bugün

Akıllara south park ın bu bu bölümünü getiren hede. https://en.m.wikipedia.org/wiki/HumancentiPad

Özetlemek isterim. itunes un sözleşmesini okumadan kabul eden karakterimizi apple alıkoyuyor, ve steve jobs un yeni projesi olan humancent ipad adlı bir projenin parçası oluyor. Kabul ettiği antlaşmaya göre ağzının başka birinin anüsüne anüsünün başka birinin ağzına dikileceği bir ipadin parçası olacak. Bu ipad yemek yiyip hepsi birbirinin ağzına sıçtıktan sonra bildirim alacak....

En can alıcı nokta ise herkesin 'nasıl yani dostum, kim okumadığı bir şeyi kabul eder ki?' Tepkisinde ki ince ayar.
bilgisayara reklam yazılımı * bulaştırabilir. sonra da temizleyene dek ebemiz silkiliyor.
çünkü hayat o sözleşmeyi okumak için çok kısa.
insan yoktur insanlık vardır.
i agree'den önce bişey mi yazıyor ki? aa ben onun hiç farkında değilim.
Acelesi vardır bir an önce üye olup yardıracaktır.
Şu ana kadar belki binlerce kez gerçekleştirdiğim ve hiçbir şekilde zarar görmediğim eylem. Herşeyin bir ilki vardır sözü bakalım şahsım için ne Zaman gerçekleşecek?
güveni henüz kırılmamış insandır.
ben, siz, biz hepimiz bu kategorideyiz.
i agree diyorsa zaten okusam da anlamam, ingilizcem kötü.
Oyun kurarken de seri şekilde next next next finish yapan insandır.
ters bir durumda ebesinin nikah fotoğraflarını görecek olan insandır aynı zamanda.
sanal ortamda yapılan sözleşmelerin nereleri bağlayabileceğinin bilincinde olan insandır.

arzu size evlenme teklifi gönderdi
daveti kabul etmek (alt+c) mi yoksa reddetmek (alt+b) mi istiyorsunuz?

-hassktr
nolduuu?
-yanlışlıkla arzu'nun evlilik teklifini kabul ettim.
çok da çirkin kız nan
-abii naptım ben ya, hay elime sokayım mause kaydı.
kağıda bakmadan imza atan kişi profilindedir.
boş mukaveleye imza atan insan gibidir.
ayrintilarla ugra$madan direk hadiseye giri$ yapma egiliminde olan insandir. ho$ sozle$meyi okusa bile degi$en bir b.k olmayacagi icin illegaliteye sozle$me eklemez.
nasıl olsa hepsinde aynı şey yazıyor diye düşünen insandır.
hangimiz adam gibi sözleşmeleri okuyor ki?
fazla vakti olmayan risk seven bir insandır.
i decline deme şansının olmaması durumunda mecbur kaldığın eylemdir.
elin mahkum g.tün gardiyan olma durumudur. o kadar sözleşmeyi okumaya da kimin aklı erer bilinmez..
(bkz: geç geç sıradaki)
zaten büyük ihtimalle korsan yazılım kullanan ve o sözleşmenin kuralları ve yaptırımlarını umursamayan insan modelidir.
okuyunca "a-aa bu sözleşmede ağır şartlar vamış efendim don't agree ulan" demeyeceğinden boş yere kendini yormayan insandır. o zaten kendisi baştan o sözleşmeye talip olmul; sözkonusu sözleşmeye n'olursan ol gene gel kabulümdür şeklinde yaklaşmaktadır. ha bir de evlilik sözleşmesi vardır mesela karşında olan sözleşmeyi tam olarak okumadan "i agree" deyip imzayı atarsan gelecğin gerçekten ipotek altına alınabilir ama genelde bu sözleşme kurulurken de "x ile evlenmeyi kabul ediyor musunuz" diye sorulduğunda aynı i agree refleksi gösterilmektedir nikah masasında. daha "ben bi düşüniim sözleşme şartları nelerdi acaba?" diyenine rastlanmamıştır. *
(bkz: sike sike tıklamak)
sabırsız ve sıkıntıya gelemeyen insandır.* ayrıca i agree'ye tıklamadığı sürece bir sonraki sayfaya geçemeyeceğinin de bilincinde olan insandır.
hatice değil neticeyi önemseyen insan türü. ben de mi yapmadım elbette yaptım yapıyorum ve utanmadan sıkılmadan da yapacağım! yaşasın ben ve benim gibiler! tabi onayladığım sözleşmelerin hiçbiri oyun veya program dışında hayatımın geri kalanını emanet altına aldığım tür şeyler değildi..