1. 1.
  kendi kendine çalışarak kahraman olmuş.her türlü zorlukla başa çıkabilen yegane ve en bi türk kahramanıdır.kikikikorrikkooo gibi bir savaş narasına sahiptir.
  1 -1 ... karga
 2. 2.
  altına entry giren sozlukcunun, ortalama yaşını deşifre etmemizi sağlamış, bülent arabacıoğlu nun yazıp, süper çizdiği kahraman.
  ... deep
 3. 3.
  karikatürist bülent arabacığlu'nun çizdiği, hayal kahramanlara öykünen, biraz saftirik (ne birazı yafu, oldukça saftirik), ama altin kalpli çizgi karakter.
  türkiye'de değil de belçika'da yayımlansaydı şu an dünya çapında tanınan, çizgi filmleri yapılan, hediyelik eşyaları kapışılan bir figür olurdu, oysa abuk subuk bir yığın albüme karşın en kahraman rıdvan'ın albümleri yayımlanmamıştır. bu da türkiye'deçizgi romanın neden sallan yuvarlan gittiğini anlatmaya yeter herhalde.
  2 ... roknorinto
 4. 4.
  'en kahraman rıdvan mı şeytan rıdvan? yoksa şeytan rıdvan mı en kahraman rıdvan?' diye bir bölümü vardır ki şahane ötesi... dc comics keşfetse şu an belki en kahraman rıdvan returns filmini seyrediyor olurduk...
  ... phyxius
 5. 5.
  http://www.seruven.org/inceleme.php?id=111
  ... deep
 6. 6.
  gırgır dergisi nin efsane salak kahramanı. istanbul daki tarihi eserlerin uzaylılar tarafından kaçırılması gibi absürd bir macerası vardı ki tadından yenmez.
  ... imhotep
 7. 7.
  yaşı 30'un üstünde olan kart yazarları ele veren süper kahraman.hey gidi.
  ... metinmilli
 8. 8.
  Bir zamanlar Hıbır dergisinin posterini verdiği kahraman. Şimdi kimbilir nerede o poster. *

  Ayrıca bakınız : http://www.seruven.org/inceleme.php?id=111
  ... polski
 9. 9.
  çocukluğumuzda gırgır adlı mizah dergisinde bülent arabacıoğlu'nun çizimiyle hayat bulan çizgi kahraman.
  koyu fenerbahçe taraftarıdır.
  en kısa sürede filminin çekilmesini beklediğimdir...
  1 ... zulfikardarbesi
 10. 10.
  "en fenerbahçeli karikatür kahramanı" da denilebilir. kötülerin düşmanıdır ve taaruzda koşarak bağırırken "kukurikuuu" diye bağırır. Biraz fantastik biraz bilimkurgu yanları vardır Rıdvan hikayelerinin. süperman kadar karizmatik değildir ama daha bizdendir, örümcekadam kadar kıvrak değildir ama daha kahramandır rıdvan. ilk önce ortadan ayırdığı saçları vardı ama bir macerada saçlarını kazıtınca öyle de kaldı bu gözlüklü kahraman. Çizeri Bülent Arabacıoğlu ile de En Kahraman Rıdvan sayesinde tanıştı türk okurları. O dönemi yaşayanlar eğer gırgır okudularsa da hatırlayacaklardır; gırgır'ın ortasında bir tema belirlenir ve o tema ile ilgi çok sayıda karikatür bir arada, bir ortamda çizilerek sunulurdu okuyucuya. En Kahraman Rıdvan ile bu dubleyi sayfayı da çizen Bülent Arabacıoğlu'dur ve çizdiği panaromik sayfada mutlak surette kendi tipi de yer alırdı bir şekilde. O dönemde çiçeği burnunda çizerlerindendi Gırgır'ın. Daha sonra Rıdvan'dan çok daha ünlü olacak bir karakter daha yarattı: Tipitip. Tipitipseverler daha ziyade 80'lerin ortalarında çocuk olanlarken, en Kahraman Rıdvan'ın sadık okuyucuları, aynı yıllarda gençliklerinin başlarındaydı. Hala gizliden gizliye yeni kahramanlar çizdiğini umduğumuz Bülent Arabacıoğlu uzun zamandır reklam işindedir.
  1 ... rick blaine