1. 1.
  saglam diyaloglar iceren black isle yapimi, kendi evreninde gecen bir crpg. Kahramanımız ölümsüzdür, bir diğer deyişler ölür ölür dirilir *. Kendisine murray tarzi konusan bir kurukafa eslik eder basinda*. baldur's gate den farki, direk adama sen mage olcan sen thief olcan denilerek baslanamamasi, hayvani uzun textler * icermesi, komikligi entel düzeyde olan bir oyun olmasidir, bu yüzdendir ki aptal amerikalilar oyunu pek begenmemis zamaninda pek duyulmamistir, ancak oyun su an kult statüsündedir.
  Gereksiz not: kahramanimiz *, daha onceki olaylari vücudundaki dovmelerden hatirlar yeri gelince *
  1 ... sengitbalikgelsin
 2. 2.
  what can change the nature of a man sorusunun etrafından dönen, muazzam bir hikayeye sahip oyun.

  herhalde oyunu bitirdiğinizde küçük bir ingilizce roman okumuş kadar metin okumuş olursunuz, ama sürükleyicilik ve merak duygusu her daim en üst seviyede olduğu için sıkılma emaresi göstermezsiniz.

  Kim olduğunu, nerede olduğunu, ne yaptığını, ne yapacağını bilmeyen, anılarını kaybetmiş bir ölümsüz olan nameless one'ı yöneterek yavaş yavaş sis perdesini aralarsınız ve bir oyun için yazılmış en güzel senaryo ile karşı karşıya olduğunuzu farkedersiniz. Yaşanması gereken bir deneyimdir bu.
  1 ... loras
 3. 3.
  müzikleri ve senaryosuyla black isle'ın 1 numaralı oyunudur kanımca. mage olarak oynamak en zevklisidir ki oyunun sonlarına doğru bir küreden gerçek isminizi öğrenip 2 milyon exp alıp 9-10 level atlama şerefine erişebilirsiniz. kitabı da vardır bunun. ana karekter nameless one olarak geçmez de thane olarak geçer. oyunu tekrar bitirmiş gibi olursunuz kitabı okuyunca. dak'kon'un quoteları kitapta da sıkça geçer.
  ... guilt and regret
 4. 4.
  saatlerce oynamama ragmen hala hive'da yapmam gereken seyleri bitirip ilerleyemedigim oyun. ayrica intelligenceimi fullemis olmama ragmen henuz hic bir buyu ogrenememis olmam da pek hayra alamet degil.

  ayrica inanilmaz derin hikayesi olan oyun. okumayi sevmeyen ve ingilizcesi cok ileri duzeyde olmayanlar bu oyunu oynamaya calismasin zira oynadiginiz surenin, ki yuzlerce saat oldugunu tahmin ediyorum, yuzde 90inda diyalog okuyorsunuz.
  ... xkcd
 5. 5.
  internetten indirip son 3 gündür oynadığım oyun.ve demeliyim ki rpgnin hala en iyi temsilcisidir.
  ... bahadrhun
 6. 6.
  internetten indirip her tür patch ini kurmama rağmen çalışmayan , beni sinir eden oyundur.
  -1 ... white beard
 7. 7.
  (bkz: updated my journal)

  https://video.uludagsozluk.com/v/planescape-torment-71508/

  1 ... kornisten kovulan perde ruleti