bugün

naruto adlı anime'de yer alan karakter. konoha köyünün dördüncü hokagesi. tarihin en sağlam ninjalarından biri olduğu rivayet edilir. Jiraiya'ın öğrencisi, kakashi'nin hocasıdır. öyle bir teknik yaratmıştır ki, hocası bile o tekniği bundan öğrenmiştir.

(bkz: rasengan)

asıl adı, namikaze minato'dur.
fikrimce, anime dünyasındaki en karizma karakterdir. uchiha madaraya 1000 basar gözümde. zaten eline vermiştir madaranın. yellow flash of konoha lakaplarından biridir.
adamdır. yellow flash'im benim, seni ben pek çok, pek çok severim.
en sevdiğim naruto karakteridir. Yellow Flashtır, Babadır, Senseidir, Hokagedir, Öğrencidir, orda bir köy var uzakta o köy konohadır.
narutonun babasıdır. konoha'nın sarı şimşeğidir.
(bkz: yellow flash)
hayranı olduğum 2-3 anime karakterinden biridir. hayır abi kız olsam aşık olcam adamdaki karizmaya bakar mısın. hani kyuubi yi yenmek için hokage pelerinini giyiyor da yola çıkıyor ya... o benim kahramanım lan..
siktir olup gitmesi gerekendir artık. anladık reyiz büyüksün şekilsin adamsın da ver şu kyuubinin yarısını narutoya artık. full form bijuu mod görelim narutoda. 20 bölümdür shiki fuujin yapıcan amk yapamadın gitti. ha şekilsin ama sonuçta bi nidaime değilsin.
ölüsü hatta kolsuz hali bile iş yapan adam. özlemişiz beee.
yazılmamasına şaşırdığım söz : " eğer sarı şimşek ile karşılaşırsanız arkanıza bakmadan kaçın.(düşmanlarının söylediği söz)"

naruto evreninin en hızlı karakterlerinden biridir , istisnaları dahil etmessek belki de en hızlısıdır.