bugün

karakolda bir şerefsizin tecavüzüne uğrayıp ardından kendisine "sen doğur, devlet bakar" denilen kadıncağız. orospu çocukları karakollarda kol geziyor bu ara.
‘Sen doğur devlet bakar!’

Adı Reyhan Topal. iki çocuk annesi. Kağıthane Asayiş Amirliği’nde Emekli polis Mehmet Çakır ile iki resmi polis tarafından personelin gözü önünde tecavüze uğradı. 1.5 yıl sonra aynı polis ile bir başka kişi tarafından kaçırılarak ikinci kez tecavüze uğradı. Cenin testi için başvurduğu savcı Osman Çakır, “Sen doğur, devlet bakar. Bu çocuklar devlete hayırlı olur” cevabını aldı.

Reyhan Topal araba alım satım işi için eleman olarak aldığı emekli polis memuru tarafından önce şantaja uğradı, sonra hakkında dolandırıcılık suçlaması yapıldı. Çağrıldığı Kağıthane Asayiş Amirliği’nde masumiyetini ispatlamaya gittiği sırada, emekli polis Mehmet Çakır ve iki resmi polis tarafından 4. Katta, personelin gözü önünde tecavüze uğradı. O sırada bu olayı ispatlayamayan ve yaşadığı travmanın ardından ürken Topal, sonradan adalete başvursa da 1.5 yıldır suçlular hakkında dava dahi açılmadığı gibi tek bir şüphelinin ifadesine de başvurulmadı.

Emekli polis Çakır ve kuaför Süleyman Küney tarafından ikinci kez tecavüze uğrayan Reyhan Topal, ikinci tecavüz sonrası hamile kaldı. istanbul Cumhuriyet Savcısı Osman Çakır’a başvurup çocuğu aldırmak istediğini ve cenin test yapılmasını istediğini belirten Topal, savcıdan “Sen doğur, devlet bakar. Bu çocuklar devlete hayırlı olur” cevabını aldı.

Cuma günü (bugün) kürtaj olmaya hazırlanan ve eşinin boşanma davası açtığını öğrenen Reyhan Topal, yaşadıklarını ANF’ye anlattı. Tecavüzcüler tarafından ölümle tehdit edildiğini belirten Topal, “Başıma bir şey gelirse sorumlusu tüm toplum olacaktır” dedi.

30 yaşındaki Reyhan Topal bir sene öncesine kadar araba alım-satım işi yaparak geçimini sağlıyordu. iki çocuğuyla ilgilenip işini yapan ve normal bir hayat süren Topal, elemana ihtiyacı olduğu bir dönemde tanıştığı emekli polis Mehmet Çakır’ı işe aldı.
yurdum halkının kimlere emanet edildiğine şaşırmamak elde değil!

"Doğuracaksın tabi! Devlet tecavüz bebeğine sahip çıkar, devlet aile olur. Günahtan da mı korkmuyorsun? Hem kürtaj yasaklandı, onu da mı bilmiyorsun!

Bundan bir yıl önce duymuştuk ilk kez Reyhan Topal’ın yaşadıklarını. Bir yıl önce Galatasaray Meydanı’nda, tek başına gerçekleştirdiği eylemde görmüştü O’nu bazılarımız. Polis yanına yaklaşmak isteyenleri “Bu kadın deli” diyerek uzaklaştırmaya çalışırken, Reyhan Topal tek başına anlatmaya çalışıyordu: “Üç polisin tecavüzüne uğradım”."

http://meydangazetesi.org...etin-polisi-tecavuz_etti/