tatil, sınav dönemlerinde arkadaş olunan regl geçiktirici ilaç. kullanılırken vücutta şişlik yapar ve bıraktıktan sonra regl sancısını ikiye katlar.
beklenen regl başlangıç tarihinin minimum üç gün öncesinden alınarak menstruasyonu geciktiren ilaçtır. sık kullanılması zararlıdır.
genellikle evlenen kadınların ilk gecelerinin regl dönemlerine gelmesiyle ihtiyaç duyulan ilaçtır.
özellikle tatile çıkacak olan kadınların imdadına yetişen bir ilaçtır.
yaz tatili regl dönemine denk gelen kadınların balon gibi şişip denizde batmadan yüzmelerine neden olan ilaç. bu durumda söz konusu tatilin mental açıdan erkek için de pek keyifli geçmeyeceği malumdur...
evet söz verdiği gibi mensturasyonu bir güzel erteliyor, tatil döneminde imdada yetişiyor ama insanın canına da okuyor yani,benim okudu, nasıl mı?
anormal bi şişlik, iç sıkıntısı, terleme, darlanma, bunalma...bu zamana kadar hiç kimseye pms"teyim lan ben diye trip atmışlığım yok, ama ilacı kullandığım sürede resmen cem yılmaz"ın bahsettiği kadın tipi gibi, biri bişe dese "konuşma be, heryerim şiş şiş zaten" diye bağırasım geliyodu, çok ciddiyim.
bıraktıktan sonrası daha da sıkıntılı, aptallaştırıyo resmen insanı o sancı. hormon dengesinin bozulması gerçekten ciddi sıkıntı yaratıyo bünyede, tahammülsüzlüğü maksimuma, hoşgörüyü ve sabrı minimuma indiriyor. zaten bu aralar psikolojim iyi değil, bir de üzerine bu. ruh hastaları gibi mal mal gezdim ortada 3 gün,boş bakan gözler,ağladım ağlicak bi yüz ifadesi falan.
haa bir de paranoyaklık yapmak istemiyorum ama kollarımda ve bacaklarımda sürekli kaşınan küçük küçük kabarcıklar oldu ilacı bıraktıktan sonra, belki de alerji yaptı bünyemde.
yani hasılı, mümkün oldukça kullanmayın bu lanet olası şeyi,
genelde tatil öncesi alınan , önce sefası sonra cefası misali , hayattan nefret ettiren ağrılara neden olan ilaçtır. ızdırabı anlatıcak kelime bulamıyorum o derece ..
Rahimle ilgili bir problemden dolayı almak zorunda olduğum ve 10 gündür kullandığım ilaç. Son bir haftadır diyet ve deli gibi spor yapıyor olmama rağmen tartıda +1,5uğu gösterten gıcık ilaç. Bir an önce düzelmeyi dilediğim ve bir daha görmek istemediğim , tatil zamanlarına denk gelen adet dönemlerini geciktirmede de kullanılan reçetesiz ilaç.