bugün

yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
girilerinden sözde değil özde demokrat olduğu kolaylıkla anlaşılabilen beşinci nesil yazardır. kendisi de tıpkı benim gibi ulusalcılık naraları ile kem niyetlerini kamuflaj eden, geçmişte ittihatçı hareketle bugun de ergenekonla hortlayan zihniyetin aslında sapına kadar faşist olduğu tezini savunmaktadır. kimisine göre dinci, kimisine göre yobaz kimisine göre de vatan haini. bence yuzunu batıya dönmüş gerçek bir demokrattır.*
fetullah gülene sempati duyan bir kişi incelenirse farkına varılır, kişisel tercihidir.
(bkz: hekimsabri)
(bkz: eksi sözlük)

(bkz: serbest çağrışım)
nickiyle bizimkiler dizisindeki sabri bey karakterini hatırlatan yazar. karısı ayla hanım ve patateslerin kabuklarını ince soyun efendim uyarısı gözümde canlandı.
(bkz: so 90 s)
bazı entrylerinde entry-nick uyumunun doruk noktasına vardığı yazar...

(bkz: #3531753)
nitelikli,kaliteli entryleri ile dikkat çeken değerli yazar.
şuurunu yıllar evvel kızılaya bağışladığı (#3614118) nolu entrysinde gayet belli olan yazar. ulusalcı olmayalım da ümmetçi, arapçı, mandacı mı olalım senin gibi?
'aydınlanma çağının başladığı yıllar' aklıyla düşünüyor diye aydınlanmadığını iddia edenler tarafından eleştirilmeye çalışılan* yazar.
galeyana geldiğini sandığı kişilerin o demeye çalıştığı eylemle uzaktan yakından ilişkisi olmadığı halde bunu anlayamayan kişilerce, karanlıkta kaldığı iddia edilen yazar.
(bkz: atlara verilen isimler)**
''son kulvarda atağa kalkan sabribey 1.5 boy farkla gazi koşusunu 1.bitirerek bilmem kaç milyar ödülü alıyor''
güldürme konusunda aşmış kişiliklerin takıntı yaptığı yazar.

not: bu sabribey nickli yazarı ilk defa az önce gördüm sol framede. yani herhangi bir arkadaşlık yapmışlığımız yok ama bundan sonra büyük ölçüde olur. avukatlık konusuna gelince gördüğüm kadarıyla öyle bir aracıya gerek yok en azından bazı kişilere karşı.
kendi gibi düşünmeyen birini görünce hemen 'bu karanlık olum biliyon mu' sığlığında konuşmasına rağmen, bu hitaplarda bulunduğu kişilerin gerçekleri yüzüne vurmasıyla 'aa dur la galiba haklılar karanlık olan benim, tamam dur sakin 'bir kaç derin nefes alır' bunu saklamam için ya kaçmam lazım ya da konuyu saptırmam lazım' içgüdüsel davranışlardan kurtulamayan kişilerce anlaşılamamış yazar.
yarası olanı belli ki gocundurmus güzide yazar.
yazılarını geç farkettiğim hoş yazar.
az önce bir entrysini okuduktan sonra kısa bir araştırmayla ne kadar büyük yanılgılar ve çelişkiler içerisinde bulunduğunu farkettiğim kişi.

- "milletin iktidara getirdiği bir partiyi eleştirerek milleti aşağılama çalışması" yapmakla suçlamaktadır bizi.

bir partiyi eleştirmenin o partiye oy verenleri aşağılamak olduğunu zanntetmektedir. yanılmaktadır.

- "avrupalının görüp kemalistin göremediği/görmek istemediği gerçek. işin hazin olan yanı, elin avrupalısı bunu görüyor ama bizim kemalistimiz göremiyor. burnunun ucunu göremiyor derler ya, o misal." demiş "dar kemalist gömleğin bu ülkeye uymaması" ile ilgili bir başlıkta.

avrupalıların bizim iyiliğimizi düşündüğünü zannetmektedir. onlar bile gördü bak doğru demektedir. çok yanılmaktadır.

- "hüseyin üzmez'in böyle ahlaksızlığa karışacağı ihtimal dahilinde değil. eğer karışmışsa da yazıklar olsun." diyerek zaten ne kadar büyük çelişkiler yaşadığını göstermiştir. buna yorum yapmıyorum. kendisine üzmez'in röportajlarını okumasını tavsiye ediyorum.

burada sıkılıp bıraktım. her entryden malzeme çıkıyor.
(#4210595) girdisiyle sığlıkta tavan yapmış yazar.

(bkz: be hey dürzü)
birleşik arap emirliklerinin dünya siyasetinde ve askeri güc sıralamasında üst sıralarda yer aldığına inanan yazardır.
(bkz: iyi geceler sozluk)
gelişmişlikten anladığı allah ın petrolunu satip zengin olmak olan adam. ama en çok karma şeysini sevdim. sokaktaki adam
(bkz: unidentified)
bizimkiler dizisinin meşhur apartman yöneticisi.
ümmetçi bir yazar.

başbuğ mustafa kemal atatürk'ün cumhuriyet ile verdiği birey olma hakkından bir haber.

sina - filistin cephesinde savaş bittikten sonra ingilizlerin çıkardığı " türk askerlerinin karnında altın var " söylentisine inanıp türk askerlerinin karnını deşen, askerlerimizi katleden müslüman kardeşleriyle mutluluklar dilerim.
atatürk'e sürekli hakaret eden bir arkadaş. bence ciddiye alınmak istiyorsa hakaret etmek, şebeklik yapmak yerine yapabiliyorsa adam gibi bilimsel eleştiri getirsin.
kayseri otobüsünde giderken kendisine bi haller gelendir, havada durandır, şahitleri olandır..

tarık mengüç ün korkulu rüyasıdır.
sıkıştıracaksın tenhada sabaha kadar döveceksin o kadar basit...