1. ?.
  son günlerde bilboardlarda sıkça görülen ay yıldız ve kurban olmak söylemleri ile ortaya çıkan milliyetçilik anlayışıdır. tabi bu milliyetçilik anlayışı incelenirken söz konusu kişinin dedikleri ve ettikleri arasında paralellik arıyor insan evladı...
  2 -4 ... kara hilal
 2. ?.
  'türk' 'atatürk' sözcüğünü ağzına almayan bir milliyetçiliktir.
  2 -4 ... bilgistan
 3. ?.
  askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyecek kadar bir şehitin cenaze töreninde şehit ailesini teselli etme çabası. nasıl bir teselli ise bu?
  3 -3 ... cennetten kovulan
 4. 1.
  rte'nin değişmediği geliştiğinin kanıtıdır.Aşırı dinci olarak başladığı siyasi yaşamına kendini merkez sağ,daha sonra da milliyetçi sanarak devam etmektedir. yarın öbür gün solcu olursa çok da garipsenmeyeck.
  (bkz: dünden bugüne rte)
  1 ... pucca
 5. 2.
  seçimler yaklaştıkça, aklıevvel reklam danışmanlarının önerileri ile, samimiyetten uzak, rte'nin bugüne kadar oluşturduğu imaja uymayan "yersen" milliyetçiliği.

  pkk ile ilgili olarak amerika'ya horozlanmaları , oluşturulan ne idüğü belirsiz koordinasyon kurulu politikasının yanlışlığı ile kendi kendisini tekzip ettiğinin göstergesidir. uluslararası alanlarda ulusal çıkarları gözetmeyen politikaları, türkiye'nin etkisizleştirilmesine seyirci kalmaları, ulusal değerlerin satışa çıkarılması ile oluşan milliyetçi tepkilerin büyüdüğünün farkına varmaları ve pastadan biz de pay alalım kaygısı ile komik ve inandırıcılığı olmayan sloganlara sarılmalarına neden olmuştur.
  1 -1 ... telashe
 6. 3.
  (bkz: palavra palavra)
  2 ... yavuzchetin
 7. 4.
  en az devlet bahçeli milliyetçiliği kadar kolpadır.
  2 -2 ... chilavert
 8. 5.
  arap milliyetciliğidir.
  2 -1 ... hebeley
 9. 6.
  recep tayyip erdogan ümmetçiği desek daha iyi olur sanırım...
  2 -2 ... naroleybus
 10. 7.
  ülke tarihinde en yüksek yağma ve talanın, özelleştirmenin, yabancıya arsa satışının yapıldığı dönemin pazarlamacı başbakanının olamayacağı milliyetçiliktir.
  -1 ... zeytan