bugün

artık iyice rayından çıkmış sözde webmaster sitesi.özellikle off-topic ve futbol bölümünü görmelisiniz.bildiğin genel forum olmuştur.forumtr'den hiçbir farkı kalmamıştır.öyle davetiye için kendinizi hiç kasmayın.diğer webmaster sitelerinden hiçbir farkı yok.üyeyim ondan biliyorum.
yöneticilerin istediği üyeyi banlayabildiği forumdur. lakin ticaret hacmi yüksektir. akıllı insanlar buradan çok güzel paralar kazanabilir.
yanılmıyorsam alexa'da üstlerde. anlamadığım neden bu kadar hit aldığı 3 kişiden 5'i şairliği* bırakıp webmaster olmaya mı yöneldi yoksa? ayriyeten pek bi bilgi de yok içersinde.
üyeliğimin olduğu yer ama davetiye felan bakmadım hiç.
Yurtdisindan 1 haftadir giris yapilamayan site.
içinde ne kadar bilgi kirliliği olsa da türkiye'nin en iyi webmastır sitesi.

duyarlı ve hayırsever yazarlardan fellik fellik davetiyesini dilendiğim..
bana davetiyesini yollayanın bol bol hayır duaları almasına vesile olacak webmaster sitesi.
yana yakıla davetiyesini aradağım webmaster forumu.davetiyesi olan yazarlar umarım beni görürler.

edit : davetiyesi olanlar bir taraflarına soksunlar.kontörle aldım.
hicbir ucret talep etmeden davetiyesini yollamak istedigim webmaster forumu.
hay sikeyim burada da mı davetiye istiyorlar dediğim site. lan olum google mısınız siz.
tanım: webmaster forumu

sağlam dostluklar edindiğim, para kazandığım ve sözlüklerden önce zaman geçirip bilgi alışverişinde bulunduğum forum.
(bkz: warez bb org)
(bkz: rlslog net)
Elimde 20 Tane Davetiyesi Bulunan Webmaster Sitesi.
yöneticileri arasında zaman zaman öznel davranışlar görülen webmaster sitesidir. ulan adamla msn'den konuşuyorsun gidip bir açığını buluyor siteden banlıyor.

genel olarak çok ekmek yediğimiz bir kapıdır. içerisinde düzgün insanlar da barındırır. ticaret hacmi oldukça yüksektir. son günlerde adı ayyukaya çıkmış epey dolandırıcı dadanmıştır. bu yüzden dikkatli alışveriş yapılması gereken yerdir.
murat aydın diye biri üzerinden yürüyor son aylarda. tüm dolandırıcılar murat aydın oluyor. adamın zamanında yaptıkları aşikar fakat öyle bir noktaya gelinmiş ki, bütün dolandırma işlemlerini murat aydın yapıyor. enteresan.
hala türkiye'nin en iyi webmaster forumu olan site. backlinkle ilgili bölüm açtılar ama yok azizim, tutmadı. reklam almak için yöneticilere mesaj atarsınız, cevap vermezler. parayı yatırıp ondan sonra dekont bilgilerini attığınız vakit reklamınız eklenir. gerçek sahibinin bir iş adamı olduğu bu yüzden çok ilgilenmediği söyleniyor.

dedikodu kısmını geçtiysek şikayetim var bölümü halka kapalı olan sitedir. hal böyle olunca yeni dolandırıcılıklara karşı pek savunmasız kalıyor insan. bir de alışveriş yaptığı adamın bilgilerini google'da aratmayan insanlar var ki bunlar da hep garibime gitmiştir. kardeşim bir sürü para vereceğin adamın ismini google'a yaz bir araştır neymiş ne değilmiş.
7 yıldır üyesi olduğum ve son 3 yıldır kalitesini düşüren, türkiyenin en iyisi, dünyanın sayılı olan webmaster forum sitesi.
merak ettiğim ve kayıtlı sözlük yazarlarından davetiye beklediğim forumdur.
beş para etmez insanların yönetici olduğu saçma sapan bi site işte.
davetiyesini aradığım site. sözlük göreyim sizi
her çıkışın bir inişi vardır.

bu sitenin şuanki durumunu en iyi özetleyen cümle bu. 2011'in kasım ayına dönüş yapmaları da sırf paraya odaklanıp hiç yatırım yapmayan site sahibi yüzünden. bugüne kadar iyi para kazanıyordu ama bundan sonra r10'un aynı popüleriteyi yakalayabileceğini sanmıyorum.

sitenin modlarından labidu'nun istifa metni herşeyi anlatıyor.

