1. 1.
  (bkz: pro engineer)
  ... rsbrnch
 2. 2.
  ing. 1. yandaş, 2. fahişe.
  2 ... kasgarli tost
 3. 3.
  (bkz: ilkel)
  ... deeplomattt
 4. 4.
  sanal sporlarda sıkça kullanılan, bir kişinin yüksek mertebeye sahip olduğunu belirten kısaltma. (bkz: profesyonel)

  ama gelin görün ki özellikle türkiyenin sünepe yuvası sanal ortamında kelimenin içi ziyadesiyle boşaltılmış. profesyonel kelimesinin genel anlamı bir işten para kazanan kişi demektir, zaten profession kelimesi de meslek manasına geldiğinden bu terimin anlamı gayet açıktır.

  counter-strike'tan tutun da dota'ya kadar bugün "pro" kelimesi bebeler tarafından hususi yanlış kullanılmaktadır. azıcık başarı gösterenlere pro diyebilecek kadar ezik veletlerle doldu taştı türkiyenin sanal arenası maalesef. kafasına göre kural koyma yetkisini ayda 10 tl'ye satın alabilenlere pro demekteler gördüğüm kadarıyla, ve seneler boyu oynadığım oyunların böyle rezil edilmesini görmek, hadi bundan geçtim dünyada artık kabul görmüş bir arenada hak ettiğimiz başarılara ulaşamamak gerçekten üzücü. altyapının böyle güçsüz olması bunun en büyük nedeni, eskiden beri oyunlarla yetişen nesil zaten yurt dışında da bir yere kadar gelebildi. az sayıda da olsa gerçekten profesyonel takım ve bireyler hala mevcut olsa da genel olarak halka açık sunucuların rezilliği yenilir yutulur cinsten değil.

  bir de noob karmaşası görülüyor sıklıkla, ona da değinmeden geçmek niyetinde değilim.

  newbie ile noob arasında ufak bir fark vardır, o fark da newbie'nin tecrübe sıkıntısı nedeniyle hatalı oynamasına karşın laftan anladığı su götürmez bir gerçekken noob'ların safi öküz olduğudur. yeni başlayan birine noob diyen de noob'un hasıdır buradan anlayacağınız üzere.

  oturup büyüklerini izlemeyen, onların maçlarını incelemeyen ama iş lakırdıya gelince mangalda kül bırakmayan piç kurularından bu kadar bol miktarda barındırdığımız sürece sanal sporlarda başarısız olmaya devam edecek bayrağımız. futbol maçlarını zilyon defa izliyor herkes, kaldı ki çoğu kişi oynamıyor bile. bu işe gönül verenler de alsın dünyanın zirvesindeki turnuvalarda yapılan maçlardan seçip izlesin, incelesin ve kendini geliştirsin işi bileni görerek.

  sonra da efendi olsun yoksa sikerim onun ağzını, bıktım lan bu bebelerden. yurt dışı arenasına katılma hayallerim okul yüzünden piç edildikten sonra hobi olarak devam ederim dedim, ondan da soğuttu ibne fışkırtmaları.
  2 ... frozengaze
 5. 5.
  (.pro)

  sertifikalı uzmanlar tarafından yapılandırılan siteler için tasarlanmış internet alan adı.
  ... pipishik