bugün

olunduğu vakit halinizi kimsenin anlayamayacağı durumdur.
-çok pişmanım dostum.
+salla ya hayatta hiç bir şeyden pişman olmayacaksın!
-ya abi anlamıyor musun çok seviyordum ben onu herşeyimdi!
+dedim ya oğlum hiç bir şeyden pişman olmayacaksın!
-hey mına goduhum ne salak adamsın anlamıyor musun? o eller, ellerime değdiğinde ellerimin değmesini istediğim son şeyin bu olduğunu anladığım o eller benimdi. gülerdi gözleri gözlerime değdiğinde ağzına en şirin şekilde dursun diye muthiş bir çalışma ile yerleştirilmiş izlenimi veren o dişler çıkardı ortaya, dişlerin sağından ve solundan yani dudaklarının bittiği o ince kesitten o yumuşacık yanaklarına doğru çiçekler açardı, gözlerini kapatıp dudağını bastırdığında dudaklarıma evet bu işte derdim, şu ya şu, şu kadar basit mutluluk burda tam olarak burda patladı her taraf dokunduğum her yeri mutluluk, inanılmaz gerçek mi rüya mı bilmiyorum, bitmesin istiyorum sadece bitmesin, ne olur bitmesin nefesi gezsin yüzümde parmaklarım hep sarsın böyle belini, okşasın saçını, bitmesin dedim ya hiç bitmesin. "bittiiiiii!" diye haykırdı yüzüme yaptığım o yanlışlardan sonra... bunları nasıl yapabildim? neden yaptım? yazıklar olsun bana yazıklar olsun! evet fazlası ile tam anlamı, en ağırı ile her yerimden her zerremden, kendimden pişmanım!
+omfgh( şaşırmışlık belirtisi)
-şimdi uza. hiç bir şeyden pişmanlık duymamayı beceremeyeceğim belki, ama senin gibi bir insanı tam şu an def ettiğim için pişman olmayacağım!
keşkelerle başlayan duygudur.
ama unutulmaması gerekir ki yapılan şeylerden dolayı duyulan pişmanlık geçicidir. yapmadığımız şeyler için duyulansa hayat boyu bizimledir.
olay, çok güzel bir kızdan gelen mesajı, pişman olmama sebebiyet veren cevabı atmam ile gerçekleşiyor...

kız: napıyosuuuuun

öküz: kitap okuyorum sen

kız: yatıyorum öyle

öküz: o zaman sana kolay gelsin
içini kurt kemirdiği andır. pişman mıyım ama hata onda ben niye pişman olayım?
pisman olmak farketmektir.daha iyi insan olmak yolunda farkindalik basamagindan bir adim daha tirmanmaktir.
pişman olduğun işi düzeltebilirsen, sonu çok sevinçli olur.
bazen yapmadıkları dokunur insana. herşeye rağmen gidememektir pişmanlık.
beş para etmeyen birine boş yere verdiğin değere üzüldüğün anda hissettiğindir.
hiç bir şeyden pişman olunmamalı. Keşke yerine iyiki denilmelidir.
(bkz: iyi ki çok param olsaydı)
keşke kullanılır mı? bunu değiştirmeli o bir çılgın denmeli.
kendime şu soruyu soruyorum;
hafızamı tüm zihnimi bi süre alsalar ve pişman olduğum durumu yaşadığim ana gitsem yeniden yine aynı şeyleri yapar mıydım?
sonra bu ana dönsem ve bi ekrandan olan biteni izlesem.
kesinlikle aynı şeyi, pişman olduğum şeyi yapmışımdır. hayatımıza yaptığımız seçimlerle yön veririz. ve seçimlerimizi o sıradaki bilgimiz, görgümüz, deneyimlerimiz, duygularımız, aklımıza yön veren mantığımız belirler. tüm tutum ve davranışlarımız eldeki girdilerin sonucunu verecektir. bu girdiler değişmedikçe, sonuçlar da değişmez. aynen bir bilgisayar programı gibi.
pişman olmak insanın değiştiğine delalettir. herşeyin sürekli hareket halinde olduğu, şekilden şekle girdiği bir evrende insanın değişmemesi ve pişman olmaması mümkün değildir.
bir an için herşeyin bizim düşündüğümüz gibi olduğuna inanır ve bitirme kararı alırız. fakat karşımızdaki kişiyle konuştuktan sonra olaylara bir de onun açısından bakıp yaptığımız şeyden ötürü pişmanlık duyup hata yaptığımızı düşünürüz. herşeyi kendimiz yaptığımız için sonucuna katlanmak zorunda olduğumuz durumdur.
ne o?
utanıyor musun,
bir zamanlar
'asıl ben buyum' dediğin
kendinden...?

vicdanın kırıntıları,
nefsinin azgınlıklarına
dur diyemiyor değil mi?

şimdi utanan bir taraflarını da sakla!
yazık bir zamanlar o yüze deli olanlara da sana da!
şu hayattaki en gereksiz duygudur.

niye pişman oluruz ki, söylememiz gereken bişeyi söyledik diye mi yoksa aldığımız bişeyi beğenmediğimiz için mi. ya da doktora gitmeyi ihmal edip iyice hasta olduk diye mi.

gereksiz bi duygudur işte, herşey olması gerektiği gibi olmuştur. artık "keşke" lere gerek yoktur. önümüzdeki yola bakmak gerekir.
yapılan bir şeye duyulansa geçer ancak yapılmayan bir şeyse insanın içinde ukde olarak yerini alır.
insanın kendini üzme çabasından farklı bi duygu değildir. olan olmuştur o an mutlusundur ileride olması beklenen kötü şeyleri görmemişsindir ya da umursamamışsındır. olabilir ama değiştirilebilicek bi şey yoktur gerçekten gereksizdir.engellemek için (bkz: carpe diem).
(bkz: geri dönmek)
günlük hayatta sıkça kullanılan bir deyimdir. hataların sonucu hissedilen bir duygudur. kötü bir histir genellikle. keşke kelimesi ile birlikte kullanılır. çoğu kez içini acıtır bu his. böyledir işte.
keşke sapanımı gözüm kapalı kullanmaya çalışmasaydım.
artık hiç bir şeyin farkındalığında olunmayan andır. pişman olunduğunda bile bir pişmanlık yaşarız aslında.
pişman olduğum için pişmanım.
Sevgiliden ayrılma durumlarında sıkça rastlanılan durum. Pişman olursun fakat giden gitmiştir.
"Özür dilemek değil, "affet beni" diye haykırmak istemekmiş pişman
olmak, Gerçekten pişman olduğumda anladım..." * *
en büyük nedeni yanlış insanlara fazla prim vermemden ileri gelir.
keşkelerle dolu bir geçmişinin olmasıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar