bugün

bir programı ya da oyunu bilgisayarına yüklerken ilk önce çıkan sözleşmeyi "nasıl olsa saçma şeyler yazıyordur" diyerekten okumayarak direkt olarak i agreeyi tıklayan insandır. bir gün 1 milyon $ geçirirlerse görür ama o.
(bkz: çoğumuz)
hatta sen de sen bana bu diyemezsın.
eğer okunacak sözleşme gnu/gpl gibi dünya çapında tanınmış/kabul görmüş*; sonuçta içeriği bilinen bir anlaşma ise çok da kötü bir şey yapmayacak olan insandır.
turktur. ingilizce bilme olasiligi dusuktur ne de olsa. i agree butonunu da kararlama secmis olmasi ihtimal dahilindedir
genelde programlar ingilizce oldugu için ingilizce sözlesmeyi ingilizce bilmedigi için okuyamayan herkes.
belki de okuma yazması yoktur, ezbere tıklıyordur diye düşündüren insan. şayet okuma yazması varsa bilmediği bir dilde yazılmış bir sözleşme de olabilir diye düşündürür.
(bkz: dil bilmemek)
(bkz: ezbere tıklamak)
formaliteden sıkılmıs insandır.
hatice değil neticeyi önemseyen insan türü. ben de mi yapmadım elbette yaptım yapıyorum ve utanmadan sıkılmadan da yapacağım! yaşasın ben ve benim gibiler! tabi onayladığım sözleşmelerin hiçbiri oyun veya program dışında hayatımın geri kalanını emanet altına aldığım tür şeyler değildi..
sabırsız ve sıkıntıya gelemeyen insandır.* ayrıca i agree'ye tıklamadığı sürece bir sonraki sayfaya geçemeyeceğinin de bilincinde olan insandır.
(bkz: sike sike tıklamak)
okuyunca "a-aa bu sözleşmede ağır şartlar vamış efendim don't agree ulan" demeyeceğinden boş yere kendini yormayan insandır. o zaten kendisi baştan o sözleşmeye talip olmul; sözkonusu sözleşmeye n'olursan ol gene gel kabulümdür şeklinde yaklaşmaktadır. ha bir de evlilik sözleşmesi vardır mesela karşında olan sözleşmeyi tam olarak okumadan "i agree" deyip imzayı atarsan gelecğin gerçekten ipotek altına alınabilir ama genelde bu sözleşme kurulurken de "x ile evlenmeyi kabul ediyor musunuz" diye sorulduğunda aynı i agree refleksi gösterilmektedir nikah masasında. daha "ben bi düşüniim sözleşme şartları nelerdi acaba?" diyenine rastlanmamıştır. *
zaten büyük ihtimalle korsan yazılım kullanan ve o sözleşmenin kuralları ve yaptırımlarını umursamayan insan modelidir.
i decline deme şansının olmaması durumunda mecbur kaldığın eylemdir.
elin mahkum g.tün gardiyan olma durumudur. o kadar sözleşmeyi okumaya da kimin aklı erer bilinmez..
(bkz: geç geç sıradaki)
fazla vakti olmayan risk seven bir insandır.
hangimiz adam gibi sözleşmeleri okuyor ki?
nasıl olsa hepsinde aynı şey yazıyor diye düşünen insandır.
ayrintilarla ugra$madan direk hadiseye giri$ yapma egiliminde olan insandir. ho$ sozle$meyi okusa bile degi$en bir b.k olmayacagi icin illegaliteye sozle$me eklemez.
boş mukaveleye imza atan insan gibidir.
kağıda bakmadan imza atan kişi profilindedir.
sanal ortamda yapılan sözleşmelerin nereleri bağlayabileceğinin bilincinde olan insandır.

arzu size evlenme teklifi gönderdi
daveti kabul etmek (alt+c) mi yoksa reddetmek (alt+b) mi istiyorsunuz?

-hassktr
nolduuu?
-yanlışlıkla arzu'nun evlilik teklifini kabul ettim.
çok da çirkin kız nan
-abii naptım ben ya, hay elime sokayım mause kaydı.
ters bir durumda ebesinin nikah fotoğraflarını görecek olan insandır aynı zamanda.
Oyun kurarken de seri şekilde next next next finish yapan insandır.
i agree diyorsa zaten okusam da anlamam, ingilizcem kötü.
ben, siz, biz hepimiz bu kategorideyiz.