bugün

polise verilen sınırsız yetkinin ürünüdür. akp mahsül toplamaya başlasın.

bu kadar eksi yiyince ek yapmak lazım tabii: devletten çok devletçi olan insanların fazlalılığı o polis gibilerinden daha zararlı. polisin siyasi bir misyonu olamaz, işini yapması gerekiyor her yerde. o da güvenliği sağlamak. sever ya da sevmez, karşısındaki bir milletvekili. önce saygılı olmak zorunda, ki bu bir tolerans değil zorunluluktur. adama kanun dokunulmazlık yetkisi tanımış, sen mi önünde demir perde olacaksın?

bdpli değil akpli olsa durum hemen değişiyor ya ha işte ben buna deli oluyorum. bdp polis sevmez evet, akp'de polise bayılıyor mu zannediyorsunuz? emniyet teşkilatını kendine benzetememiş olsaydı tutumu farklı mı olacaktı, yani siz bunu bilmiyor musunuz?
lanlı lunlu konuşuyor polis, kimi örnek aldığı apaçık belli.

aferin devam edin. bir gün o başına buyruk polis; lafıyla, eylemiyle, kurşunuyla sizin sokağa da uğrar, siz müsibeti görmeden anlayamazsınız biliyoruz.
a bir de belirtmek isterim ki hiçbir partinin sempatizanı değilim, sadece eşitlik istiyorum herkes için.
polisin elindeki yetkinin sınırlandırılmasının sonucudur. ingiltere'de polis şüphe üzerine birini dur anaonsunu duymayan birini kafasından silahla vurarak öldürdüğünü hatırlatmak isterim.
devlet, akp, islam, hiyerarşi, yönetim vs vs... bunların hiçbiriyle alakalı olmayan durumdur. büyütmemek lazım.

olayı ancak insanın refleks olmuş davranışlarıyla açıklamak mümkün, zira ''sen kimsin lan'' cümlesi nabzın hızlı attığı durumlarda halkımızın diline pelesenk olmuş bir cümle. insanın karşısında değil milletvekili, cumhurbaşkanı da gelse o an çıkar o cümle ağızdan. tamamen karakterle alakalı.

hangimizin başına gelmedi ki babayla, öğretmenle veya herhangi biriyle lafın ağızdan kaçması yoluyla yaşanan benzer bir durum.

e ama devam etmiş diyeceksiniz. haklısınız da bir kere söyleyince erkekliğe bok sürdürmemek da karakterle alakalı. bu gibi ufak olaylar üzerinden siyaset yapmak bence gereksiz. siyaset daha geniş ve derin bir olgu.
burada milletvekili de polise sen kimsin lan demiş. neden bu gözer çarpmıyor acaba? olaya neden hep polisi küçük düşürme açısından bakılıyor? (bkz: at gözlüğü takmak) milletvekili olması polisi aşağılık bir memur olarak görmesi anlamına gelmez. buna da hakkın yok zaten. araştırın bakın o polis kesinlikle sürülmüştür garibim. bu arada (bkz: bastım eksini güzel kardeşim)
(bkz: terörün ve teröristin dostu milletvekili)
akabinde milletvekili polis terörünü gördünüz, halkıma yapılanlar vs zırvalamıştır herzamanki tavırlarıyla.
haşa millet vekilleri ülkemizde allah gibi olduğu için yok dokunulmazlık yok şu bu e bi hayliyle adamın götü kalkıyor. gelmiş polise sen kimsin diyor. helal olsun polise ben devletim ne güzelde bir cevap.
olur öyle, iyi olmuş. bdp millet vekili de haddini bilsin biraz değil mi? malum amaç ortada.
devletin polisinin bir teröristten tokat yemesine kadar uzanan olayları başından engellemesi durumudur.
(bkz: pabucumun milletvekili)
iki de tokatla destekleseymiş mevzuyu dahada şık dururmuş gerçekten.

eee buna da şükür biz devletin polisinin kıçı kırık bir milletvekilinden tokat yediğini de biliyoruz.

afiyet olsundur.
türkiye cumhuriyeti devleti kolluk görevlisinin pkk yandaşına verdiği cevap.
millet vekili dediğinde silah zoruyla alınan oylarla seçilmiştir.
lütfen uludağda pkk yandaşlığı yapmayın. gayet yerindedir, bizim askerlerimizi vuran teröristlere kahraman diyen partinin vekillerine az bile denmiştir..
edit: sırf doğruları söylediğim için yine eksiye boğuldum. teşekkürler.. sizden artı almak zaten utanç olur!
bdp'nin bokunda uzun süredir oynaması sonucu gerçekleşen hadisedir.
sikimize takmıyoruz yani. sözde özerklik ilan edeceksin, yemini son gün edeceksin...
bu tarz soytarılıklardan sonra sizi ancak bu ülkenin solcu-milliyetçi kılıklı ulusalcısı sikler.
içten değil onların takması da, hükümete muhalefet olmak için siklerler.

bu saatten sonra polis gidip size "sen kimsin lan" diyebilir.
bizim ülkemizde herkes kendini çok önemli birisi sanar ama fark eden azdır ki herkes ölümlüdür, herkes vazifesini aldığı maaş karşılığı yapan memurdur.
milletin vekilliğini yapan insan a görevi başında allah bile dokunamaz.
eğer, milletin vekilliğini yapıyor ise.

not: dillendirilen mecazi anlam, anlaşılır olduğu umulur.