bugün

acil kendine gelmesi gereken kulübümdür.

juve'yi yendi tamam daha fazla topla oynadı ama 1-2 pozisyon hariç gol pozisyonu yok gs yi 6 ladığı maç yanıltıcı oldu biraz.

acil orta saha göbeğe ve forvet arkasına üst düzey 2 oyuncu gerekiyor.

bir de forvete alırsa birini yani 3 adet transfer ve ancelotti'nin kendine gelmesiyle şl kupasını 10'lar bu sene.
mesut özil'in gollerdeki asisti muazzamdır. hele isco'ya topuk pası sanat eseriydi.
apaçi tipli futbolcu kontenjanları var sanırım, her sene dolduruyorlar.

cristiano ronaldo'yu başa koyarsak, bu sene de 2 adet gıcır gıcır apaçiyi kadrolarına kattılar;

(bkz: fabio alexandre da silva coentrao) görsel

(bkz: jose maria callejon) görsel
Ancololo'yu getirtip, mesut'u yollatmakla hata etmiş kulüp.
Para şifresini yazmış olan takım. Hile yapıyorlar...
ispanyolca'da real, "krala ait" manasını taşır.. bu yüzden ingilizce değendirilemez ve "gerçek madrid" tanımlanması yapılamaz.. yani benim bildiğim real madrid ispanyol klubü ya, ondan yani..

alakalaı olarak; (bkz: franco)
tam bir başarı takımıdır. adamlar efsane. evet.
tuttuğum takımdır, ama son zamanlarda carlo yüzünden soğudum, daha önce hiç bir teknik adama bu kadar sövdüğümü hatırlamam, onu oraya koyan perez'inde amına koyum. Sinirlendim yine bak, değiştirin şu adamı lan!

edit: hakkını yemişim reyiz, benitez belamızı sikti; şuan zizu reyizle iyi gidiyoruz şl falan alsak bari.
beckham ı transfer etmeden once, en basta ronaldinho yu psg den almayı dusunen, fakat dıs guzelligin prim yapacagı dusuncesi agır bastıktan sonra ronaldinho dan vazgecip beckham ı man utd den alıp forma satıslarıyla az biraz koseyi donseler de, ronaldinho gibi birini ezeli rakipleri barcelona ya kaptırıp kademe kademe prestijlerini kaybetmeleriyle bugunku vasat halini alan ispanyol takımı**. demek ki neymis, dıs guzellik hicbir seydir
büyüklük mantalitesinin çok farklı bir olgu olduğunu gösteren dünyanın en güçlü futbol kulüplerinden biri yada en büyüğü.
Şunun için ;
Dün gece kupa resitalini izleyemeyenler için aktarıyorum.
ilk olarak genç takım dahil bütün takım sahanın ortasındaki platforma tek tek çağrıldı.
Tabi ben bir türk olarak dört düzine gol atan cristiano ronaldo nun en son çağrılacağını düşündüm.
Fakat öyle olmadı. Ronaldo genç takımdan çağrıldıktan bir kaç futbolcu sonra anons edildi.
Buda yetmedi kupanın bir ucundan tutar diye düşündüm. Ama kupayı casillas ile ramos kaldırdı.
Şimdi gelelim Türkiye ye ;
Ben beşiktaşlıyım. iyi bir beşiktaşlıyım.
Biz bu takımda Quaresma ya, Simao ya, Guti ye kaptanlık verdik. Neden ? Büyük futbolcular diye.
Bu adamlarda ne yaptı ? Kendilerini beşiktaştan daha büyük sandılar.
Ama elin Real i öyle yapmıyor.
Kadrosunda Ronaldo, Xavi, Marcelo, Mesut, Benzema gibi futbolcular varken kupayı Realin kalbinden çıkmış futbolcuları alıyor.
Büyüklük böyle bir şey işte.
Helal olsun...
türkiyeden sadece galatasarayın birkaç defa yendiği ve hatta birinde süper kupa aldığı dünya devi.

diğerleri oynayamıyor bile, siz düşünün.
Galatasaray ı 6-1 yendiği sene Bayern Münih i de deplasmanda 4 0 yenmiştir. Ayrıca Galatasaraya da zamanında finalde kupa kaybetmiş takımdır.real Madrid ile kariyerinde maç yapamamış adamlar gelip sallamıyorlar mı deli oluyorum. Bugün de iyi oynayıp kupayı almıştır. Juveyi destekledim ama maalesef oyuna göre skor adil.
oynadığı futbol ve ligdeki istikrarsızlığıyla, parayla saaddet olmadığını ispatlayan takım. ispanya' nın fenerbahçesi.
hakkında o kadar ilginç yorumlar yapılıyor ki nutkum ha tutuldu, ha tutulacak. real madrid lan bu! dünyanın gelmiş geçmiş en büyük klübü. ne manu, ne barca yalan bu adamların yanında. bu transferlerle başarılı olamazlarsa 3 seneye isimleri silinir ne demektir allah aşkına?

bu adamlar bu sezonu ne fenerbahçe gibi 4., ne galatasaray gibi 5. bitirdi. O kadar sakata rağmen, yönetim kavgalarına rağmen 2. bitirdi la ligayı.

barcelona fanatikliği yüzünden de bok atma bir yere kadar olmalı. zira bu adamlar barca'nın 3 kez kazandığı şampiyon kulüpler kupası- şampiyonlar ligini tam 9 kere kazandılar o derece.
son senelerde başarılı olmadığı sanılan kulüp. son 3 senenin 2'sinde şampiyon 1'inde 2. oldular. ne yani her sene şampiyonlar ligini mi kazanacaktı.