bugün

mısırda rabia meydanında esma adlı bir kızcağızın ölmesinden sonra ve rabianın arapça "dört" anlamına gelmesinden dolayı ellerini 4 yaparak havaya kaldıran, seçim sonrası bunu malzeme olarak kullanan başbakanın balkonda konuşurken 4 işareti yapmasıyla, elleri 4 şeklindeyken onu alkışlayan güruh.

Şimdi soruyorum.

Elinizle 4 yapıp ağlıyordunuz... 284 yapabilir misiniz?
Neredesiniz vicdanı olan insanlar? Başka ülkede ölen insana bu kadar hassasken burda nerdesiniz. yoksa burada ölenler insan değil de ondan mı yoksunuz, ya da siz insan değilsiniz de ondan mı yoksunuz?
Insanoglu hep bir mukayese ihtiyaci hissediyor. Buradayim. Tek basimayim.

Tanim: muslumanim ben musluman.
Sinir olduğum zatlardır, mısır'da ki olaylara hüngür hüngür ağlayan facebook/twitter profil fotoğraflarına r4abia'yı koyan zatlar şimdi neden seslerini çıkarmıyorlar. El için ağlayan insanlar, neden kendi halklarından olan (güya) 284 kişi için ki gerçeği yansıtmayan bir rakam olduğunu ve şehit sayısının daha fazla olduğunu biliyorum bunlar için neden tepki göstermiyorsunuz.

Mısır için ağladınız ve taziye ilettiniz, somali için ağladınız ve taziye ilettiniz. Peki onlar bizim için ağlayıp taziye gönderdi mi hayır!

Ulan cehennemde yanacağını söylediğiniz johnny sins bile bu olaya ilişkin tepkisini gösterdi.
(#21243697)
(bkz: beni de asın 530 olsun/#23808521)

sanırsın dün mısır'daki demokrasi zulmüne dur diyenler bugün somaya yüz çevirmiş. asıl sen dün soma için üzülen züppe, sırf müslüman olduğu için mi mısır da ölen insanlara idam kararlarına ses çıkartmadın.

yaradılanı sev yaradandan ötürü demiş yunus emre. insanların ülkesine ideolojisine bakmadan sıf insan olduklarını hatırlamak çok mu zor.
çok fena rezil olan topluluk. o kadar rabia mabia yaptınız şimdi mısır somayı s...ne bile takmadı. bırakın parmak göstermeyi felan ha gerçekten samimi olsaydınız ukrayna içinde dört parmak yapardınız.
zaten rezildiler iyice kepazeye donduler.. uzuluyorum onlar icin.
Şimdi sorsan esma kim diye onu bile hatırlamayacak tipler.

Hadi bakalım Rabiacılar Musul sizi bekliyor, gerçek islam'ı yaymak ve yaşatmak için kafa koparan sahte müslüman terör örgütünü haklamak sizin işiniz. Öyle dört parmak göstermekle, parmak arası işaret yapmakla olmaz, eylem gerekir.
gereksizlerdir türkmen şehirleri talan edilmiş bunlar ne olduğu belirsiz esmaya ağlar! yazık hiçbirinde beyin yoktur!
düşünmeye değmeyecek, hıyar tohumu tiplerdir,

bu tipler kafalarında beyin yerine başka bişey taşırlar,

RTE kendinizi bok çukuruna atın dese atacak tiplerdir.
Lastikten imal adi bulaşık eldivenine benzeyen simgeleri bir taraflarında patlamış topluluk.

Şu an bir bankanın Mısır'la ilgili son dönem değerlendirmesini okuyorum. Aynen şöyle söylüyor:

"Suudi Arabistan önderliğindeki Körfez ülkelerinin Mısır'da yakın tarihte gerçekleşen laik ve dini hurafelerden uzak siyasi yapılanmaya hem mali hem de siyasi anlamda verdiği büyük destek nedeniyle ABD'nin ve Avrupa'nın ülke üzerindeki tesiri azaldı. Hatta diyebiliriz ki Mısır'daki son bir yıldaki gelişimlerde Müslüman dünyasının etkisi ve yardımı çok fazlaydı."

Neymiş? Müslüman dünya Sisi hükümetine büyük destek veriyormuş. Neymiş? RTE'yi ve AKP'yi kimse siklemiyormuş. Neymiş? RTE veya Türkiye Müslüman dünyasının lideri falan değilmiş.

Gerçekler acıdır ve acıtır.
satılmış, ama bir bedeli olmayan güruh.
Arapperestlikte çığır açmışlardır.
Kaybolup gitmişlerdir.

Şimdi "yav o işaretin mısır ile alakası yok tek millet, tek bayrak, tek vatan" falan filan diye açıklama yapmaktadırlar.
Sapık oldukları icin mısır'da yasaklanmışlardır.
görsel