bugün

zall ile röportaj yaptığı söylenen garip dergi izlemekteyiz.
son sayısında guru ile yapmış olduğu röportajı yayınlanacak dergi.
leman dergisinin zaman zaman ücretsiz olarak verdiği, sol çizgide seyreden bir dergidir.
uludağ sözlüğün zall ile röpörtaj yapmadan önce tanımadığı dergi. bende yeni duyuyorum. neyin nesi kimin fesi?
zall hazretlerinin çıplak pozlarını kuşe kağıtta verecek olan dergidir.
garipsediğim ve abzürd bulduğum bir isim. Yani red dergi dersin ama özellikle bunun bir dergi olduğunu bastıra bastıra söyler bir hali var. red dergisi hedef kitlenin sadece kırmızıya hitap ettiği çıkarımını geçtim, bayiden alırken satıcının yüzünüze aval aval bakmasına neden olabilir.

-bir red dergisi dergi alacaktım ama.
+evet buyrun bu da promosyonunuz, yanında kırmızı noel baba şapkası şapka veriyorlar.
-ytl parası para ile mi ödeyeyim yoksa kredi kartı kartından mı çekersiniz?
+bence al ve git, bir daha da geri gelme. bak bi daha bu civarda dolaşırken görürsem ağzının ortasına vururum şaplağı.
(bkz: michael jackson şarkıcısı) (bkz: red)
ne olduğu bilinmez fakat adı red kit'i anımsatır. hayırlısı...
eksi ve uludag gelişmelerinde eş zamanlı gözüken dergi. diğer sözlüklerde de var mı merak konusu.
(bkz: genç faşistler rahatsız)
(bkz: batuhanyedek)
sol tandanslı bir dergiymiş.
bayiden, 'red var mı?', 'red alabilir miyim?' şeklideki cümlelerle istenilebiliyormuş.
fiyatıda 2.5ytl'miş.
halkın para kazandır(a)madığı dergi. o ise halka çok daha değer eden 'gerçekler' kazandırır. ayşe arman'ın mastürbasyonu yerine, işçi hasan'ın terinden bahseder mesela... satamaz, ama umutludur.
yanlış hatırlamıyorsam mor ve ötesi'nin davulcusu kerem kabadayı'nın da yazdığı dergidir.
komunizmi savunuyor gibi görünen, sözde sol olduğu belli olan, son sayısında apo ve pkk bayrağı açanların oluşturduğu dtp mitinginde panzerlere taş atan çocuklara muz veren polislere bile alttan girip üstten çıkıp b.k atma cesaretini kendisinde gören ve yine son sayısında rte'ye laf atmak için mahir çayan'ı bile kullanabilmiş red değil bad dergi.
temmuz kapagında akp'nin günesine kafayı taktıgını gösteren sol dergi.
http://www.renkhaber.com/...e_Kafayi_Takti_/7274.html
Türkiye solunu net ifadelerle eleştiren dergidir. Evet duruşu sosyalisttir pek bir hoştur 3 ytldir kendileri. kktc'de 3,25 ytldir...
uzun zamandır takip ettiğim $ükela dergidir.
kendilerini harika gazeteci topluluğu sanan çoğu (bkz: esp) üyesi elemanlardır.bunların burunları sekiz santim yukarıdadır birde.
" biz bu çarkı türkçe, kürtçe, arapça, farsça reddediyoruz ve kızıl rengi çok seviyoruz!.. " diyenlerdir.

ha bir de, taraf'a sarmış dergi. ha hoş olmuş, o ayrı!

sayı 39da demiştir ki; - her taraf bok kokuyor. -
7 Kasım 2010 tarihli "Gelecek her yerde Bolşevizmindir!" yazısında Onur Özgen döktürmüştür.

http://www.red.web.tr/site/yazar.asp?yaziID=473
yazı işleri müdürlüğünü hakan gülseven'in yaptığı güzel dergi.
emekçisi olmaktan onur duymaktayımdır.
100. sayılarını çıkarmışlar bu ay. bu vesileyle en iyi 7 kapaklarını listelemişler:
http://1ve2.com/versus2/?p=811