bugün

Fatih Portakal'ın soyadı üzerinden yapılan (yandaş olsun muhalif olsun) soğuk şakalar hızla bitsin; yerini, bir gazetecinin yaşam ve söz hakkının savunulması alsın.
Cumhurbaskaninin soyledigi bu sozu zannetmiyorum okumus orta duzeyde olan seviyeli birinin bir baskasina soyleyebilecegini.Kaldiki cumhurbaskani bu basit soylemi soyleyebiliyor.

Benim erdogani sevmememe sebeb en buyuk nedenlerden bir bu.kullandigi usluba hic dikkat etmiyor. Bu uslupu daha oncede duyduk dahada duymaya devam edecegiz.

Fatih portakal acisindan bakiyorum olaya birde.simdi bana boyle birsey soylenmis olsa, ki bunu soyleyende kaldiki cumhurbaskani sanmiyorum karsilik verip birsey soyleyeyim.

Ortada seviyeli bir sekilde atisilacak tartisilacak bir muattap yok.kahvehane agziyla yapilan bir siyasetten tartismadan ne cikarki.
Ben en çok bunun seçim akşamları morarmasını seviyorum.
iktidara güzel miting malzemesi çıktığı besbelli.

Zaten devlet başkanlarına 'Hav ar yu ööğğ?' Diye konuşan birinden ne diplomatik üslup beklerim ne de seviyeli iğneleme.
egitim eksikliginin bir sonucudur bu hitap.

yazik lan böyle adamlar dünya sahnesinde türkiye yi temsil ediyor.
misvak mizah dergisinin fatih portakal karikatürünün ve misvak dergisinin fatih portakal karikatürünün arkasında yatan deriiin mizah(!) anlayışının feyz aldığı menbaı açık eden bir beyanat.
recayi tren kazasını unutturmak için gene bir atraksiyon buldu

haberiniz varmıydı ?

o kaza yapan trenin sinyalizasyonu için devlet

700 bin tele ödeme yapmış

ama

sinyalizasyon yok.

acaba hangi hırsız din kardeşimizi güzelleştirdik ???

acur bu akşam bir başka kaçığı sahaya sürer

oyalanırsınız

hadi hayırlı tıraşlar.
sayın başkan lütfen okuduğunuz 4 yılın hakkını verin. hiç yakışıyor mu size?
Sürekli aynı şeyleri tekrarlıyoruz,yürüyüş miting yasal ve haktır,terör örgütü değilsen.ha şimdi sol kesimin yaptığı bir çok protestolarda kaos terör talan yakma yıkma cam kırma kaldırım taşlarını sökme gibi vahşice eylemlere tanık oluyoruz.yani bir işi adam gibi yapamıyorlar medenileşmeniz için daha çok yol almanız lazım.durum budur.böyle bulanık ortamları fetö ve pkk kullanmayı çok sever arayıpta bulamadığı fırsat.kılıçtarın yürüyüşüne kim karıştı kim engel oldu adam tıpış tıpış yürüdü özgürce.
(bkz: seni portakal gibi sıkarım)
şaka maka güldürmüş hitap şeklidir.
(bkz: kız mıdır kadın mıdır bilemem)

Fark ettiyseniz hep aynı üslup. Bi karar ver lütfen ya.
yaşar usta gibi yürekli bi adam da çıkıp bi mitingde ağzının payını veremiyor bu haysiyetsiz rabia sevicinin.

Bak beyim! Burası türkiye. Türk' ün diyarı. Arap uşağının değil. Sen türkiye siyasetçisi olarak, bula bula mısır kökenli bi işaret bulup onu bize kakalamaya çalışıyorsun, yapma!

Sana muhalif olan herkes, fetöcü, dış güç ya da herhangi bir lobi üyesi değildir. Kaldı ki şimdi fetö diye höykürdüğün zat' a zamanında güzellemeler yazan sendin. ikinizi günahımız kadar sevmeyen de bizleriz.

