bugün

Hasta hasta icatlar çıkarmayın yahu! Pilav kaşığı bırak kepçeyle bile yenir.
yemek yeme kurallarına göre pilav çatalla yenir. cahil çomarlar anlamaz. araştırın da azıcık görgü kuralı öğrenin.
Pirinç belkide bulgur yenmiyor.
belki o şekilde daha hoşuna gidiyordur, yahut sağlıklı olması için küçük lokmalar almaya çalışıyordur kimseyi ilgilendirmez.
elit degilim, ama catalla yerim. cunku yaninda mutlaka tavuk olur, bir catal bir kasik zor gelir. daldir gelsin...
Tercihsel bir gelenektir. Şaşırtıcı tarafı yoktur. Sıradanlık ihtiva eder.
çok nadiren yaptığım şey.
çubukla yemekten daha kolay.
elit insanlar öyle yer sen bilmezsin.
pilavın çatalla yenmesi gerektiğini bilen, savunan, uygulayan aşırı naif, genel kültürlü aynı zamanda pilavı ekmeksiz yemediği için bir o kadar öküz bir kardeşe sahibim.
derdinin anasını avradını tekme tokat sikeyim.
daha önce kaşıkla pilav yememiş biri olarak. sadece gülüyorum.
aceleniZ yoksa güzel bir eylem.
Mantıklı kabul edilmeli.
yok kepçeyle yiyin amk.*
pilav çatalla yenir...
Kaşık yoksa kepçeyle yerim genede çatalla yemem.
Tanelerini de pıçakla kesek mi?*
görsel
Pilavdan dönenin kaşığı kırıldığı için mecburi eylemdir.
"pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" dendikten sonra bütün kaşıkların kırılıp çatala mahkum edildiğimiz andır.
çatalla yemeye zor diyenler birde çubuklarla yemeyi denesinler. bir on tabak yeseniz bile yediğinizden birşey anlamazsını. ama çatalla biraz anlarsınız yediğinizi. ama kaşık doyurur tabii ki.
"pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" dendikten sonra bütün kaşıkların kırılıp çatala mahkum edildiğimiz andır.
Bence çok eğlenceli.
Çorba hariç hemen hemen her şeyi çatalla yerim. Çorbayı da kaseyi kafama dikerek içerim.Lan spoon yazacaktım googledan arattım türkçesini kaşık kelimesini o derece hayatımdan çıkarmışım.
saçmalıktır, pilav kaşıkla yenir.