bugün

özlediğim hayat...
Monogaminin insanoğlunun biyolojik yapısına uymadığı görüşünden yola çıkanların benimsediği çok eşli yaşam biçimi.
Birden çok kişiye aşık olma durumu.kişi kendinden emin olunca sıkıntı yaşamıyor ama karşı tarafın hislerinden emin olamayacağımız için muhtemel kıskançlık sebebi olur mutlaka.herkes ben yapayım ama karşımdaki sadece benimle olsun,benim olsun zihniyetinde.yaşayanlar 'compersion teorisi' başka kişi ile yaşadığı aşktan mutluluk duyma hissi olduğunu iddia ediyor.çünkü bu ilişkide herkes herşeyi biliyor.sadakat kavramı tartışılıyor bu insanlarla.aldatma olmadığı için sadık olduklarını düşünüyorlar.çok az bir şey hissetsem bile katlanamam ben .ya benim ya değil.öyle de net bir insanım.o yüzden empati yapmak lazım.istemiyorsan yapma,çok zor değil.
Birden fazla kişiye aşık olmak anlamına gelen kelime. işin garip tarafı aldatma veya çok eşlilik falan yok yapılan her icraatten evdeki herkesin haberi var. herkes dediğim 3 olur, 5 olur o size kalmış. ama insanoğlu ikili ilişkilerde bile bunca karmaşa yaşarken birden fazla kişiyle nasıl kotaracak durumu bilmem. bir de sevgili eşsizdir, paylaşılmazdır ya nasıl olacak da elin adamıyla paylaşacaksın kadınını, hem duygusal anlamda hem seks yaşamında. kadın için de farklı değil bana kalırsa durum. bu sıkıntıları dert etmeyecek kadar gönlü geniş biriyseniz eh size kolay gele.
http://www.ekolay.net/kad...ID=365&HaberID=651692
insana boynuz baldan tatlıdır dediren hede.

zira boynuzunuzu tanıyıp seversiniz.
--spoiler--
POLiAMORi ŞARTNAMESi
* Çok aşklılık durumuna açık, dürüst olacaksınız. Ancak, sahiplenici olmamanız lazım.
* Kıskançlık durumu kaçınılmaz, buna hazırlıklı olacaksınız.
* Olası kavgaları önlemek için başucu kitabı: Şiddetsiz iletişim
* Çoğunlukla zor ama mutlaka yapılması gerekenlerin başında; durumunuzu ailenize açmanız geliyor.
* Tanışmak için: internette poliamori forumlarına, yılın belirli zamanlarında düzenlenen poliamori festivallerine katılacaksınız.
--spoiler--

http://tinyurl.com/ycrer5a
Bireylerin birden çok sevgiliye sahip olabildikleri, sözkonusu ilişkiye dahil olan herkesin bu durumun bilincinde olup bunu onayladığı, monogaminin (tekeşliliğin) ya da monamorinin tersi niteliğinde, insanlararası ilişki türü.
güncel Önemli Başlıklar