bugün

entry'ler (157)

bilinmeyenin cazibesi

gizli olan her detayın ayrı bir çekiciliğinin olması durumudur. yaşanmamış ve yaşanması hasretle beklenen her şey güzeldir, cezbeder insanı...
öyle ya, elbette. olmayanı arar insan hep, bir sonrakini merak eder, gizemli olanı arzular, keşfetmek ister bilinmeyeni... fakat tüm bunların üzerindeki esrar perdesi kalkıp da gün yüzüne ulaştığında hayaller ve renkler, o heyecan kaybolmamışsa ve hala büsbütün yerinde duruyorsa, işte o zaman elde edilen o şey yaşanmaya değer. o şeyle yaşlanmaya değer...

terk edildiğinde ağlayan erkek

terk eden sevgilisi geri dönmek istediğinde asla kabul etmeyecek erkektir. çünkü gözyaşları, defnedilen sevgilinin mezarının üzerine yağan yağmur damlalarıdır.

size beğeniyle baktığını gördüğünüz güzel kız

beklenmedik bir anda, beklenmedik bir yerde ve beklenmedik bir şekilde size apaçık beğeniyle baktığını gördüğünüz; o harika bakışmalardan sonraki yalnızca birkaç saniye içinde, bir daha ona asla rastlayamayacağınıza ve onu bir kez daha göremeyeceğinize dair bir düşüncenin aklınıza düşmesiyle birlikte midenizde tarifi edilemeyecek derecede tuhaf bir düğüm hissetmenize sebep olacak hoş, alımlı, sevimli, çekici ve güzel kızdır. o büyülü kızın ilk görüldüğü yere bir bahane ile devamlı gitmek, ona bir daha rastlayabilmek ve bu kez bir şeyler yapmak için orada oyalanmak isteği insanın içinde büyür de büyür. tahmin bile edilemeyen güzelliklerin, yaşanamamış zamanların iç burukluğunun tarifidir adeta...

yani ben de sana karşı boş değilim

partner adayından gelen beklenmedik açılıma hazırlıksız yakalanan kişinin ne cevap vereceğini tam olarak kestiremediği anlarda, doğru kelimeleri bulmak için gerekli süreyi kazanmak adına söylediği cümledir. içinde naza çekme havası da vardır bir nebze. ama konuşmanın gidişatı genelde tatlıya bağlanır.

kankanın yılan sokmuş pipisini emmek

kanka pozisyon aldıktan sonra olaya devam ediliyorsa kişi ibnedir, yok ben şaka yaptım seni denedim diyorsa kalitesiz şakalar yapan ergendir.

msn de yazışırken her cümlenin sonuna ü koymak

bazen noktalı virgül de olabilirü.

cezaevine düşenin aniden hastalıklarının azması

son dönemde fenerbahçe başkanı aziz yıldırım'ın içine düştüğü elim durumdur. başına gelmeyen anlayamaz, umarım hiç başına gelmez de sen de hiç anlayamazsın.

kötü yazıyorum kötü yazıyorum karmam düşmüyor

(bkz: çişimi yapıyom çişimi yapıyom popom kuru kalıyor)

bir kişi hakkında çok fazla entry girilmesi

o kişi şike soruşturması kapsamında göz altına alınmış da olabilir, pek tabii.

annenin çocuğunu yıkarken çocuğun çektiği işkence

çin halkının çin işkencelerini oluştururken ilham almış olmaları muhtemel işkencedir. eyvah yine çocukluk acılarımı hatırladım.

pi si

(bkz: personal computer)

böceklerin düşünceleri

sinek: ulan ne iğrenç böceklersiniz ya. şu antendeki iticiliğe bak...
hamam böceği: bana bak, çekemiyorsan anten tak!

böceklerin düşünceleri

-raiddd!!!!

babasız büyüyen evlatlar

ayakları üzerine basmayı erken öğrenmek zorunda kalmış, yaşından daha olgun olduğu gerçeğini sık sık duyan insandır. bir insan babası ölmeden, ayaklarının üzerine tam manada asla basamaz.

seks yapalım mı

sonucu amaca hizmet etmeyecek soru cümlesidir. zira "seks yapalım mı" şeklindeki abuk bir talebin olumlu yanıtlanması tarafımdan bugüne kadar gözlemlenmemiştir.

allah ın varlığı

şüphesizdir. eşref-i mahlukat ilan edilen insan, bu şerefli tanımı reddediyor ve maymundan geldiğini düşünebilecek kadar gaflet içine düşüyor diye Allah'ın varlığı muğlak kabul edilemez.

sözlük yazarlarının acabaları

o sözlük yazarını sözlükteki ukte fonksiyonunu kullanmaya iten düşüncelerdir.

kürt halayında mahsur kalmak

(bkz: sivas halayı)

norveçli balıkçı eli

avuçları ağ çekmekten halat bağlamaktan meşine dönmüş, içinden artık damar bile geçmeyen ölü hücreler yığınına dönüşmüş erkek elidir.
ama neutrogena ile her şey mümkün.

inci sözlük te ortalığı kasıp kavuran hikaye

an itibariyle 446 sayfa ve 11141 entry sayısına ulaşmış efsane hikayedir.