1. 1.
  çoğu kişinin hayat güzeldir le tanıdığı 54 yaşındaki italyanaktör.en son kar ve kaplan da oynamıştır.trajikomik durumlardaki oyunculuğuyla öne çıkar.genelde m.ali erbil seslendirir.
  ... i m from absürdistan
 2. 2.
  (bkz: kar ve kaplan)
  (bkz: i am italian)
  ... alen markaryan
 3. 3.
  hayat güzeldir deki performansıyla herkesi ağlatmıştır.oscar ıda haketmiştir.
  ... armi
 4. 4.
  kürdan joe tiplemesi ile meşhur olmuştur.genelde canlandırdığı karakterlerin kişilik özellikleri birbirine benzemektedir.
  ... karga
 5. 5.
  1999 da 7 dalda oscara aday olan ve 4 dalda oscar alan Hayat Güzeldir filminde hem başrol oyunculuğunu hem de yönetmenliğini üstlenen kişi ...
  2 ... seffafbukalemun
 6. 6.
  1999da oscar aldığı açıklandığı an öndeki koltugun tepesine çıkıp sevinç gösterileri yaparak oscar klasikleri arasına girmiş amerikan halkının sempatisini de kazanan yönetmen...
  ... city walk
 7. 7.
  http://www.film.gen.tr/star/star.cfm?pid=3096
  ... samaryum
 8. 8.
  hayat güzeldir ve kar ve kaplan filmleriyle tanınan italyan oyuncu, yönetmen. bu iki filmi de harika filmlerdi. ödülleri fazla önemseyen bir yönetmendir anladığım kadarıyla ödül almak için uğraşır. özellikle haşmet babaoğlu fazla iyimser bir adam filmlerinde yarattığı karakterler gerçek hayattan çok uzak diye eleştirmiştir kendisini. kısmen katılıyorum bu eleştiriye. ama filmleri de yaşama sevinci uyandırıyor insanda. dolayısıyla yapmak istediğini yapıyor kanımca.
  ... johnnyturhan
 9. 9.
  nice koç yiğitlerin italyan ingilizcesine özenmesine sebep olmuş* yetenekli, komik aktör. Jim jarmusch filmlerinde daha samimi gelir insanın gözüne.

  (bkz: down by law)
  (bkz: night on earth)
  ... guest
 10. 10.
  ntv'de yayınlanan oscar ödüllerinde oscar aldığı sene yaptığı şov yayınlanmış olan aktör/yönetmen.. hayat güzeldir'in ustası.. sempatik adam..
  ... oopps i did it again