bugün

yakinda fox tv'de baslayacak olan yarismaymis. en iyi gobek atan, en iyi gerdan kiran kazanacak heralde. bizi ilgilindiren kismi bu degil lakin. buna benzer ne rezillikler izlemedik mi zaten simdiye kadar. kendi oz kizina dansoz kiyafeti giydirip, milyonlarin onunde kocek gibi oynatan, kizinin kivirmasiyla kivanc duyan anne babalari gormedik mi ?
Dikkatleri programin ismine cekmek isterim. neymis efendim roman star. yarin obur gun laz star, kurt star, ermeni star, grek star vb isimler adi altinda etnik ayrimciligi kasiyacak programlar hazirlanmiyacak mi ? hazirlanacak tabii ki de. cia labaratuarlarinda hazirliklara simdiden baslamislardir diye tahmin ediyorum. bunu onceden aperatif olarak veriyorlar. yerseniz tabi.
fox tv'nin iyice saçmalamaya başlamasıdır.önce bez bebek sonra bu program,neler oluyor televizyonlara biri ne zaman müdahale edecek?
hem türkçe'de karşılığı olmasına karşın, star sözcüğünün kullanılması sebebiyle; hem de adında geçen roman sözcüğü sebebiyle rahatsız edici yarışma. yarışma adında geçen roman sözcüğünden, kafatasçılık nedeniyle rahatsızlık duyanların*; bir kültürün, bir halkın magazinleştirilmesinden rahatsızlık duymalarını beklemek hayalperestlik olur. Bunca yıldır görmezden gelinen, ikinci sınıf vatandaş muamelesi gören ülkemiz insanlarının, yine bizim insanlarımız tarafından bu denli incitilebileceğini görmek üzüyor insanı. bu ülke romanıyla, tatarıyla, türküyle, rumuyla, erkeğiyle, sunnisiyle, ermenisiyle, kürdüyle, eşcinseliyle, kadınıyla, lazıyla, ateistiyle, çerkesiyle, boşnağıyla, musevisiyle, alevisiyle hepizin ülkesi bunu anladığımız gün belimiz doğrulacaktır zaten.
(bkz: #3586592)
az önce armağan çağlayan'ın açıklamasıyla yarışmanın eğlence kısmına 27 temmuz 2008 güngören patlaması olayından dolayı son veren program.
illede Roman Olsun ile birlikte yayınlanmaya başlayan, ancak o programla kıyas dahi edilemiyecek katar kötü bir yarışma programı.
daha berbatı için:

(bkz: benim annem dans edemez)