bugün

Giysi olanından bahsedersek kim icat ettiyse sağ olsun. Hem çok yumuşak hem de çok sıcak tutuyor.
Üste giyileni çok avam duruyor. Yani north face, columbia montun falan içindeki kendi poları değilse giyen direkt minibüs şoförüne bağlıyor.
Polar kiyafetleri giyemeyen tek benim mi diye düşündürur. Herkes pijamalarinin çok sicak tuttugunu söylüyor fakat ben giymeyi bırak dokunamiyorum bile. Baskasinda görünce bile bir kaşınma hissi geliyor.
Kışi akillara Getirir.
kutuplu yapı.

köken alan kelimeler;
(bkz: apolar)
(bkz: unipolar)
(bkz: depolarizasyon)
(bkz: polarizasyon)
görsel
Film tam bir çöp vakit kaybı..
mads mikkelsen'ın oyunculuğunu konuşturduğu film.

--spoiler--
final sahnesinde kız konuşurken yüzünün aldığı ifade ile sanki anlatılanları yaşıyormuş gibi hissettirdi.

cinselliğin absürt kısımlarıyla izleyiciyi çekmeye çalışmışlar. genel olarak karakterler farklı farklı yerlerde gördüklerimize benziyor.

karanlık, içine kapanık seri katil.
şişman, zengin, sapık, gözlüklü, kötü adam.
minyon, korkak masum iyi kız.

aile ile izlenmeyecek, görsel açıdan başarılı, konu itibariyle özgün olmayan, vakit geçirmelik bir film.
--spoiler--
Aksiyonu güzel, oynayan kadınlar güzel. Tam çerezlik bir film. Rezil bir yönetmenliğe rağmen Mads Mikkelsen izletiyor filmi.
Atakları meşhurdur.
Şubat ayının ortasında bir polar atak alabiliriz.
Netflix de Gördüm de bilemiyorum tuhaf geldi bakmadım bile.

Üstteki entry i okuyunca belki bir şans verebilirim diye düşünüyorum.
kafa ağrıtmayan, ormanların içinde, gölün yanında kulübeyle atmosfere girip sessiz sakin viskinizi içerek izleyebileceğiniz film.

gördüğüm kadarıyla beğenilmemiş. ben, böyle filmlerin hastasıyım. en ufak bir çıkarım yapmıyorsun. şu şöyle mi olacak demiyorsun. manyağın biri var, önüne geleni doğruyor. sırf bam bam bam. süper ya.

ayrıca mads mikkelsen abimiz var. hastasıyım.

daha da önemlisi, katheryn winnick var. kendisi bebeyimdir. hem böyle güzel hem böyle taşşş hem böyle tatlı olabilen birkaç kadından biri. fazlasıyla bebeyim. biraz da şöyle bebeyim ohhh ohhh.

zor bir gün mü geçirdin?

mesaide patron tepene mi çöktü?

bütünlemelerde hocanın temasına mı uğradın?

aç babako. aç izle ya.
Vasat bir netflix filmi daha, ne zaman netflix’in orjinal filmlerini izlesem zamanımın boşa gittiğini düşünüyorum.
mads mikkelsenin izlenebilir kıldığı netflix yapımı film.

filme başlarken aslında katheryn winnick için izlemeye başlamıştım ama onun sahneleri bana az geldi*.

entrynin devamı biraz spoilerlı.

görsel

--spoiler--

konu itibariyle film john wick ya da klasik hollywood suikastçi filmleri gibi. çok özgün bir senaryo aramıyorsanız ve türü seviyorsanız izlenir.

sahiplendiği köpek rusty'yi gördüğümde bu kadar bariz bir kopya yapmasaydınız keşke dedim ama 5 dakika geçmeden john wick'e güzel bi gönderme oldu bence.

filmde karakter derinliği maalesef ben göremedim. kötü adamın motivasyonu yetersiz. sahnelerdeki renk seçimi filmin temasına göre bana çok cıvık geldi.

efsane espriyi de unutmamak lazım "do they eat turkey in turkey?"
arkasından kısa bir türkiye sahnesi gelmese türkçe dublaj ya da altyazıda "hindistanda hindi yiyorlar mı?" diye çevrilebilirdi bence.

ve son olarak klasik netflix, seks satar demiş; araya bir de kısa sahne koymuş.

--spoiler--

filmin sonunda da ikinci film gelir belki diyerek bırakmışlar. gelirse umarım eleştirileri göz önünde bulundururlar.

6/10
25 ocak'ta netflix'te yayınlanacak film. mads mikkelsen'in emekli bir tetikçiyi canlandırıyor...

https://www.youtube.com/w...-AR8&feature=youtu.be
kutup. (bkz: polar bear)
kesinlikle depresyonun bununla (battaniye olanıyla) bir ilgisi var. kalıbımı basıyorum buraya, tam buraya.
crash bandicoot serilerinde bulunan yan karakterlerden biridir. Sevimlidir öyle görünür esasında kötüdür
soğuktan korunmak için ince mükemmel bir kumaştır. malesef son zamanlarda her yerde kansere neden olduğunu görmek mümkün.
(bkz: kutupsal)*
elementlerin farklı olmasından dolayı cekirdeklerinin birbirine ayrı siddette çekim gücü göstermesiyle olusan zıtlık.ayrıca sözkonusu elementler ametalse olusturdukları kovalent bağın adıdır.
(bkz: polar kovalent bag)
tekstilde kullanılan yumuşak dokulu kumaş.
kutupla ilgili