1. 1.
  yanılmıyorsam koyu katoliktir ve kolunda hayvani bir haç dövmesi vardır.
  3 -1 ... avedis
 2. 2.
  ürkütücü hapishane gerçeklerini ekrana taşıyan the oz adlı dizide, irlandalı küfürbaz, soğukkanlı bir psikopat olan ancak bir şekilde seyirciye sempatik gelen irlandalı mahkum.
  dean winters' ın canlandırdığı o reilly, hapishanede dönmüş birçok komplonun baş sorumluları arasında olsa da, aryan çetesinin kardeşine ve diğer mahkumlara ettiği zulüm karşısında çoğu kez ön plana çıkar. işlediği hiçbir suçun kendi hatası olmadığını savunur, bir tek, bir cenaze sırasında başkasının sevgilisine asılması yüzünden çıkan kavgada kendisini korumak için ön plana atılan kardeşi cyril' in kafasına aldığı darbe yüzünden akli dengesinin bozulmasından pişmanlık duyar.
  hapishane hemşiresi gloria' ya duyduğu tutku, hemşirenin kocasını öldürttürür o reilly' ye. baş gardiyan, müdür ya da herhangi bir mahkum... hepsine en çok şu kelimeyi sarfeder: ' hadi oradan! '
  4 -1 ... legend of the stranger
 3. 3.
  aslında evliymiş ama karısını birçok kez aldatmış. eşini görünce feci bir "wooowww" çekmemek mümkün değil.
  ... avedis
 4. 4.
  ozwalt state' in en aklı başında adamı. Vern Schillinger' e söyliim biraz kollasın bu çocuğu.
  1 ... t bag
 5. 5.
  asla elini birinci dereceden kana bulamayan korkunç akıllı karakter. örnek sistem şu şekilde işler;

  1)x isimli karakterimiz ryan'ın çıkarlarına engel olmaya başlar.
  2)ryan gider, hapishanenin sağlam adamlarından y'ye x konusunda yalanlar söyler, olası çıkarları ve avantajlaı hatırlatır. y, x'e kıl kapar.
  3)y x'i öldürür
  4)x tarih olduktan sonra ryan y'yi z'ye kırdırtır, z ile de dost olur. ta ki bir sonraki çıkar çatışmasına kadar.
  7 -1 ... double cross
 6. 6.
  cyril o reily'nin abisidir. hafızam beni yamultmuyorsa Üzerinde çoğu kez 34 numaralı bir celtic forması görürdük. tuhaf bir adamdır, istekleri, tavırları sürekli değişir. bir keresinde bir ira militanıyla işbirliği yaptığı bile görülmüştür ve fakat olayın devamında ira militanının oz'u havaya uçurma planı ryan'ın kaba etinin üç buçuk atmasına sebebiyet vermiştir. tuttu ihbar etti herifi iyi mi?

  en bariz özellikleri ise spekülatörlüğü ve babadan bir anadan ayrı kardeşi cyril'a duyduğu müthiş sevgidir.
  3 ... aliterasyon
 7. 7.
  oz`un en sinsi ve akıllı karakteridir. kurtlar vadisinde denge diye kasılan senaristlerin muhakkak onu izlediğine eminim. bir adam koca hapishaneyi parmağında oynattı resmen.
  2 ... sex files
 8. 8.
  Ryan isimli bu guzide irlanda asilli amerikali kardesimizin suc konusunda inanilmaz bir gecmisi var her boku yemis ondan omur boyu muebbet almistir. hapishanedeki herkesi kullanir zaten tom fontana(oz'un yapimcisi)onu Othello'da ki Iagodan esinlenerek yaratmistir..
  2 ... robert terk
 9. 9.
  şüphesiz oz'un diğer mahkumlara göre aklını en çok kullanan karakteri. genelde işlerini kendi elleriyle değil* geliştirdiği akıl dolu işlerle çözer hep.
  3 ... air20
 10. 10.
  adamım.
  ... jason o reilly