Doğruyu söyleyen herkesi silivri' ye atarsan, bir gün elinde patlar orası, uyarmadı deme.
koskoca bir ülkenin cumhurbaşkanı...
bir gazeteciyle polemiğe giriyor. bunu yaparken kullandığı cümle de ilkokul 3 seviyesi falan.
utanç verici.

gerçi bize müstehak. hak ettiğimiz şekilde yönetiliyoruz çünkü. şikayet etmeye hakkımız yok!..
veryansın yapmadan önce fatih portakal ne demişti bir bilseniz. hani her şeyi bilen youtube hayranları gözlerini yormak istemiyorlarsa buyrun okuyun bakalım portakal ne demiş:
Portakal, 10 Aralık’ta sunduğu haberde şu ifadeleri kullanmıştı:

"Geçtiğimiz günlerde Sayın ibrahim Kalın'ın da 'insanlar haklarını aramak için böyle yapmalılar. Seslerini duyurmak için bu şekilde yapmalılar' diye sözleri vardı. Bunun mümkün olmayacağını biliyorsunuz arkadaşlar. Türkiye'de barışçıl protestoların dahi mümkün olamayacağını, barışçıl bir protesto yapmak için sokağa çıkanların karşısına polis memurlarının, amirlerinden aldığı emirleri uygulamak zorunda olduğunu biliyorsunuz. Evet, Sayın Cumhurbaşkanı böyle söylüyor. icraatın başında olduğu için söylüyor. Aslında gerçeği bilenler de var. Ben gerçeği görenlerdenim. Kendisi de bence gerçeği söylüyor. Samimi mi o sözünde? Bence değil. Ben samimi miyim sözümde? Ben samimi olduğumu düşünüyorum. Hadi bakalım, barışçıl bir eylem için zamları protesto edelim. Doğalgaz zamlarını. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak sokağa korkudan, endişeden? 'Dayak yerim' vesaire... 'Hakkımı arayacağım ama ne yaparım, başım derde girer mi girmez mi?'… Kaç kişi çıkar Allah aşkına söyler misiniz? işte bu şekilde toplumsal muhalefeti, bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya, yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama maalesef uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da fark etmiyor açıkçası."

şimdi düşünün bakalım hanginiz bu sözlere "bu herif yanlış konuşuyor" diyebiliyor?
muz cumhuriyetinde gerçekleşmiş bir konuşma olabilir.
Davos ta, ekonomi zirvelerinde, uslubuyla kendinden söz ettiren cumhurbaşkanı söylemi.
Şaşırdık mı elbette hayır.
Kendisine muhalefet olan herkese her düşünceye karşı inanılmaz kavgacı ve aşağılayıcı tavrı konumuna hiç yakışmıyor.
Bu kabadayı tavırları kimilerince çok sevilse de bir ülkenin en üst konumundaki şahsiyetin biraz uzlaşmacı, ılımlı, sakin ve sorunlara karşı duyarlı olması gerekir. Keşke birileri olumsuzluktan prim yapmamasını önerse...
Hakkında yorum yapamadığım tehdit. Zira hapse girmek istemiyorum.
içerisinde yaşamasan eylenceli bir ülkenin cumhurbaşkanı tarafından yapılan atarlanmadır.

(bkz: atara atar gidere gider zaaa xd)
Haddini biliyor yetmiyor bir çok kişiye de bildiriyor.
sen bi ülkenin, hem de koskoca bi ülkenin başındaki mutlak otorite olacaksın ve yaptığı haberi, söylediği sözü beğenmediğin bi televizyon spikerini millete hedef göstereceksin.

hesap vermeme lüksü böyle birşey olsa gerek. dua etsin mandalina kardeşimiz, "bana onun suyunu sıkıp getirin, kış günü içeceğim" de diyebilirdi.

neyse ki ileride birgün bu günlerden bahsedildiğinde "sen o zamanlar hangi saftaydın" sorusu sorulursa verecek onurlu bir cevabımız var.
iktidar şımarıklığıdır.Hadsiz hesapsız konuşmak halkı kin ve düşmanlık ile ayırmaktır.Zannediyor ki kimse hesap soramayacak,büründüğü dokunmazlık zırhının kendini koruduğunu sanıyor.Makamı ciddi makam oturan ilk okul müsamerelerine çıkan çocuk şımarıklığında.Biri buna dur demesi lazım, işin boku çıktı.
Bunun tercümesi artık kanun benim demek.
Başkanlık mașkanlık anlamamda Ankara dikkat etsin hareketlerine. Ben Genelkurmay Cumhurbaşkanı Başbakanınızım. Türkiye Cumhuriyeti'nin hemde amerikanın prezınt prezınım. Dikkat et ayağını denk al. Süleyman demirel, yemin ediyorum 70 milyon kişiyi vuracam. Namussuz evladıyım devrim ihtilal dinlemem.Da yeter ya. Askeri politikayla neden oynuyorsun. Tutukla hepsini gitsin bitsin.33 01in kendisiyim.TBMM 01 ara beni bul.Ankara beni bulsun. Yarın birgün hazine açıldığında, bulamadığında canını yakarım.

-mersinli bir abi bunları söylediğinde ne demek istediğini anlamamıştık. Hazinenin açılmasına sıra geldi.
diktatorya.