bugün

bildiğimiz rus farklı değil yani. hani şu laleli'den, aksaray'dan 100$ karşılığında aldığınız ruslar, evet evet. ülkelerinden kalkıp gelmişler bize ayak uydurucaklar değil mi? o harika aksanlarıyla türkçe konuşuyorlar ki adamı yerden yere vurur. inim inim inletir. yazınca pek hoş olmuyor tabi ama kendi kendinize tekrar edersiniz artık.

- cok sikildim , sik sik ara.

- sen istiyor duş verecek 50 $ ( e tabi bu klişe)

- sen istiyor sabaha kadar ben istiyor pecete
r'ler aşırı baskılı söylenir. Anormal cümleler'e şahit olur. bir arkadaşımın annesinin kızına kullandığı laf; "gerizakikafa".* Kafaları karışabiliyor.
yurdum erkeğinin çok fazla konuşmasına fırsat vermeden ağzına vermek yöntemiyle oyaladığı rus kadınların konuşmaya fırsat bulamadıklarından öğrenenemedikleri türkçeyi yarım yarım konuşmalarıdır. pratik yapamıyorlar ne yapsınlar.
rus türkçesi diye bir türkçe yoktur efenim. olsa olsa rus aksanıyla türkçe konuşmaya çalışmak vardır. ve rus aksanıyla türkçe konuşmaya çalışanlar çok kaba konuşurlar. yamulmuyorsam "ü" yerine "u", "ş" yerine "j" diyorlar. bir de her yüklemi mastar ekiyle kullanıyorlar ki, dağılın lan diye böğüresim geliyor.