bugün

entry'ler (584)

cennet ve cehennem yüzünden müslüman olan insan

hiç müslüman olmamaktan iyidir diye düşünüyorum.
dikkat çekmek için inançları ve kişileri eleştiren insandan çok daha iyi insandır.
çıkarcı derken de kimsenin hakkını falan çalmamaktadır. sadece yanmaktan korkmaktadır. ha bunu eleştiren insanlar da olabilir ama tabi onlar cayır cayır yanmaktan irin içmekten korkmayan üst insanlardır. kızları falan tavlarlar.

türk usulü amerikan filmi isimleri

bileği bükülemez
evde kimsesiz
ters çeviren büyüler
babam ve amcaoğlu
kanun adamı can
her zaman dik duran
kariyerim başında en güzel yaşında
eşşeğin şeyi dedirtenler(bir program önerisi)
yiğidim

intihar

kendin oluşturmadığın canına kıymaktır. canı-bedeni-sahip olduklarını senin mi sandın? bunlar senin değil elbet sen allah tarafından yaratıldın. kendine kıyma hakkın da yok elbet. yakışır mı emanet bedene ihanet? allah'a sığın o çok merhametli, çok yol gösterendir. ayrıca intiharın cezası bildiğim kadarı ile sonsuz cehennemdir. ve o an yeni bir intihar seçeneği yoktur. sınırsız acı çekersin. sil bu düşünceyi hakkından, engelli insanlar var unutma kulakları duymadan, gözleri görmeden, dilleri olmadan yaşama tutunan. haksızlık etme ve şükret. ölmediğin an bu acıya da dayanıyırmuş insan dercesine şükret.

cennetin katları

nasip olursa hangisi olsa bu dünyadan daha güzel olacağına şüphe gerek duymamıza gerek olmayan katlardır. hayırlısı ile girmeye hak kazanırız inşallah.

aynaya bakınca üzülmek

gerek yoktur aynaya bakınca üzülen karşı cinslerde vardır. onlar da sizi bekliyor olabilir. yahut şöyle deyim bizi *.

(bkz: çok yönlü düşünmek)

mesaja her zaman geç cevap veren kız

eğer strateji geliştirerek, beni elde etme amaçlı böyle yapıyorsa. o mesajı geciktirme süresini biraz fazla uzatırsa
(bkz: nah alırsın ikinci mesajı)
kendimizi kandırmayalım senin gibi de benim gibi de neleri var dünya üzerinde.

bir kızın eskiden daha yakışıklıydın demesi

(bkz: yaramızı deşen başlıklar)
bana da olduydu.

gecenin 01 27 sinde sevgiliden ayrılmak

sevgiliyi yaratan ona olan sevgini yüreğine koyan onsuzluğa direnme gücünü de elbet verecektir arkadaş. yardan büyük yaratan vardır unutma. sen elinden geleni yaptın ve şimdi özgürsün. bekle idrak et, bu gerçeği sindirdiğin vakit. güçlü ve biraz daha pşgun biri olacaksın. şu saniye minik bebekler açlıktan kıvranarak ölüyor. emin ol senin aşkından daha büyük meseleler var.

(bkz: çareyi allah ta aramak) her derdin olduğu gibi bunun da en güvenilir ve huzurlu yolu budur.

eski sevgilisi olan herkes eski sevgilidir

(bkz: kendini sol framede görmek)
(bkz: beyin fırtınası)
evlat değil hazineyim.
-yardım edin. *

anneanneye ateistliği anlatmak

anneanne torunun kalbi kırılmasın diye dinliyor gözükür. genç işte heves yapmış dikkat çeksin istiyor der. ammma velakin içten içe üzülür. yalan dünyadaki en büyük gerçek olan allah'ı reddeden torununa ölesiye üzülür. göz yaşı bile döker, iliklerine kadar alevler içine girecek olan canparçasına kıyamaz.

(bkz: bir nefes al mantıklı düşün)
1 minik su damlası bile yaratamazsınız ey ateist camiası, epey sığsınız.
kızmıyorum size üzülüyorum.

eski sevgiliyi sol framede görmek

kaçınılmazdır! bir sevgiliyi eskitip, anılara katıp katmama arasında gidip gelirken uludağ'da pat diye pörtleyip, duyguları fişekleyip klavye tuşlarına basış kuvvetini arttıran eylemdir.

(bkz: monoton)

seyircisiz maç cezasına alternatif isimler

(bkz: dişi yakarış)
(bkz: ofsayt anlatım müsabakası)

hz muhammed neden resmedilmez

(bkz: bana mutluluğun resmini çizebilir misin)

dua ederek kolaya kaçan dinci

insanlara yardım ettiğini, bağırıp başlığı ile fark oluşturacağını zanneden beyinden daha iyidir.
(bkz: başlık sıçarken sanat yapmak)

o değil de

(bkz: bu)
o değil de, bu. işte bu kadar basit.

hareket halindeki arabadan başka arabaya atlamak

diğer arabada aynı yönde ve yakın hız ile hareket ediyorsa, bir nebze...
ancak farlı yönde ve her ikisi de hareketli ise, kati suretle.
diğer araba duruyor, sizinki hareket halinde ise minik sıyrıklar.

şaka lan( her türlü kötü)

(bkz: denemeyin)

ayrılık sonrası yaşanan evreler

ilk ve geçişi en zor olan evre, harbi harbi bunu mu istiyordu ? geri dönmeyecek şekilde mi ayrıldı? tarzı sorular ile sorgulama evresi. bunlar geçip de umut kırılmaya başlayınca, kalp sevgi yerine güç pompalar zayıf bedene. ve bir bakarsın , yürekte ve alın üzerinde hafif çizikler ile umutlu ve mutlu günler seni pansuman etmeye başlar.

kendimize şiirler

altındandı alnı,
kan kırmızı teri
altın üzeri kırmızı,
damlarasa o ter
dağılacaktı kadının aurası.

bir köşeye uçardı emeği
çalışkanlık imajı
damlarsa o ter

kadını da
dizeleri de unut.
elbet alırsın