bugün

portakal kabukları kullanılan en güzel bir reçel çeşidi.
bir kez tatmayla insanın hayatında en başı alabilecek reçeldir. gidilen bir mekanda rastgelindiğinde oranın müdavimi olmaya sebeptir. portakal reçeli kriziniz geldiğine ise asla bulunamayandır. etrafındakiler yalvarırsın hatta; "bulun lan allah nolur" diye. o derece bağımlılık yapabilir bünyede. sonra hiç olmadık anda karşınıza çıkmasıyla dünyanın en mutlu insanı yapabilme özelliğine sahiptir.* *
diğer reçellerden farklı olmasından dolayı herkes tarafından sevilmeyen reçeldir.
sevenler için bağımlılık yapar. kokusu da tadı gibi muhteşemdir.
annelere göre evde yapmak çok kolaydır.
portakalın içinden vazgeçip bu kadar güzelse kabuklarını yeme isteği uyandıran reçel çeşiti. **
(bkz: portakal ın etinden sütünden faydalanmak) *

en sevilen reçeldir.
(bkz: yirim)
altın kapda sunsalar yemem, o derece, reçel sevmiyorum.
portakalın en güzel hali *
layıkıyla yapılmış, fabrikasyon değil ev yapımıysa tatlı niyetine kaşık kaşık yiyebilirim.
(bkz: anne reçeli)
incir reçeli kadar ele ayağa düşmemiş leziz bir reçel çeşidi.
filmi çekilmediği sürece tadında bi hayat sürecek reçeldir. evet.
Ben sakız adasına gittiğimde yemiştim. Bide istanbul'da bir yerlerde gözüme çarptı ama tam olarak hatırlamıyorum. Neyse velhasıl portakal reçeli de ceviz reçeli de gayet güzeldi. Patlıcan domates reçeli falan da vardı ama onlara cesaret edemedim. Buradan dondurma fabrikalarına da sesleniyorum ayrıca portakallı dondurma istiyorum.
mükemmel bir reçel. portakalın reçeli mi olur demeyin oluyor. zaten reçel ve turşu olan şeyler çok çeşitli, artık şaşıramıyorum.
Görüntü ve tat olarak enfes olan bir reçel çeşidir. Portakal halkaları 4 e kesilerek yapılır. Rengini tutturabilmek önemli.

Sözlük allah razı olsun yapacaktık unutmuştum portakal batmadan anneme diyimde yapsın.
Anneannemin çok güzel yaptığı reçeldir.
Portakal kabuklarını özenle rulo yapıp iplikle bağlardı.
ikisini de çok özledim.
görsel

Sana portakal receli saaptım. Evlenelim mi?
Portakal icini ve kabuğunu kullanarak ip yardımıyla rulo şeklinde özenle yaptığım, evdekilerden bana kalmayan mis kokulu reçeldir. Kaynatırken içine karanfil, kabuk tarçın da atmıştım.
Aramızda duygusal bağ bulunan reçel türü.
incir reçelinden daha öndedir nazarımda.
Kabuklarıyla yapılan muazzam bir reçeldir. Bence hatta reçellerin arasında en güzeli.
Çok çok çok iyi yaptığım reçel.

Bu konuda mütevazı olamam.
Bana babaannemi hatırlatan reçel.

Bahçemizdeki portakal ağacından portakal toplardık, o da kabuklarından reçel yapardı. bizim eve kadar girerdi misss gibi portakal kokusu.
aslı turunç reçelidir ama yokluktan portakal ile de yapılır.
(bkz: Portakal kabuğu reçeli)
Ve portakal suyu ilavesiyle yapılır. Meyve şeker karışımı olmaması itibariyle zannımca pek çok reçelden daha güzeldir. Ev yapımı olmak kaydıyla.
(bkz: Portakalın etinden sütünden faydalanmak)
görsel

Tatlı-ekşi seven reçel sevicilerin favori reçeli.
iç ferahlatan cinsten.

Evet zahmetli, zaman alan, milyon defa kaynatıp acısını almak gerekiyor ama değer!