bugün

LinkedIn de kapisiyoruz bakalım... Dün bunların bı urununu eleştirdim cevap verdiler. Morarttim tam 24 saat düşünüp ergen ergen cevap yazmışlar. Karşılık verdim yine beklemedeler bakalım nolacak . Red hat bile olsan 4-4luk olamazsın kabul edin siz tanrı degilsiniz...
Hiçbir unix sürümünü parayla satamazsın. IBM değil isterse turkcell alsın aq.
sertifika sınavına hazırlandığım linux sürümü. amacım kariyer, bu yüzden red hat teknolojisine yöneldim. red hat nedir derseniz yakın zamanda ibm tarafından satın alınan bir firma. bu firma red hat adında bir linux sürümü oluşturmuş ve ücretsiz dağıtmaktadır. sunucularda kullanımı tercih edilmektedir, ücretsizdir ama geliştirme veya destek isterseniz red hat firmasına ücret ödemeniz gerekir. yani ücretsiz kullanabilirsin ama ücretsiz destek alamazsın. ibm satın aldıktan sonra muhtemelen tamamen paralı olabilir. sınavı bir hayli zor. istanbulda bu firmadan sınav kaydı yaptırdım
https://www.bilginc.com/t...certified-engineer-sinavi . centos varken neden red hat diynler olabilir. centos tamamen ücretsiz olduğu için bireysel kullanımı yaygındır ama red hat önemli firmalar tarafından olduğukça tercih edilmektedir.
ibm tarafından 34 milyar dolara satın alınan açık kaynak kodlu ve linux tabanlı yazılım şirketi.
Red hat, kurumsal tarafın GNU/Linux hakimidir, eskiden özgür yazılım ürünleri kullanan bir şirketin para kazanacağını hayal olarak görürlerdi. Ama artık rekor kar oranı açıklayabiliyor red hat, o yüzdeler microsoft ve onun gibi düşünen şirketlere en büyük cevaptır. Önümüzdeki on yıl içinde, belki microsoft, tıfıl bir şirket olarak kalabilir. Fakat GNU/Linux dağıtımları ve özgür yazılım bütün piyasaya öyle ya da böyle hakim olacaktır. Red hat, bu gerçeği göremeyenlere, kazandığı başarılarla bunu gösteriyor.
mükemmel bir işletim sistemidir. denenmesini şiddetle tavsiye ediyorum.
red hat certified engineer rhce sertifikasyon programiyla microsoft ve mcse ye bana gore ironik bir mesaj gonderen linux distribution u
bir linux distribution cesidi.. bizzat ibm tarafindan desteklenmis takdire şayan bir olay..
linux u windows a rakip olarak ister kurulum acisindan ister kullanim acisindan getirebilecek tek firma..