bugün

roberto carlos un fenerbahce ye transferini yıllarca haber yapıp, sonunda muradına eren fotomaç gazetesi ardından benzer bir girişimde bulunan fotospor'un, bugün ana sayfasını kaplayan haber başlığı.

hatta yazılanlara göre roberto carlos adriano'ya gezmeye gidermişçesine "ben gidiyorum sen de gel." demiş.

- adri naber? nerdesin?
+ evde oturuyorum öyle, can sıkıntısı. noldu ki?
- ben gidiyorum sende gelsene?
+ nereye len?
- fenerbahçe'ye yaa.. gel makara olur.
+ tamam gelirim ya olabilir aslında. ne yapıcaz orda?
- gel yolda anlatırım. in hadi kapının önündeyim ben, almaya geldim seni.
+ oğlum havası nasıldır lan oranın? dur üstüme birşeyler alayım.
- yaa kapşonlu montun vardı ya bir tane, giy onu işte. güzeldi o.
+ para var mı yanında? alayım mı ben?
- gel gel ayarlarlar orda, her şey onlardan.
+ tamam. ulan sana karşı koyamıyorum ha. götü yere yakın olandan korkacaksın valla.
- hehehehe.

görsel
+ adri yuru kocum turkiye'ye gidiyoruz.
- yok abi ben daha kendi ayakkabimi kendim baglayabilecek kadar gencim.
geçen sene, adriano 'yu bırak çağırmayı, sözleşme imzaladığını belirtmişti..düzelme var bu gazetede...

(bkz: adriano fener e yakın)

doğrusu:

(bkz: roberto carlos adriano yu msn e cagirdi)
+ hadi abi türkiye'ye gidiyoruz
- yok ya hacı ben gelmiycem
+ niye lan anelka falan da gittiydi türkiye ye
- başka kim varmış ki
+ tello diye birşey varmış
- tello ne lan
-şştt gel lan fener'e gidelim.
+napcaz lan fener'de?
-olm kaç senedir yazıyorlar. bir gideyim de gözleri kapak görsün.
+bırak feneri olm, cimbom'a gidelim biz. adamlar uefa şampiyonu falan.
-hadi len. asparagası bile inandırıcı değil.
- adri ben türkiye'ye gidiyorum gelsene sende?
+ ne yapıcaksın len orada?
- transfer oldum. gel hadi.
+ hangi oyuncular varmış bizim takımda?
- deivid varmış forvette. bizim hemşehri.
+ yok ben gelmiyorum öyleyse.
- haydaa niye caydın şimdi?
+ ben kesemem ki onu. fenerbahçe'de yedek kalıp, futbol hayatımı bitiremem. müzmin yedek olmak istemiyorum.
- vallahi normalde bende gitmezdim ama ümit özat'ı satmışlar, oynama garantim var diye gidiyorum.
+ ohh valla senin işin kıyak.. ne ballısın lan.
haberi yazan gazete fotospor olduğu için, inanmamanın hayırlara vesile olacağı haber.
zoruna gidenin borusuna gitsin diye insan'ın başlığı saptırası gelmiyor değil.*
(bkz: sen git ben geliyorum canım)
fenerlisi besiktaslisi cimbomlusu gazetelerin tiraj ugruna uydurdugu komik haberlerle dalga gecerken, kimilerinin bunu da ciddiye alip olayi kisisellestirerek gocunmasina vesile olan asparagas.
- adri ben gidiyorum sende gelsene?
+ nereye?
- boklu dereye. aha aha aha. yaa bir takım var, beni çağırdı. boklu bir dere varmış stadının yanında.
+ allah seni davul ede roberto. seni bana sayıyla mı gönderdiler?
- hayır sayı filan almadım yanıma, yalnız geldim. ehe ehe ehe. valla günümdeyim bugün. adri üzüyorsun beni bebişim.. selvi boylum, al yazmalım.
+ amma duygusal kesildin başımıza. yaşında baya ilerledi, antropoza mı girdin ne yaptın? hehehehe
andersson, ortega, hoijdoonk, anelka, alex şimdide roberto carlos helal olsun diyecek başka söz yok. yarın adrianoda gelir hiç belli olmaz. yalnız şu var fener dışındaki bazı arkadaşlar ise dikkat ettiğiniz gibi hazmedememenin sonuçları olan çamur atma ve komik olma eylemleri gerçekleştirmeyi bir görev biliyorlar* dikkat ettimde bu transfer hakkında fenerlilerden çok çekemeyenler yorum yapış * neyse bu saçma konuya bende saçma bir dialogla devam edeyim

