bugün

* uyuyan insanın rüyasında karanlık bir odada hiçbir aktivitede bulunmadan oturması durumu. yani kısaca bir şey görmemek.
görmemekten çok görememektir. rüya görecek kadar vakti yoktur belki de insanın. günde 3-5 saat uyku uyuyan bir insan beyni rüya göremeyecek kadar yorgun olur. özetle sebebi uykusunda bile hareket dahi edemiyecek uykusuz ve yorgunluktur sebebi.
gercekci olmak.
rüya görmediğini sanmakdır yada gördüğü rüyaları hatırlayamamaktır.
insanı deli eden başka bi olay vardır ki şu rüya ile ilgili o hepsinden beter (bkz: gördüğün rüyayı unutmak) sabah kalktığında deli olursun düşünürsün düşünürsün hatırlayamazsın. * *
çoğunlukla yorgun yada geç saatlerde yatıldığı için rüya görünüyor olmasına rağmen hatırlanmaması sebebiyle rüya görmüyoruz zannederiz.
ruhsal bir sorundur. kişinin konsantre ve stres sorunundan dolayı kaynaklanan bir durumdur.
karanlık bir dünyada yaşamaktır..rüyalar sizin geceleri ışığınızdır.
eksik bir his bırakır, geceye dair...
sadece hatırlayamamaktır, yoksa her halukarda rüya görüldüğü bilim adamlarınca söylenmiştir.
rüya görmediğini sanmaktan başka bir şey değildir, aksi takdirde insani özellikleriniz kaybolmuştur.
hayra yormamaktır.
imanın eksik olma durumudur. diye söylenir.
görmediğini düşünmek, gördüğünü düşünüp de hatırlamaya çalışmaktan iyi olandır. *
bilinç altının olmaması olabilir. ama bu nasıl olur. olur mu olur. bilinç alt üst olmuştur, rüya görülmez. sıfır değil ama nadirdir.
zeka azlığından kaynaklanır.
Deliyim deme yoludur.
gördüğü rüyayı hatırlamamaktır.
görüyorum da hatırlamıyorum galiba.
oysa çok istiyorum ne gördüğümü bilmeyi.
ama olmuyor.
takribi haftada bir görüyorum oda andik gundik bişi oluyo genelde. anlamınında şimdiye kadar çıktığını hiiç görmedim.
neden bilinmez yaşadığım durumdur. komiktir. çünkü herkes bunca rüya görürken hiç görmemek ilginç geliyor. *
ilginç geliyor.

Zamanında onca hayal onca rüya onca düşünce.
Şimdiyse hiçbiri.

Hatırlayamamak belki sadece. Lanet?
işin aslı görmek ama hatırlamamaktır. normal bir insan günlük uykusunun 1-2 saatinde rüya görür. ama hatırlayamıyoruz, ben en son ne zaman doğru düzgün bir rüya gördüğümü bile hatırlamıyorum.
Sabah dinlenmiş bir şekilde kalkmaktır.
Genelde yorgun uyunulduğunda başa gelendir. Ayrıca rüya görmemekten ziyade hatırlamamaktır o. (bkz: görmesen duramazdın)