11 kasım 2007 tarihinde Kayserispor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmada maçın bittiğinde yaşanan olaydır. Roberto Carlos hakemlerin elini sıkmaya gider ve yan hakemin teki carlos'un elini sıkmaz. neden? çünkü torunlarına anlatacağı bir anısı olmuştur.
torun: dede dede roberto carlos'u biliyormusun
dede hakem: " pis pis sırıtarak " tanımam mı
torun: niye sırıtıyorsun dede
dede hakem: hehehe zamanında onun elini sıkmadım ben evladım.
torun: çok büyük adamsın be dede
^bugun elini veren yarin ... ^ diye dusunmus olmasi olasi hakem .
roberto carlos'u saha dışında görse, imza almak için g*tünde gezen hakemdir.
Gerekçesini dinleyince bir çok insanın çok da fazla şaşırmadığı hakem modelidir.
CArlosun bu hakeme su atmasinin sebebi hakemin uzatılan eli sıkmamasıyla anlaşılmıştır. Hakem daha körpedir Carlos büyüsün diye sulamıştır. Fakat CARLOS EKiNDEN BEKLEDiĞi VERiMi ALAMAMIŞTIR. YAZIKTIR CARLOSA...
görüntüleri izlediğimde dehşete düştüğüm hakem.niye ?
çünkü artık önüne gelene kart falan gösterecek olan hakem olacaktır da o yüzden. şimdi efendim carlos bu çakal carlos adamı böyle aptal yapar işte. sen gel ilk maçına fenerbahçe maçında çık öyle caka sat sağa sola bak nasıl alıyorlar o çakanı iki damla ile. sen orada carlos a sarı gösterme sonra git orta hakeme "abi abi bu esmer beni ıslattı" de. dua et de hakem sana bıyık kıvırmamış. sonra çok bi haşin erkekmiş gibi carlos un elini sıkma. biraz zekan olsa carlos elini sıktığında yüzüne bir ağız dolusu suyu boşaltır sonra "aa pardon yanlışlıkla suratına osurur gibi işedim" falan dersin..sonuçta carlos bu senin sahada kovalayacak değil ya! neyse efendim bizim carlos a bi naneler oldu anlamıyorum yan hakeme su şakaları topu almaya gelene osmanlı tokatı falan.. zavallı uyum sağladı bize. e carlos carlos bi yere kadar.

(bkz: yazık değil mi carlos a)
benim canımı sıkan rte ve orkestrasından daha iyi bir şeydir.
(bkz: o uzattı ama ben vermedim)
eğer bu su atma eylemi esnasında hakem ferahlamışsa ve bu ferahlığın verdiği rehavetle carlosa yaptırım gücünü uygulamamışsa,maç bitiminde havalara girip böyle büyük bir futbolcunun elini havada bırakma hakkına ferahlama kısmı ile birlikte ne centilmenlik ne de vicdani sınırlar çerçevesinde hakkı olmayan maçın yönetim biriminden bir bireydir.*
Suratına tükürse yeridir. öyle artistik yapıp sonra
-aaa canım bi şey oldumu öpem de barışak gel.
dedikten sonra elini sıkmamışmış merhaba dünyalı ben dostum demişmiş geçeceksiniz bunları. Bana kalırsa burada hakem sadece kendi vicdanını ferahlatmıştır. Su atma eylemi sonrası hakeme saygısız davranıştan cezalandırılmalıydı işte o zaman hakem onun elini de sıkardı , fantezilerini de gerçekleştirirdi.
(bkz: eli kırılasıca) *
(bkz: göt oldum ama para bende)
en asil duygunun insanıdır.
ne yapsaydı elini sıkıp bir de kucağına mı alsaydı? aylık geliri az sıradan bir yan hakem diye milyon dolarlık garanti bankası şebeği nin yaptığı terbiyesizliği görmezden mi gelecekti?

edit: yok asil abartı oldu lan sanki. tamam hafiften ezik olabilir attırmadığı için carlos u. ama cesaret edememiştir. yavaş yavaş oturacak karakteri bu olay güzel başlangıç oldu onun için...
adı bile yoktur.
Konuşulması bile zul addedilmesi gereken tarzı olmayan saldırgan hakem.
(bkz: en kahraman ridvan) *
konuşulması gereken konu, hakem neden carlos'un elini sıkmadı değil. carlos nasıl olur da hakeme kasti şekilde su attıktan sonra ceza almaz olmalıdır!..