görsel

An itibariyle tengir.

Kıyamam dedeme ben.
10 eylül de aktif olarak kullanılmaya başlanılacak deniyor.

nereye konuşlanıyor bu s 400’ler gidip bir hatıra fotoğrafı çektirelim.
s-400 sisteminin alınması çok önemli bir gelişme fakat yapımı bize ait olmayan bir sisteme çok fazla güvenemeyiz. en kısa sürede alternatif sistemler almamız gerekiyor. şuan türkiye'de mevcut olan patriot sistemi var ama bu patriot sistemi Nato'ya ait. yani bir savaş anında nato istemezse bu sistemleri çalıştıramayız. türkiye olarak patriot sistemini de en kısa zamanda almalıyız. ayrıca kendi savunma sistemimizi yapmak için daha fazla çabalamalıyız.
demirören tayyibin baş yalakalarından diil miydi?...bu herifler bikaç yıl önce de saab şirketinin türkiye´de yerli uçak yapmaya başladıklarını yazmamışlar mıydı?...

bekleyelim görelim...s-400´ü alsan bile kullanabilir misin...ona da bakıcaz...yunanlı s-300 aldı- amerika kullandırttı mı?- hayır !!...

trump´la neler konuşuldu, onu biz bilmiyoruz. zaman içinde anlarız.
Bir adımdır çok şey gösterir. Rus s400 lerinin alınması ruslardan bir saldırı beklemiyoruz demek oluyor. ilk mesaj bu. Zira ruslarla olan bir savaşta S400ler çalışmayacaktır bu ayan beyan ortada.

En önemli sebebi Suriye de yapılmak istenen operasyon. Olur da Amerikan uçakları Mehmetçiği vurmaya kalkarlarsa caydırıcı bir önlem. He amerikan uçaklarını düşürür müyüz bak bu soru işareti.

idlip için Suriye uçaklarını düşürebilirler ama pek ihtimal vermiyorum zira rus korumasında bu uçaklar.

Olabilecek bir darbe girişiminde mürted de bulunan batarya çalışacaktır. Ama bu hiç de iyi olmaz. Zaten darbeler dönemi artık kapandı bu halk için.

Akdenizde araştırma gemilerine olası bir saldırı durumda mersin civarında bulunacak olan batarya kesin olarak çalışacaktır. Yani doğu Akdenizi Türk gölü haline getirebilir bu güç.

israilin desteklediği mısır güçlerini ileride karşımıza dikecekler bu belli. Ama s400 ile Doğu Akdenizi kapatabiliriz. Oldukça fazla silahlandı mısır ama o silahları kendi başlarına geçecek haberleri yok zira araplar o kadar becerikli değiller savaşta.

Ama yine de kendi sistemimizi yapmadığımız sürece eksiğiz. Şu an Hisar a var deneme atışları başarılı olan yani alçak irtifa hss Hisaro geliştirme aşamasında. Hisaru ya vakit var işte tam da bu yüzden gerekiyor zira tehdit seviyesi üst düzeyde.

Şüphesiz balikesirli vatanı dua ediyor.
Hdpkklı’ları çıldırtan harekettir. Bu işler ön kamerayı açıp küçük beyinlerinizle strateji kasmaya benzemez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’den bahsediyoruz. Hayırlı olsun güzel ülkeme.
çok da umrumdaydı, çok da fifi. iş ilanlarına bakayım ben.
son donemdeki siyasi gelismeleri kaygiyla takip ediyorum. hayirli olur umarim. sanirim fuzenin tepe kismi sivri tasarlanmis, oval olanlar daha sevimli durdugu icin dusmana istenen etkiyi vermeyebilirdi o yuzden rus muhendisleri kutlamak gerekir diye dusunuyorum.
Vatana millete hayırlı olsun denilecek olaydır.
ülkemizin şahlandığını gösteren hareket. şimdi geziciler düşünsün.
Dolar almayın, tl de kalın 10-15 gün içerisinde dolar 5.50'nin altında. Türkiye maraba devlet değil. Çok güzel şeyler olacak artık geleceğimizle ilgili.
Not: iktidardan zerre hazetmem zaten bu tesadüf ve zoraki başarı onlara ait değil.
desteklediğim olaydır, iyi iyi, sevindim almamıza.

bu arada artık hataya düşen roketleri de engelleyebilecek miyiz amk.
"ihtiyaç vardı, göt oldunuz mu, meriçlere, bilmem kimlere dert olmuştur..." diyen arkadaşlar! aldık ama kime karşı kullanacağız?
dolar alın. evi arabayı satın dolar alın.
Hayırlı uğurlu olsun. Umarım sıkıntı yaşamadan kullanılabilir. Benim endişem konuşlandırma ve aktif olarak kullanma noktasında icazet ve yaptırımlarla karşı karşıya bırakılacak olmak.