arkadaşlar açıklamam biraz uzun olacak , radmin dahil aktif görev yapan hiçkimse tek 1 kelimeye dahi müdahele etmezse mutlu olurum.bu benim hakkım kimsenin aklında soru işareti bırakmak istemiyorum.bu konu içerisinde adı geçen herkes kendi adına savunma yapabilir.
r10.net 'in kuruluşundan beri r10.net e emek veriyoruz elimizden geldiğince.
ve o günden itibaren hep kendi doğrularımla kararlar aldım.
gelişim sürecinin 2. yılında (yani bundan yaklaşık 4 yıl önce) yine bir forum yönetim fesh'i gerçekleşmişti.
o ekibin gerekçesi belliydi.botnetçilere verilen tavizler,radminin kendisine gelen her üyenin banını sorgusuz sualsiz açması ve son olarak bir botnetçinin kategori modu yapılması.
kendilerine göre haklı olan yönetim ekibinin fesh'i ile birlikte forumun devamlılığı açısından adminlik görevine getirildim.
ve dolayısı ile yeni bir yönetim ve yeni bir anlayış ortaya koyduk.
botnetçilere kesinlikle taviz vermemek bunların en başındaydı ki kısa sürede başarıyada ulaşıldı.
devamında çok düzenli ve düzgün bir ekip olduk.tabiki bizimde hatalarımız oldu ama en azından her yetkilinin diğerine saygılı olduğu , herkesin yeri ve konumunu bildiği bir yetki düzeniydi.
ancak yine malesef radminin kendi doğrularıyla yaptığı yanlışlarla mücadele ile geçti bu süreç.modların attıkları banlara müdaheleler, sorgusuz sualsiz birilerine modluk verilmesi vs..
mesela bu sürecin en önemli halkalarından birisi gladiator üyeliğinin admin yetkilerine sahip olmasıydı.ben radmine bunu yapmamasını ısrarla söylememe rağmen yaptı.
gladiator'un kafasına göre açtığı banlar, attığı banlar, sildiği konularla uğraşmaktan 3 yılımızı harcadık.
hatta hatırlarsanız kısa bir süre önce benim üyeliğim silinmişti.bunun sebebi şuydu ; gladiator gidip dolandırıcı arkadaşının banını açmıştı.ben gladiator un yetkisini aldım.radmin tekrar verdi.bende gittim bukez gladiator 'ün üyeliğini sildim.
gladiator radminden birşekilde yetkiyi tekrar aldı ve oda benim üyeliğimi sildi.sql üzerinden bazı ayarlarla üyeliği geri getirdik.
ya saygınlığımızı ?....
gladiator r10.net maillerini daha.net e sattığı konusunda ciddi şüpheler olmasına rağmen üzerine gidilmedi.
ama ben pes etmedim.çünkü r10.net i seviyordum ve r10.net ten kopmak emeklerimi hiçe saymak kolay gelmiyordu.emin olun sineye çektim.
tıpkı diğer bir çok şey gibi..
ama bizim yönetim yapımız içerisinde bu tarz şeyler hiç olmuyordu.çünkü bizim için yetki önemli bir değer.bir modun attığı banı diğerinin açması mümkün değildi mesela.
mesela fatal.
yüzü burada.
r10 tişortları çıkardık zamanında.ve gelirlerini lösev'e bağışlama kararı aldık.bu adam gitti o gelirleri kendi çıkarları için kullandı. 6 ay alamadım parayı.en son konu açınca hakkında geri verdide lösev'e yollayabildik parayı.
şimdi bu adam r10.net uzantılı mail + yetkilere sahip.biyerde yanlış var ama nerde?
bunları niye anlatıyorum peki bunlar sadece örnekler.radmin malesef bu sınavı geçemedi.
r10.net ile ilgilenmek konusunda son dönem hariç zaten neredeyse pek alakası yoktu.hem ilgilenmiyor hemde bizim yetki düzenimize müdahele ediyordu.
ben radmin'den bir beklenti içinde değildim.tek istediğim herkes yerini bilsindi.ancak malesef o hiçbirşeyden ders almadı.
bugün geldiğimiz noktada hititajans'ın admin yetkilerine sahip olduğunu öğrendim.
bana sadece reklam yetkilisi denmesine rağmen forumdaki herşeye müdahele edebilen yetkilere sahip olup , + olarak bir çok şeyede müdahele ediyordu.
1. sorun böyle bir yetkilendirilme yapılırken bana hiçbir şey sorulmadığı gibi , hiçbirşekilde fikrimde alınmadı.
2. sorun r10.net te şuan böyle bir yetkilendirmeye ihtiyaç yok.
3. sorun hititajans benim nazarımda bırakın admin olmayı mod dahi olamayacak seviyede bir üyedir (modluğunuda radmin vermiştir.)
4.eğer birisi admin olacaksa ona gelene kadar çok değerli mod arkadaşlarım var.
ama hititajans r10 a reklam getirdi.radmine para kazandırdı.
bana göre birisinin r10 a para kazandırması yetkili olabileceği anlamına gelemez.
bu işler parayla dönseydi ozaman biz şerefimizi onurumuzu hiçe sayıp parayla mod yapar , parayla ticari çıkarlar uğruna insanlara ayrımcılık yapardık.
modluk,adminlik çok kutsal birşeydir.zaten bunun değeri anlaşılabilseydi birileri kafasına göre yetkili olamazdı.
gladiator ve fatal konusunda sabırlı davrandım ve sustum.sırf r10 için sineye çektim.
ancak hititajans konusunda kesinlikle taviz vermeyeceğimi radmin eğer kararında ısrarcı olursa görevi bırakacağımı belirttim.çünkü bu karar başta ben olmak üzere tüm yönetim kadromuza yapılmış büyük bir saygısızlıktı,
radmin kararında ısrarcı olduğunu ve vereceğim karara saygılı olacağını belirterek , yıllardır verdiğimiz emekleri hiçe sayarak bugün bu kararı almamda ön ayak olmuştur.
kendisine yeni ekibiyle başarılar diliyorum.
----
yukarıda yazmış olduğum yazı anlık olarak ulaştığım ve kendi oluşturduğum ekipdeki moderatörler tarafından onaylanmıştır.onlarda benimle beraber yönetimi fesh etme kararı almıştır.
ulaşamadığım moderatörlerede gerekli pm 'leri attım.
dolayısı ile biz ekip olarak r10.net yönetimini fesh ediyoruz.
bundan sonraki yönetimlerde benim mevcut ekibimden modlar tekrar yer alabilir.herkes kendi kararını verecektir.
ancak bundan sonra ben r10.net yönetimi içerisinde herhangi bir aktif görevde yer almayacağımı buradan bildiriyorum.
----
saygılarımla
labidu

