bugün

barcelona taraftarı için mübarek insan
(bkz: Hz Ronaldinho)
defans oyuncarının karşısında o muhteşem hareketleri yaparken, savunmacıların elleriyle alkış tuttukları ilk ve tek sambacıdır. Savunma oyuncuları karşısında aciz kalırlar.
Futbolun picassosu.
önümüzdeki 10 yıl içinde cizgisini bozmazsa yüzyılın 10 topcusu içine girebilmesi kuvvetle muhtemel alkıslanası yetenek...
*pele, platini vs. dahil dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusudur, evettir.
insan olmadigina dair ortaya atilan teorilere katildigim futbolcudur. insandan cok maymuna benziyor ama super futbol oynuyor.
(bkz: insan diil)
(bkz: sakatlayan bilek hareketleri yapan futbolcu tipi)
(bkz: uro)
(bkz: unidentified running object)
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
alpay özalan ( 10 'luk kalas), bülent korkmaz (allah belanı versin, sakatlamadığın futbolcu mu kaldı), takoz recep(faul yaptığı an taraftarları güldürebilen tek insan) gibi defans oyuncuları hariç diğerlerinin karşılarında görmek istemedikleri sirk cambazı.
günümüz futbolunun daha çok savunmaya dayanması ve önceliğin gol yememeye verildiği düşünülürse yaptıklarının değeri daha da iyi anlaşılabilir.zira 60 ve 70 lerde ne defans anlayışı bugünkü gibi sağlamdı ne pres bu kadar önemliydi ne de kondisyon.böyle bir ortamda da pele gibi diğerlerinden biraz daha iyi olan bir futbolcu anında diğerlerinden sıyrılıp bir numara ilan ediliyordu ki pele hayatı boyunca hiç avrupa'da oynamadı,hep amacın bol gol olduğu güney amerika stadyumlarında rol aldı..ona keza 1980'lerde de maradona için aynısı geçerli.tamam çok yetenekliydi ama sadece çalım atıp,frikik çekiyordu.defansa gelip top çıkardığını,ortasahada köpekler gibi koşup,mücadele ettiğini,pres yaptığını kimse hatırlamıyor.daha çok eli belinde top isterdi gelince çalımını atar pasını verirdi.belki "ama görevi oydu" diyeceksiniz ama ronaldinho'nun da görevi bu değil fakat o yukarıda saydıklarımın hepsini yapmakla beraber futbolu klişeleşmekten kurtardı.Güç ve tekniğin,hız ve yaratıcılıkla birleştiği takdirde neler olabileceğini gösterdi.bu bakımdan naçizane ve acizane görüşümce kendisi gelmiş geçmiş tüm futbolcular arasında en iyisidir.
futbolculuk yeteneği ırsi olan*, küçüklüğünden beri evdeki tüm eşyalara çalım atarak çalım atma yeteneğini geliştiren* ve o daha çok küçükken babasını evlenme yıldönümünü kutlama amaçlı olarak yemek yerken kalp krizi geçirmesi sebebiyle kaybeden dünyanın en estetik, en mükemmel, en sevimli, en kendini sevdiren şovmeni..son olarak pepsi reklamında çocukluk görüntüleri de mevcuttur.. bir insanın bakışları bu kadar mı değişmez..
"küçük ronaldo" anlamına gelen barcelonanın an itibariyle 10 numaralı oyuncusunun adıdır...yaptığı hareketleri canlı olarak izleyen insanın ilk etapta anlaması mumkun değildir..en azından iki tekrar izlenir ve şöyle denirr.."ohaaaaaaaaaa"
bir ödül töreninde kendisine sorulan "sevgilin varmı" sorusuna elinde ki topu göstererek "işte sevgilim bu" diyen top cambazı,,
(bkz: topa sevgilim dedi lan o da top o zaman,hipne ronaldinho)
(bkz: lafı başka bir organla anlamak)
insan olduğu iddia edilen canlı
insan olmadığını düşündüğüm futbolcu,zira hiçbir insan evladı onun yaptıklarını yapamaz,fizik kurallarına aykırı adamın hareketleri kardeşim
dünyanın en çok kazanan futbolcusu ünvanını ele geçiren süper adam. yılda 23 milyon euro kazanıyormuş. *
defalarca vurduğu topu sürekli direğe nişanlayan sihirbaz. yok böyle bi futbolcu dedirtecek cinsten .... çirkin değil sevimli! şu anda gerçekten 'futbolun son noktası'!!!!
portekiz'ce küçük ronaldo anlamını gelen isim
genç yaşında maradona ve pele'nin tahtını sallamış,onlarla aynı kefeye koyulan hatta daha iyi olduğu iddia edilen grafik hatası gibi futbolcu.futbolun artık pele ve maradona'nın oynadığı devirdeki futbol olmaması nedeniyle yapılan tüm değerlendirmeler havada kalacaktır.ama pele ve maradona'nın günümüz futbolunda(pres,hem defans hem hücum yapmak,at gibi koşmak) o kadar etkin olamayacağı gerçeğinden yola çıkarsak gelmiş geçmiş en iyi futbolcu diyebiliriz.izlemiş olmanın ayrıcalık olduğu futbolculardandır.ertem şener dünyanın en iyi futbolcusunu şöyle açıklamıştır."hangi takım ronaldinho karşılığında en iyi futbolcusunu vermez ki?"*
meşın yuvarlağı istediği şekilde haraket ettiren ve durmasi, hızlanması ile fizik kurallarına haykırı gelen bir futbol cambazı.
salon futbolundan yetişen yegane, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu. bu aralar yayınlanan nike reklamlarında çocukkende salon futbolu maçlarında şimdi yaptıgı imkansız hareketlerden sergileyebildigini gördük.
tarihteki gelmiş geçmiş en çirkin futbolcu.
bu kadar çirkin olup da acayip sevimli olan tek futbolcu hatta tek insan.* *
yakışıklı değil ama sempatik bir futbolcu.attığı golden sonra samba yapar.