bugün

hükümetin pırlantanın çok elzem bir şey olup herkes tarafından alınması için yaptığı uyguluma. Nasıl bi yerde yaşıyoruz hayret ediyorum makarnadan bile bulunan ötv pırlantadan kaldırılmasına.
ilk bakışta haksızlık gibi görünse de mantığın ve pratikte uygulamanın getirdiği zorunluluktur. özel tüketim vergisi tüketim mallarına uygulanır. altın, platin, elmas gibi değerli metaller birer tüketim malı değil, eskiden beri banknot paranın temelidir. bunlar, hemen herkes için yatırım malıdır.

popülist yaklaşımlarla vergi koyulmaya kalkıldığında, bunları alabilecek seviyedeki insanlar ya yurtdışına gidip ordan alarak tatillerini de bedava getirirler ya da kaçakçılığı hortlatarak birilerine yeni, yeni rant kapıları hediye ederler.
hükümetin en büyük yancılarından biri olan altınbaş holding'in amacına ulaşmış olduğunu kanıtlayan durumdur.
yaşasın artık pırlanta bizler için lüks değil. cep telefonu, internet, hatta bazı ev eşyalarımız bile lüks ama pırlanta hepimizin ihtiyacı.

ha bu arada sevgilisine nişan, düğün vs amaçlı pırlanta alması gereken arkadaşlar sevinmesin. ötv deki indirim miktarı pırlanta fiyatlarına zam olarak yansımış bile. yani devlete boşuna giden vergi direk altınbaşşaklara gidecek artık.
hükumetin iyi bir icraatı dahadır. allah razı olsundur. benim vatandaşım, köylüm, herkes gidip pırlanta almaktadır. zaten başka ne ihtiyacımız olacak. pırlantamız olsun yeter. nil karaibrahimgil'in şarkısı gerçek oldu ülkemde:

(bkz: tek taşımı kendim aldım)
atasay'ın sahibi olan cihan kamer, tayyip erdoğan'ın kankasıdır ayrıca...
o da ayrı bir konu...
acaba hangi pırlantacı akrabaya kıyak geçiliyor diye düşündüren karar.
keşke akrabanız oleydim, gollerimi ziynetlen doldureydim. ama yok vazgeçtim benim ev hırsızların uğrak yeri amk. hepisi gideridi. ama o hırsız bulunurdu o zaman be. üzüldüğüm şeye bak amk.