veri kaybındaki yorumu

mesela verilerin kaybolması olayı tam komedi
veri merkezi* r10'a sponsor
adamlar umursamıyor radmin'de üstelemiyor.
çünkü ortada profesyonel bir hizmet alımı yok.
yoksa koskoca veri merkezi* yedekleme yapan hard diskin dolu olup olmadığını kontrol etmeyecekmi..
soruyorsun niye bu ihmal .. çünkü bedava hizmet alıyoruz..
bedava hizmet değil bu sponsorluk.
koskoca türkiye'de r10.net için sanki datacanter yok.
tabir yerindeyse ekmek değil de pasta yememe sebep olmuş site. veritabanı hasarları çıkmadan önce her şey gayet yolundaydı. herkes halinden memnun, işler tıkırındaydı. ne olduysa veritabanı kaybı ve ardından yönetim katında gerçekleşen restleşmelerden sonra oldu. şu gün siteye girmeye çalıştığında bile sorun yaşıyorsun. bir ara cloudflare denediler ama olumlu geri dönüş alamadılar.

bugün yönetim kadrosunun yetkileri alınıp hepsi tek tek banlandı, gerçekten garip. böyle köklü bir değişim kime fayda kime zarar getirir aslında az çok anlayabiliyoruz.

misal satış konuları epey sekteye uğramış durumda. ticaret bitme noktasına gelmiş. herkes " forumda " bölümüne yönelmiş.

işin garip kısmı dedikodu vb. yakıştırmaları hep bayanlara yaparız lakin bunca erkeğin olduğu bir ortamda uzun süre suların durulmaması neye bağlı merak ediyorum. en sevmediğim şeyse insanlara, onlar gittikten sonra kin kusanlar. eski yönetim ya da yeni yönetim beni zerre ilgilendirmiyor. ancak adam gittikten sonra arkasında kelam ediyorsan senin adamlığın benim için bitmiştir.

türkiye'nin en çok girilen ilk 20 sitesinden birinde olanlar beni derinden üzmüştür. umarım her şey yoluna girer.
türkiyede bir eşi bulunmayan ama yönetimi son senelerde kötüleşen webmaster forumu. dışarıdan sürekli takip ederim. gerek piyasa gerek webmaster konuları için. insanlar ekmeklerini sanal ortamdan çıkarıyor. sözlük yazarlarından davetiye beklerim.
(bkz: oxxi net)
ilk uyelerinden biri olmama ve bilmem kac tane davetiyem olmasina ragmen artik pek takilmadigim site.
Sen uyelere guvenlik diye sistem kur, tc kimlik dahi al, sonra o eklentideki kaynaktan bilgileri milletin eline ver, hadi bunu yaptin ey allah.
Cok buyuk vbulletin forumlari kurdum gelistirdim vs. Boyle amatorluk gormedim ben, uye db sini kaybetmissin arkadas, yapacagin is eski uye tablosunun yedegini yuklemek, sen gidip eski db yi komple silip yukluyorsun. Okulda ders diye vermek lazim bunu, amator bir adam bile yapmaz boyle bir hatayi!
2 sene boyunca hatali yedek aldiklarini hic yazmiyorum, gulersiniz sonra.
Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin baş harflerini kullanarak açılan site.
(bkz: yersen)