1. 1.
  hatırladığım kadarıyla zayıf , çelimsiz bir adamdı.
  ... shyamalan
 2. 2.
  bilindiği üzere * sol açık değil forvet oynayan futbolcuydu beşiktaş ta.

  (bkz: uludag sozluk bilgi servisi)
  ... naylon brando
 3. 3.
  (bkz: rade prica)
  ... dick advocaat
 4. 4.
  bilindiği üzere sol açık oynamış adamdır. forvetten kasıt santrafor ise kesinlikle santrafor değildir. benim bildiğim de forvet dendiğinde sağ, sol açık ve santrafor forvet olarak geçer. bölgenin adıdır. ama neyse ben şimdi bebelere ders vermeyeyim kendi futbolcuları hakkında. onlar donuna işerken ben maça gidiyordum demek ayıp olur biraz!*
  ... gece lampulu
 5. 5.
  (d. 1956, Bosna-Hersek) Boşnak futbolcu. Futbola FK Sutjeska Foča kulübünde başladı. 1977'de 21 yaşında Saraybosna takımı FK Željezničar Sarajevo'ya transfer oldu. ilk sezonunda takımıyla Yugoslavya 1. Ligi'ne çıktı. 1978-79 sezonunda ilk kez oynamaya başladığı Yugoslavya liginde takımının en golcü ismi oldu. 1981'e kadar takımın en etkili ve golcü isimlerindendi. Toplamda 7 yıl boyunca oynadığı takımında 1984'te ayrıldı. Bu dönem boyunca bir kere Yugoslav Kupası ikincisi olup, son sezonunda da lig 3.lüğü gördü. Son sezonunda takımın UEFA Kupası'na katılmasını sağlayan isimlerden biri oldu.

  1984'te PAOK takımına transfer oldu. ilk sezonunda lig şampiyonluğu gördü. Ancak ikinci sezonda bir başarı yakalayamadılar. Sezon arasında Željezničar Sarajevo'ya geri döndü. Yarım sezonda kaldıoğı takımda 19 maçta 7 gol atmayı başardı.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Rade_Paprica
  ... hasmet ibriktaroglu