bugün

en sinir olduğum olay. pilav kaşıkla yenir, net.
Ne kadar görgüsüz olunduğunu gösteren başlık.
Çorba kaşığı çorba içindir, pilav çatalla yenir eğer çin'de değilsen.
yayvan tabakta sulu yemegın yanında sunulduysa olabılendır.
ben elle yiyorum, dünyanın en zengin insanları da elle yerler zaten.

https://www.izlesene.com/...cein-pilav-yemesi/8991024
1.5 milyarlık Çin'de çubukla,
1.5 milyarlık Hindistan, Bangladeş ve bilumum Arap ülkesinde de elle yeniyor.
Geri kalanda bırakın çatalla yesin.kaşık ne oluyor.
Kaşığı bir tek çorbada kullanıyorum heralde . Diger sulu yemeklerde de çatalla taneleri yerim suyunu geri bırakırım her zaman veya suyunu baya süzdürüp öyle tabağa alırım yine çatalla yerim. Pilavda çatalla yenir bu arada , yemekten zevk almaya bakın bir görevmiş gibi hızlı hızlı doymak amaçlı yemeyin derim.
Düğün salonlarında olur ya garson gelir tam kaşığı almaya yeltenip çatala mecbur bırakacakken ani bir çalımla orta yerde kala kalır. Gerçi Etli pilav olsun da çatalla bile yenir ama Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.
Pilavın çatalla yenildiğini duydum ama bu kadar fazla uygulayicisinin olduğunu ilk defa far ediyorum. Ulan zaten 24 saatimiz var çatalla ne zaman kaybediyorsunuz adam gibi yiyin işte. Kaşığı daldirin atın agiza oh misss. Kuru fasulyeyi çatalla yiyen hocam vardi o da ayrı bir gariplik yani.

Neyse isteyen istedigi gibi yesin. Sonuçta pilavı ekmekle yiyenler bile var.
Bazi yiyecekler haricinde kasik candir. Çoban Salata yerken ozellikle. şöyle agzini doldura doldura zevkle salata yemek ister insan, ama cataldan hep dokulur.
Daldıracaksın kaşığı.. Ya da hiç pilav yeme arkadaş. Pilav yemenin de bir adabı var.
pipetle yiyenleri gördüğüm için pekte sorun olmayan aktivite.
çatalla yemek daha güzel.daha çok keyif verir.
Çorba hariç (e o da zorunluluktan) her şeyi çatalla yediğimden benim için doğal olandır.
bana göre çatalla yemek daha zevkli arkadaş ne var ki bunda. sanki çorbayı çatalla içmeye çalışıyoruz.
saçmalıktır, pilav kaşıkla yenir.
Çorba hariç hemen hemen her şeyi çatalla yerim. Çorbayı da kaseyi kafama dikerek içerim.Lan spoon yazacaktım googledan arattım türkçesini kaşık kelimesini o derece hayatımdan çıkarmışım.
Bence çok eğlenceli.
"pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" dendikten sonra bütün kaşıkların kırılıp çatala mahkum edildiğimiz andır.
çatalla yemeye zor diyenler birde çubuklarla yemeyi denesinler. bir on tabak yeseniz bile yediğinizden birşey anlamazsını. ama çatalla biraz anlarsınız yediğinizi. ama kaşık doyurur tabii ki.
"pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" dendikten sonra bütün kaşıkların kırılıp çatala mahkum edildiğimiz andır.
Pilavdan dönenin kaşığı kırıldığı için mecburi eylemdir.
görsel
Tanelerini de pıçakla kesek mi?*
Kaşık yoksa kepçeyle yerim genede çatalla yemem.
yok kepçeyle yiyin amk.*
pilav çatalla yenir...