bugün

Eşine bakmakla yükümlü erkeğin, hatuna elindekini avucundakini sayması durumunu bildiren muhteşem kıraç şarkısıdır.

Eski bir gelinliğe bir bakır bileziğe
Annemden kalan bu yüzüğe
Razıysan gel benimle
Bir tanrım var bir gitarım
Şu dünyada yapayalnızım
Yarınımdan umutsuzum
Razıysan gel benimle
Bazen aç bazen susuzum
Razıysan gel benimle

Bir lokma ekmeğe
Bir yudum Su içmeye
Yine de şükretmeye
Razıysan gel benimle

Şu dünyada yapayalnızım
Yarınımdan umutsuzum
Razıysan gel benimle
Bazen aç bazen susuzum
Razıysan gel benimle
paran yoksa kimse birşeye razı değildir hacı dedirtecek durumdur.
yarınımdan umutsuzum dediği şarkıdır.

(bkz: kpss 2010)
kıçı açıkta birinin evlenme hevesini anlatan şarkı.

(bkz: 2010 ocak ayında açlık sınırının 812tl olması)

(bkz: sprite tan acımasız gerçekler)
şarkıda iş yapan yalnızlıksa ateistleri bir adım öne taşıyacak tekliftir.

"Bir tanrım var bir gitarım
Şu dünyada yapayalnızım"

yine de sevilesidir.
eski gelinliği geçtim, kiralık bir gelinliğe; bakır bileziği geçtim, plastik bir bileziğe; anneden kalan yadigar bir yüzüğe seve seve razı olurum razı olmasına da; düşününce, yarınından umutsuz olan bir adama razı olmam çok zor be....
evet kıraç, güzel şarkı sözler güzel falan filan ve hiçbir şeyinin olmayışı kabul edilebilir ama umutsuz olmaz. beş kuruşun olmasın ama umudunu kaybetme. sana kız mı yok olm yoksa?
durumu özetlemesi dürüstçedir, yarınımdan umutsuzum demesi olmamıştır, tamam bir tanrım bir gitarım okey de, hocam umutsuzum deme yaa!!
-parcanin ana fikrini sen soyle bakalim 3maymununokuryazarolani.
+biriyle hayat kurarken oyle derinden bir riza gosterilmeli ki bunu hayat sartlari sarsamamali.bu sarkinin ana fikri bence bu hocam.hı?sinifta mi kaldim?niye yaaa niyeee???
-cunku bu anafikir bu gezegende gecmiyor cocum.otur...sıfır!...
çoğu kadının kabul etmeyeceği tekliftir.
"yarınımdan umutsuzum" demekle dürüst ve anti-polyanna duruşunu sergileyen kıraç'ın eleştiri yerine övgü alması gereken şarkısıdır. adam "umutsuzum" diyorsa öyledir arkadaş, neden yok yere "hea benim hala umudum var" desin ki yani? Öyle şeyler ancak filmlerde olur" demek lazım içindeki sevgi pıtırcığını tutamayanlara!
yıllarla birlikte anlam kazanan kıraç şarkısı.
Sözler Fethi DEMiR'e, Müzik de Selahattin SARIKAYA'ya aittir.
muhteşem ötesi kıraç şarkısıdır.
sabahtan beri anlam veremediğim şekilde dilimde olan şarkıdır. bir de yazımı kışa çevirdin.
güzel bir kıraç şarkısıdır. evet.
Sözleri güzel olan şarkı.

120 bin lira gelirim var demiyor.
Kaldır kaldır ellerini göster cicilerini demiyor.

Bir bokum yok anasını satayim, ben olduğum için gelir misin diyor.
bir ara günde bin kere dinleyip 2 gün sonra bıktığım bidaha hiç dinlemediğim bir kıraç şarkısı.
Sevdiğim bir şarkıdır...

Şu dünyada yapayalnızım.
Yarınımdan umutsuzum.
Razıysan gel benimle...
Harika bir Kıraç şarkısı. Ayrıca Beni bu şarkı ile can evimden vuran ve kendine aşık eden adam ile 7 aydır nişanlıyım. Umutsuz olmak sorun değil ve bu şarkıyı çok nadir dinlerim kendime hatırlatırım bazı şeyleri.
Severim .güzeldir.
https://www.youtube.com/watch?v=Hq9qU2kY1Hg

herkeşe benden gelsin...
Vaktiyle kıraç'ın, sevgilisini açlığa ve yokluğa davet ettiği manidar bir şarkıdır.