bugün

glee takımının yıldızı. sesi güzeldir. her bölüm şarkı söyler. 2 tane gay babası vardır ama 1 tane bile annesi yoktur.
finn'e aşıktır. bir dönem puck'la ardından da jessie ile çıktı.
fikrimce gossip girl'deki nate gibi işi alttan götürmektedir. en ateşli sayılan quinn 2'de kalmışken onu geçmesi falan... neyse, iyi kızdır.

lea michelle tarafından canlandırılır.
Kendinden başka kimseyi düşünmeyen, konuşurken karşısındakini aşağılayan, aşırı derecede fazla konuşan, kendini glee kulübünün yıldızı zanneden ezik karakter.

Sesi güzel olabilir ama üzgünüm bu onu aptal bir baş belası gibi görünmekten uzaklaştırmıyor...
senaristlerin ısrarla ön plana çıkartmak istediği karakter. güzel değil. üstelik sinir bozucu. tamam sesi iyi fakat mercedes in sesi yanında bir hiç. ayrıca finn le yaptığı düetler de cidden kötü. zira finn in sesi onun yanında çok zayıf kalıyor.

giydiği kıyafetler de inanılmaz derecede çirkin. güzeller güzeli quinn in de dediği gibi aynı anda hem liseli hem de babaanne gibi giyiniyor.

hem ince hem kalın sesi çok başarılı bir şekilde çıkaran kurt ü kendine rakip olarak görüyor. ama kurt cidden çok daha iyi.

son olarak kesinlikle bir daha britney spears şarkısı söylememeli. sesi o tür şarkılara hiç gitmiyor. baby one more time ın içine etmişti. hem görünüş açısından hem de müzikal açıdan.

ayrıca lea michele i de sürekli ödüle aday gösteren jüri üyelerine çok pis küfürler ediyorum. cidden malsınız.
glee'nin süper itici karakteri. sesi dışında kendisinden birazcık olsun bile hazzetmezdim ancak ikinci sezonun on birinci bölümündeki "football team, football team, high five teammates!" ve "let's kick some ass!" replikleri ile her izleyişimde beni benden alması ile sevmeye başladım.
dipnot; ses olarak kimseciklerin altında kalmaz. hele hele rachel berry değil de lea michele olarak hiiiiç kimseciklerin altında kalmaz. ispat isteyenlere matthew morrison ile birlikte gelsin;
http://www.youtube.com/watch?v=r33Vt2R3Pgw
sevilesi aşık olunası karakterdir.o kadar bencil olmasına rağmen insanın sevesi gelir.sesi mükemmeldir.