1. 1.
  fırlatılınca içinden pokemon çıkan top.
  4 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  (bkz: seni sectim pikachuuu)
  1 ... eru
 3. 3.
  hep şöyle düşünmüşümdür: savaş başlarken rakibim pokemonunu seçer.ben de boş bir poketopunu elime alırım sonra rakibimin kafasına şiddetli bir şekilde atmak suretiyle onu bayıltırım.sonra pokemonlarını çalmak suretiyle ortamdan uzaklaşırım.
  2 ... frozen hopes
 4. 4.
  hatırladıgıma gore pokemonları yakalayıp hapsetmekte kullanılan top.
  ... vegmas
 5. 5.
  pokemon camiasında, pokemonları saklayıp, korumak amaçlı kullanılan, onların temel ihtiyaçlarını gideren yumruk kadar toptur. kesinlikle bir spor ekipmanı değildir!

  efendim, topu kemerinizden (yahut nerenizde seviyorsanız) bir hışımla çıkarırsınız. bu esnada ışık hüzmeleri etrafınızda cirit atmaya başlar.. tek ayağınızı havaya kaldırarak, tıpkı amerikan futbolunda o minicik topu fırlatan kardeşimizin edasıyla topa hafif bombe vererek, nereye açılmasını istiyorsanız o noktaya doğru bir atış yaparsınız. bu atış sırasında seçtiğiniz pokemonun adını söylemeniz muhakkak gereklidir. (bkz: kızım sana söylüyorum gelinim sen anla) işin biraz da püf noktasıdır. işte seçtiğiniz poke topunun içinde, zikrettiğiniz pokemon var ise hemen kendini ortalığa bırakıverecektir..
  2 ... eldaina
 6. 6.
  bu poke topları ufak tefek görünür lakin içlerinde pokemonları rahat ettirecek her tür imkan bulunmaktadır.zamanlarının büyük bölümünü burada geçiren pokemonlar genelde masaj ve sauna ağırlıklı hizmetleri tercih ederler.her pokemonun ihtiyacını karşılayacak tesisler ve imkanlar poke garantisiyle sunulmaktadır.bunun yanında pokemonlar charmaleon örneğinde olduğu gibi asilik yaparak bu toplardan çıkmayı reddedebilirler zira bir defasında bulbasaur cinsel ilişki sırasında çağırılınca kabuğunu bırakmış ve çıplak gelmiştir.
  3 ... disco inferno
 7. 7.
  Dünya'dan biraz daha küçük olmasına karşın daha huzurlu. içinden çıkan arkadaşlarım var *
  ... polymeraz
 8. 8.
  -snorlax gibi bir devi bile içine sığdırabilen metal top.
  -facebook'ta arkadaşlarını dürten yumuşak vatandaş.
  2 ... abhartach lynch
 9. 9.
  bir bina boyundaki kayadan oluşmuş yılan, onix'i bile içine alabilen top. o değil de bu hayvancağızlar hiç mi yemez, içmez, sıçmaz... yazık lan.
  ... surudenayrilanidealistkuzu
 10. 10.
  pokemonların yuvalarıdır. Doğada vahşi olarak yaşamlarını sürdüren pokemonlar, pokemon avcıları tarafından av sezonu gözetilmeksizin bu toplarla avlanırlar. Pokemon neslini giderek tüketen bu poke topları, çevreye radyasyon yayarak zarar verirler. Hem hayvancağızlar hem de onu avlayıp sahibi olan insancıklar kanser riski taşır. O yüzden poke toplarını sırt çantanızda taşımanız tavsiye edilir. Ash'e özenip genital bölge hizasından, götünden, göğsünden poke top çıkartanlar kendini adam sanmasınlar. Burada top taşıyarak ancak kanser olunur.
  1 ... taaa