bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Bireylerin birden çok sevgiliye sahip olabildikleri, sözkonusu ilişkiye dahil olan herkesin bu durumun bilincinde olup bunu onayladığı, monogaminin (tekeşliliğin) ya da monamorinin tersi niteliğinde, insanlararası ilişki türü.
  3 ... linka
 2. 2.
  --spoiler--
  POLiAMORi ŞARTNAMESi
  * Çok aşklılık durumuna açık, dürüst olacaksınız. Ancak, sahiplenici olmamanız lazım.
  * Kıskançlık durumu kaçınılmaz, buna hazırlıklı olacaksınız.
  * Olası kavgaları önlemek için başucu kitabı: Şiddetsiz iletişim
  * Çoğunlukla zor ama mutlaka yapılması gerekenlerin başında; durumunuzu ailenize açmanız geliyor.
  * Tanışmak için: internette poliamori forumlarına, yılın belirli zamanlarında düzenlenen poliamori festivallerine katılacaksınız.
  --spoiler--

  http://tinyurl.com/ycrer5a
  2 ... guzunamca
 3. 3.
  insana boynuz baldan tatlıdır dediren hede.

  zira boynuzunuzu tanıyıp seversiniz.
  2 -1 ... konstruktor
 4. 4.
  http://www.ekolay.net/kad...ID=365&HaberID=651692
  ... jaheira
 5. 5.
  Birden fazla kişiye aşık olmak anlamına gelen kelime. işin garip tarafı aldatma veya çok eşlilik falan yok yapılan her icraatten evdeki herkesin haberi var. herkes dediğim 3 olur, 5 olur o size kalmış. ama insanoğlu ikili ilişkilerde bile bunca karmaşa yaşarken birden fazla kişiyle nasıl kotaracak durumu bilmem. bir de sevgili eşsizdir, paylaşılmazdır ya nasıl olacak da elin adamıyla paylaşacaksın kadınını, hem duygusal anlamda hem seks yaşamında. kadın için de farklı değil bana kalırsa durum. bu sıkıntıları dert etmeyecek kadar gönlü geniş biriyseniz eh size kolay gele.
  1 ... benanlamamtoptantufekten
 6. 6.
  çoklu aşk veya tren. bakalım daha neler göreceğiz.
  ... anambunelan
 7. 7.
  Birden çok kişiye aşık olma durumu.kişi kendinden emin olunca sıkıntı yaşamıyor ama karşı tarafın hislerinden emin olamayacağımız için muhtemel kıskançlık sebebi olur mutlaka.herkes ben yapayım ama karşımdaki sadece benimle olsun,benim olsun zihniyetinde.yaşayanlar 'compersion teorisi' başka kişi ile yaşadığı aşktan mutluluk duyma hissi olduğunu iddia ediyor.çünkü bu ilişkide herkes herşeyi biliyor.sadakat kavramı tartışılıyor bu insanlarla.aldatma olmadığı için sadık olduklarını düşünüyorlar.çok az bir şey hissetsem bile katlanamam ben .ya benim ya değil.öyle de net bir insanım.o yüzden empati yapmak lazım.istemiyorsan yapma,çok zor değil.
  2 ... nilushka
 8. 8.
  Birden fazla kişiye aşık olma durumu. ilişkiye dahil şahıslar bunun bilincindedir. Özetle Poliamori diye başlar, gavatlık ile sonlanabilecek ilişki türü.
  ... reis icin canim feda olsun
 9. 9.
  Monogaminin insanoğlunun biyolojik yapısına uymadığı görüşünden yola çıkanların benimsediği çok eşli yaşam biçimi.
  1 ... horizontale
 10. 10.
  çok eşlilik poligamidir, poliamori birden çok kişiyi sevmek demektir ve fiziksel çok eşliliği içerebilir yahut içermeyebilir; genelde ise içermez. herkes bu hisse hemen hemen aşinadır ya da hayatının bir döneminde olmuştur. öyle bir şeydir işte tam olarak, hah, ama onun 4-5-6'yla çarpılmış halini düşün. işin içine spiritüel kavramlar girer. kıskançlık yoktur burada, taraflar arasında fiziksel bir paylaşım olmayışından mıdır tabii bilinmez bu da. olan her şeyi olduğu gibi kabul eder, kıskançlığı kırarsın. bir çeşit platonik aşk formudur kısaca, fakat bunu tek başına yaşıyor olmadığını bilirsin.

  başa bela açar mı açar, çünkü sadakat sorununu doğurur. yani eğer 1 kişiyle birlikteysen, hangi gerekçeyle olursa olsun 2.sini düşünmemen gerekir, ideal olarak, aslında monoamoriyi tanımladım, poliamori ise bu duruma zıt bir şey olup, bambaşka bir ideali temsil eder. oysa her şey insanın başına gelen bir "kaza" olarak başlar, eğer ondan neyi çıkaracağını bilirsen de seni kor gibi yakıp pişiren bir tecrübedir, hepsi budur, gavatlık değildir.

  hah, bir de önemle arz ederim, milliyeti türk partiler arasında yaşanmaz. yaşanamaz. sebep: türk erkeği kendini poliamorik bir ruh halinde bulduğu an gözünün yaşına bakmadan direkt poligamiye geçiş yapar da ondan... telepatik bağlantıymış, aramızdaki "spiritual connection"mış, ne dedin, yüzüne bile söylesen bunlarla uğraşmaz. kadınlarınsa, taşlamayın efendim beni ama yüzde doksanının egosu böyle bir şey için çok yüksek kaçar, "ya benimsin ya kara toprağın niyazi", arası ortası yok bunun, bilemedin ancak "hiçbir şeyimsin" olaylarına girilir; ama burada söz konusu olan şey, bildiğin niyazi değildir işte. ve ne de senin içinde, sevişmese de olacak "nadya" türevi bir ruh vardır.

  başımıza taşlar yağmasın, teorik bazda bile, new york city'de dahi genelgeçer değer yargılarına aykırı, ama bir o kadar da en dürüst "ilişki"(?) şeklidir. daha fazla tanımlayamadım, gerisini size bıraktım.

  fakat efendim, hakkını da yemeyelim, "ben senden senin mutluluğun için vazgeçtim" diyebilen (ve intihar etmeyen) çok az sayıda da olsa türk insanının varlığına şahit oldum. bunlardan olayın "kazara" kısmını aşıp da "gerçek anlamına" erişebilenler, bir köşede ibadet etmekle meşguller...

  yazarsa ortadünyalıdır, yoksa ağzını açmaya bile cesareti olamazdı.
  3 ... ashtarte