- abi duydun mu? fener roberto yu da almış
+ püffffffffff neeeee!
- yavaş be abi tüm kahveyi suratıma püsküttün !
+ neeee roberto yu mu almışşşş
- evet abi yandık biz kimi alsak artık gözde görülmeyecek
+hemen bir karalama kampanyası başlatıyoruz
- ne uyduralım abi
+ ımmm şeyyy diyelim robertonun ayakları küçük çimlere ağırlığını yayamıyor çimler eziliyor baykalı, tema yı da alalım miting düzenleyelim "çok oluyorsunuz" mitingi.
- abi yok ya mitingin modası geçti ayrıca baykalda gelemez hergün bir mitingde zaten.
+ evet haklısın çok saçma oldu. o zaman şey yapalım roberto carlos cimri bi adam diyelim ramazanlarda oruçta tutmuyor felan diyelim
- abi bak bu harika hakkaten çok güzel birsaçmalık bu herkezde inanır... hahahhaa
+ hahaha çak ohh be ancak böle başa çıkılır fenerin bu transferleri ileee
- yaw abi bişi söliym mi?
+ heee?
- cidden helal olsun 33 yaşında ama bak maldini 38 hala çatır çatır oyunuyor. cafu ya bak hala vazgeçilmez.
+ lan sen bizden yanamısın fenerden mi sen böle dersen taraftar ne desin sus bir daha böle deme. gerçekler herzaman heryerde konuşulmazzzz.
- oke abi dün fax geldi vestelmanisa spordan hüsnü yü istemiştik ya 5000 dolara
+ eee ne diyorlar tamammı patlatacazmı bomba transferi
- abi 5500 istiyormuş bide bizim 10 yıl vestelden alış veriş yapmamızı istiyorlar.
+ hımmm yönetimla akşam görüşelim olmadı transfer bombamızı bizde patlatalım...
(bkz: tsubasa cim bom a evet dedi)
(bkz: feldkamp prekazi yi istedi)
(bkz: cim bom da tanju sesleri)
(bkz: ara beni boya beni)
(bkz: sakın geç kalma erken gel)
(bkz: Fenerbahçede yükselen Pele Pele sesleri)
2007 - 2008 şampiyonlar ligi gruplarının belli olması ardından, roberto carlos aramasa bile adriano'nun ister istemez geleceği durum oluşmuştur.
(bkz: aziz suyu ısıt biz geliyoruz)
(bkz: at yalanı bilmem ne yapayım inananı)
(bkz: üstüne rahat birşeyler giy ben geliyorum)
r- adriano gel FB ye transfer ol.
a- abi niye oliyim bi sürü takım varken peşimde.
r- bok gibi para veriyorlar. Bi sene oyna canın sıkılırsa gidersin. 2. seneyi oynarsan bidaha hayat boyu çalışmana gerek kalmaz ihya olursun.
a- abicim benim için şu an paradan daha önemli şeyler var. Anca senin gibi 50 yaşıma gelince beni kimse almaz o zaman gelirim...
r- haklısın ... zaten fener isme değil futbola para vermiş olsaydı aurello 20milyon euro alırdı.
5 sene sonra gelirsin , ben de burda olurum muhtemelen zaten.
(bkz: ruh çağırmak)
(bkz: adriano başkanım beni al dedi) *
(bkz: carlos adriano ya aşağı gel mahalle maçı var dedi)
a- carlos benide götür.
r- valla bi başkanla konuşmak lazım istermi bilmem.
a- üstüne para versek
r- olabilir ;)
(bkz: sportif asparagas)