bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  adrenalin sporlarındandır. debisi yüksek nehirde bir bot üzerinde takımınla beraber kürek çekerek bir noktadan bir diğer noktaya ulaşmaya çalışılır.
  4 ... celibon
 2. 2.
  dalaman çayında yapıldığında cok zevkli olan *ama suya düştüğünüzde suyun basıncı nedeni ile kulak zarlarınızı zedeleyebilen bir spor
  4 ... nirvana
 3. 3.
  rafting, derenin kenarında yürüyerek 2 dakikada gidilecek yere ıslanmadan varmaktansa bir kutunun içine otururum 10 saatte çırpınır sırılsıklam varırım o da varabilirsem sporudur.* *

  çeşitli mertebeleri vardır. akarsuyun hırçınlığına ve engellerin yüksekliğine göre derece derece ayrılır. bunlar profesyonel raftngçiler için heyecan dozuna göre de azalır ya da artar.

  kullanılan taşıt türüne göre anadalda ikiye ayrılır. kano rafting ve bot raftingtir bunlar. sonra kişi sayısına göre ayrılırlar. tekli ya da çoklu. çok yüksek dereceli akarsularda sadece tekli ya da çiftli kategorilerde yarışmalar düzenlenir.
  3 ... antipatik oldum anne
 4. 4.
  turistik yerlerde, özellikle köprülü kanyonda yapmaya niyetlenmişseniz, ucuz tur acentelerinin dandik rafting firmalarından* kesinlikle kaçınmanız gereken aktivite.
  1 ... infantes
 5. 5.
  raft adı verilen botlarla debisi yüksek akarsularda yapılan, adrenali yüksek su sporu.
  1 ... rojber
 6. 6.
  vücudun ihtiyacı olan adrenalinin daha fazla salgılanması ve unutulmayacak bir kaç gün geçirmek için mutlaka ama mutlaka gerekli olan bir spor. eğer raftingde profesyonel anlamda mücadele etmek istiyorsanız kesinlikle kursa katılmanız gerekmekte lakin, heyecan arıyorsanız size bu imkanı sunan bir çok parkur ve deneyimli hoca bulabilirsiniz. türkiye'deki en önemli rafting merkezi 2004 dünya şampiyonasına ev sahipliği yapan çoruh nehri'dir. rafting ile yakından ilgilenen ve yıllarını bu spora verenler, amatörlerin çoruh'da bulunmasını pek hoş karşılamazlar. çünkü, burada atraksiyon yapmak ciddi anlamda beceri gerektirir. 6 ayrı derecesi olan raftingde çoruh nehri 6 ya da +6 diye nitelendirilir. "rafting yaptım" demek için ilk 2 derecede suyla mücadele edebilirsiniz fakat, olaya biraz daha action katmak isteyenler +3 yapmalıdırlar. bunun için de en iyi bir kaç yerden birisi melen ve dalaman çayıdır. istanbul'da kalanlar için melen çayı en yakın yerdir. en fazla 3 saatlik yol sonunda müthiş deneyimler elde edersiniz.
  1 ... perfecto
 7. 7.
  bir ekiple yapılan, raft denilen botun kullanıldığı, nehirlerin azgın sularında eğlenmenin bir yolu olarak gördüğüm spor ya da kürek sallamanın keyif verdiği bir eylem......
  ... avill
 8. 8.
  antalya köprülü kanyonda yapılabilecek bir aktivitedir.
  ... ridvan neisteroy
 9. 9.
  antalya'nın sıcağında insanı tir tir titreten güzel aktivite. köprülü kanyon'da yapacaklar için:

  -yol gösterecek rehberi iyi seçin. rafting yaparken tek eğlence botta kürek çekmek olmuyor hatta bir süre sonra bu aktivite yorucu ve sıkıcı gelmeye başlıyor işte o zaman rehber çok önemli mola yerlerini ve keşfedilecek alanları güzel gezdirmesi gerek. kayalardan atlanılan, ufak çaplı bir derenin ve şelalelerin olduğu doğa harikası yeri mutlaka görmek gerek.

  -akıntıya kapılıp yüzme ve ağaçtan buz gibi suya atlama kısımlarını es geçmeyin.

  -pazarlık yapmayı ihmal etmeyin "yemekli 25 abi diğer yerlere sormanıza gerek yok oralarda da aynı" diyenlere aldanmayın.(yanınızda yiyecek bir şeyler götürmeniz en güzeli yemeklerin temiz olmasını beklemeyin)

  -mümkün olduğu kadar kalabalık gidin daha zevkli oluyor.

  -yüksek adrenalin, süper eğlence falan hayal etmeyin köprülü kanyon'un suyu fazlasıyla durgun bir iki yer haricinde heyecanlandıran hiçbir olay yok hatta kendinizi devamlı kürek çeken ameleler gibi hissediyorsunuz. rehberin "daha hızlı sol taraf bir ki" demesi kürek çekmeyeni suya fırlatması da cabası. gene de bir kere mutlaka denenmesi gerek üstelik sular çekilmiş ve durgunsa yaş ya da yüzme bilmek çok önemli değil.
  1 ... trink
 10. 10.
  ilk kez 2 gün öncesinde gittiğim çok eğlenceli, çok ıslak ve çok soğuk spor.. Size Dalaman'ı tavsiye edebilirim. Bottan ziyade kayak çok daha zevkli. Ya tekli ya da ikili kayağı öneririm. Kayak ile rafting sporunu daha çok hissedeceksiniz.
  1 ... aglaya ivanovna