bugün

Portekiz 2nci lig ekiplerinden Rio Ave'de oynayan 18 yaşındaki sağ açık. fm 2007 nin gizli wonderkid'lerindendir.
1.81 boyunda yaklaşık olarak 72 kiloya sahip portekizli genç oyuncu kendisi rio ave takımında oynamaktadır.u-20 2007'de çok başarılı maçlar çıkarmıştır ama ne dünyada ne de türkiye de hakkında bir haber duyulmamıştır.kendisi ben burdayım diye bağırmasına rağmen kimsenin onu duymaması hayli ilginçtir.çünkü kendisi çok çok özel bir futbolcudur.
u-20 de gösterdiği başarılı performansla benficaya tranfer olmuş portekizli kanat. her iki kanatta da oynayabilir. ilerde adından sıkca söz ettireceğe benziyor. ayrıca fm 2007 de gözden kaçmamıştır. gelişir, geliştirir.
11 mart 1988 de vila do conde şehrinde hayata merhaba demiş benficanın genç portekizli yıldızıdır kendisi...fabio coentrao olarak bilinmektedir...benficadaki forvet bolluğunda kendisini gösterememiştir ve benfica tarafından kiraya verilmek istenmektedir...kayserispor makukulanın yanına bu arkadaşı kiralar ve ilk beşe giremez ise tasımı tarağımı toplar bu şehri terkederim. ancak real madrid, manchester united ve chelsea gibi dev takımların gündemindedir. transfer olmasının ardından bir dünya starı olunca bu oyuncuyu nasıl kaçırdık biz diye dizler dövülecektir...
futbolcu filan olsam profesyonel bu herifin ismini isterdim doğduğu anda belli olmuş futbolcu olacağı nasıl isim lan bu. fakat isminin getirdiği ağırlığı kaldıramayan bir tipi var. maltepe apaçisine benziyor efendim evet bizde dolu bunlardan.
biraz daha teknik olsa uçar gider bu.
ispanya-portekiz maçında farkedip hasta kaldığım insan.
1988 doğumlu sol portekizli sol bek. benfica nın yıllar sonra gelen şampiyonluğunda en büyük pay sahiplerinden biri. geçen sezon 26 maçta yaptığı tam 9 asist var. maicon un sol taraf versiyonudur. son olarak buradan takımımıma sesleniyorum :
paramız yetiyorsa bu adamı alalım roy hodgson baba.
Yetenekli sol bektir kendisi.Başarısız portekiz milli takımı'nda beğendiğimdir; 1-2 seneye alırlar onu daha büyük kulüpler.
olağanüstü. yabancıların avsam(awesome) dedikleri cinsten. roberto carlos'un gençliği gibi. bir benfica-psv maçı performansı var olağanüstü. tam bir şükela.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.