bugün

entry'ler (128)

bir şehir ol mesela

muş örneğin.

kilo alamayan insan

uzun süre bahsedilen şahıs bendim. gaziantep'te işe başlayıncaya kadar...

yazarların en beğendiği otomobil tasarımları

arabam daewoo lanos tabii ki. güzel kızım benim.

uludağsözlük inci sözlük olur mu

jenerasyon farkını baz alırsak pek uzak görünmüyor bu durum dedirten karşılaştırmadır.

türkiye vs avrupa

görsel

jagermeister

nedense önüne gelen bununla fotoğraf çekip instagrama atıyor, hadi hayırlısı.

kesilmek üzeri olan hayvanin gözlerindeki yas

yobazların, pisliklerin, katillerin iğrenç ve faşist insanların asla anlayamacağı şeydir. çünkü kainatta'ki her canlı ona hizmet için yaratılmıştır (!) Çok mu önemlisin? bu kadar mı komplex bir yapın var? onu tabağında sadece opsiyonel bir seçenek olarak görebilecek kadar değerli misin? sorularını sorduran, yobaz ve çomar üretiminin durdurulması gerektiğini gösteren durum.

koray avcı denince akla gelenler

+nike ayakkabı.
+iphone4.
+undercut saç stili.
+aşkım arkadan'da olur.
+öne tövbeliyim.
+bizim orda 10 liraya bi avuç veriyolar.
+myö.
+sometimes ülkücü sometimes demiz gezniş.

darbecilere tecavüz edildi suçlaması

Türkiye'nin mutlak cumhuriyet ve demokratik yapılanmasına yakışan eylemdir.

edit: alegori

ölmeden önce dinlenilecek son ses

Bir an vardı. Karanlık beni aldığında biliyordum, o bir şeyin… Artık her neye indirgendiysem. Bilinçlilik bile değildi, karanlıktaki belirsiz bir farkındalıktı. Ve ben varlığımın soluşunu hissedebiliyordum. Onun da altında farklı bir karanlık vardı. Daha derin ve sıcaktı. Bir madde gibi. Hissedebiliyordum be. Ve biliyordum. Kızımın beni orada beklediğini biliyordum. Öyle netti ki…onu hissedebiliyordum. Babamdan da bir parça hissedebiliyordum. Sevdiğim her şeyin bir parçasıymışım gibiydi. Ve hepimiz… Üçümüz de birlikte solup gidiyorduk. Yapmam gereken tek şey kendimi bırakmaktı. Ve bıraktım da. Dedim ki, “Al beni karanlık.” Ve kayboldum. Ama hâlâ, hâlâ hissedebiliyordum… Kızımın oradaki sevgisini. Hatta öncekinden de fazla. Hiçbir şey sevgisinden başka hiçbir şey yoktu orada."
Rustin Cohle

https://www.youtube.com/watch?v=p4zluA60hjs

revolutionary road

--spoiler--

--spoiler--

Filmi bitirdikten sonra DiCaprio'nun her filmde ya karısının, ya çocuğunun yada kendisinin öldüğünü hatırlatan bir istatistiğe varıyorsunuz.

lilja 4 ever

mein herz brennt ile başlayıp, mein herz brennt ile biten; dark drama/melankolik/trajik film.

sigaranın ilk zamanları

tuvalet havalandırmasında içerdik kimse anlamasın diye...

yazarların sözlükte yazma sebepleri

vardiyayı bitimini hızlandırıyor.

you may kiss the bride

Core kültürü olmayan insanların eleştirinin kıstasını neye göre aldığını düşündürten parodi safsatası. Hayatında abidik gubidik metal, pop metal yahut racist metal dinlemiş insanların -Çok ergenler yeaa demelerini de anlamak gerçekten zor. 11 yıldır karıştırmadığım core grubu yok. onlarca yıl emek verdim çalmak ve bu müziği türkiye'de lanse edebilmek için. onlar benden daha çok isteyip bunu başardılar ve çok daha güzel yerleri hakkediyorlar. Müzik sert, riffler başarılı, drum-bass koordinasyonu pek güzel, brutal vokal başarılı* belki clean vokal eh. yani standardize amerikan core grubunun üstündeler. Tut ki grup elemanları çok samimiler lan. Kuğul tripler yok, sikko bakışlar ve narsistlik yok. Gayet hırslı, espritüel ve azimli gençler ki bira ısmarlama teklifine bile zahmet olmasın argümanıyla kabul etmeyen insanlar ayrıca bunlar. Kendi aralarında ki ilişkilerde sağlam olsa gerek. Burada bu müziği icra eden insanların bile hayallerini amerika'ya taşıyorsunuz. yapmayın, etmeyin günahtır. verilmiş onca emek ve çalışma sonrasında zapping yaparak metalcore izliyorsun televizyonundan. yaş ortalaması 20-21 olan bir metalcore grubundan bahsediyorum. Sonuna kadar arkalarındayım arkadaşların, festivallerden ve konserlerden takip ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

üniversite arkadaşları

çoğunluğu pragmadır.

park ederken arkada beliren güneydoğulu

büyük ihtimalle onun *önüne* çıkılan güneydoğuludur.

dövmeli yazarlar

şahsım +1'dir 18 adet bulunmaktadır kendilerinden.

ülkücülerle akplilerin ortak noktaları

bilimsel düşünemezler. asla.

kırıkkale üniversitesi

Kaos. Tam anlamıyla öyle olsa gerek. 4 yılımı geçirdim burada. işletmecisinden tut, çöpçüsüne; öğretim görevlisinden tut, rektörüne kadar oluk oluk hissediyorsunuz bu kaosu. Apartlar pahalı, kiralar yüksek, mentalite ve ideoloji kapsamında pardon öyle bir kapsam yok, yemekler kalitesiz ve inanılmaz pahalı, ulaşım vasat, sosyal* kelimesi henüz keşfedilmemiş, kitap okuma oranı düşük; check-in atma oranı yüksek, marjinalliğe kapalı, hayvan sevgisine kapalı, öğrencilerin hiçbir şeyden şikayetçi olmaması ile gerek işletmeci gerek memleketçi insanlara meze olduğu üniversitedir efendim. Kadınların taciz edilme oranı yüksektir ayrıca. Pardon tecavüz oranları'da yok sayılmamalıdır. Kadın oranı yüksektir diğer çomar üniversitelere göre ama aziz olmayın çünkü her kadından 10'da 9'u sizin sexy ve bol kıvrımlı beyninize değil, bıyık ve cüzdan kıvrımınızı dikkate alıcaklardır. alan memnun satan memnun olayının tuhaf bir şekilde adapte olmuştur. tam ortam diyecek olursanız: pes, akp, mhp, rakı, anal, arkadaşlık ihanetleri gibi konulardan uzaksanız pesimistliğin dibine vuracaksınız demektir. Eğer son sınıftaysanız, kulaklığınızı takın ve mezun olmaya bakın.
Aksi takdirde 3.sınıf bile olmak kırıkkale üniversitesini bırakmak için yeterli bir sebep olabilir. Tercih etmeyin, uzak durun, ankaraya yakın diye yakmayın kendinizi, üzmeyin. sorumsuzluğun lüzumu olmamalı.