bugün

bildiğin ronaldinho'nun afilisi.
ronaldo nun kücügü
futbolcu ronaldinho nun tam adı.
Bu adamın tohumu kesin bir futbol sahası yakınlarında atılmıştır kanatimce. yoksa "ohaa lann" dedirtemez herkese. yapıştırıyor topu ayağına gidiyor. çok klas hareketleri golleri olmasına karşılık, bünyesinde 6 kişi çalımlayıp gol kaçırma güdüsünü de barındırır.

edit: imla.
yaptığı hareketler birçok kişi için oha dedirtse de bir türlü benim sevmediğim oyuncu. Daha çok skor olarak önde olduğunda topu oyalamak için ihtiyac duyacağın tipte bir futbolcu olarak görüyorum. Tabi Barcelona onu almasa bu halde olur muydu onu bilemem. Ancak Ntvde yayınlanan Ginga belgeselini izledikten sonra Brezilya'da Ronaldinho gibi birçok yeteneğin olduğunu ve maçlarda Ronaldinho'nun yaptığı bütün hareketleri sokaktaki çocukların da yaptığını görünce brezilyalılar tümü için uzaydan gelmiş muamelesi yapabiliriz.
Atımsı suratıyla gönüllere taht kuran futbolu kanımca en iyi oynayan gönül rahatlığıyla "bu adam futbolcudur" diyebilceğim Brezilyalı yıldız.Centaur olmasından şüphe ediyorum.
Futbolcu kavramını yeniden düşünmeme sebep olan şahıs.Yok yani eğer bu futbolcu ise bizimkilere yazık diyesim geliyor e bizimkiler topçuysa bu adam ne?Harddiskimde ki videoları 2 gb yi buluyor,sıkıldıkça açıp izleyip rakiplerine gülüyorum*
bir oyuncunun nasıl karsı defansın icinden gecerek gol atabilecegini ispatlamıs (bkz: real madrid-barcelona macı 3ncu gol), 2 senedir dunyada yılın futbolcusu secilen brezilyalı AM L/C
cok cirkindir cok,beni futboldan soğutmustur,herkes beckham olsa diyor insan.
(bkz: ronaldinho)
(bkz: topçu vs popçu)
(bkz: ronaldinhonun futboldan soğutması)
(bkz: yapma canım yapma arkadaşım)
tahminimce pele ve maradona'dan çok daha yeteneklidir.belkide üstüne daha iyisi gelmeyecek..tüm futbol anlayışımı değiştirdi bu adam benim.bir nevi şike kendisi.karşısında oynamaktansa maçı kenardan izlemeyi tercih ederim zira durdurulamıyor.faul deseniz adam güçlü düşmüyor da sürüklüyor herkesi peşinden.
bütün futbol sihirbazlarının brezilya dan çıktığının en büyük göstergesi.futbolun sadece koşmak ve topa vurmaktan ibaret olmadığını ayrıca bir akıl oyunu olduğunu gösteren son zamanların en büyük futbol dehası.
Bizim Elvana alsak dediğim barcelonali futbolcu
3 futbolcunun bıle tutamadığı doğa ustu yeteneklere sahıp olan bır ınsandır futbolcu kategorisine sokmay yanlıs yada haksızlık olabılır
cm cilerin yakından ve cok oncelerden tanıdıgı isim gremio dan psg ye ordanda barcelonaya transfer olmuş ,olurolmaz da dunya starı olmus bir isim iki ayağıda kopmadıgı taktirde daha uzun seneler izleyebiliriz
ozellikleri:
ultra super maximum teknik
tekmelere aldırmaz * aklıfikri karşı kalenin menziline girmesini saglamak
yere saglam basar kolay kolay dusmez
canı sıkılırsa gol atar
hakemle oynamaz kendi takılır
atabilecekse atar atamıcaksa attırır!
çirkin oldugu dogrudur ama bunu abartmamak gerekir *
çirkin ötesi muhteşem futbolcu.
çocukken takmadığı diş telleri yüzünden şimdi nefes almak için sürekli ağzımın açık olması gerekiyo diyen çirkin ama sempatik futbol manyağı
Top cambazı.
türkiyede olsada canlı izlesek dedirten,insanın parası olsa barcelonaya gidip izlemeye doyamayacağı muhteşem ötesi futbolcu...
nasıl bir futbolcu olduğu şu videodan görülebilecek,bu akşam ki maçta kendisinden çok şey beklenilen alien.video için::http://video.google.com/v...36765446&q=ronaldinho
ilk entrysi olmaktan gurur duymamı sağlayacak kadar yetenekli olan futbolcu.

edit: Başlık taşınmış ben de alt sırala itilmişim. Neyse yeni tanım: bu aralar pek ortalarda gözükmeyen futbolcu.
bu akşam kendisinden çok şey beklense bile chelsea savunması karşısında biraz konsantrasyon eksikliği ve iyi etüt edilmiş olmanın dezavantajıyla yokları oynama ihtimalinin bulunduğunu düşündüğüm,buna rağmen izlerken keyif almak ve fantastik gollerini görmek istediğim klas futbolcu...
geçen maçların birinde sırtıyla asist yaptıktan sonra ispanyol spikerin söylediği söz.
"way anasını sayın seyirciler ronaldinyonun asiste bakın" manasında
star tvdeki psikopat spikerin deyimiyle 'futbolda son nokta' ya da 'ayağıyla düşünen' yaratık...