bugün

Bunu eleştirenler eminim pis pilav da yememistir.
yok yok ben hızımı alamadım o kaşığı bunun götüne sokacağım.
Avrupa da pilav üstüne kuru atılıyor mu acaba?
Telepati yoluyla mi yesin.belki evde çatal yok.belki daha kolay.belki oyle gordu,oyle öğrendi.belki de gorgusuz ayı olmak pilavı kaşıkla yemekten ibaret değil.belkide farklı düşünmeliyiz.belki çok belki dedim ama faydası olur diye.
Kendisinden iğrendirir. Evet.
Tencere sapıyla yemek varken kaşık da neymiş?
saçmalama pilav sadece bununla yenir.
görsel

(bkz: cahil topluluğu)
Merhaba ben görgüsüz ayı.
Ne, kaşıkla mı? Pis cahiller. Pilav dediğin ağzını gömersin tabağa yersin. Ne memuru kaşık bey.
Evet arkadaşlar yine görgüsüz ayı istilası altındayız. Avuçlayarak yiyeceksiniz. Haberde bile söylediler bunu...
Taktik veriyorum. Kalıp sabunun ortasında sanki bir top varmış gibi oyun ardından buna 2 adet çatal geçir. Sonra örümcek ağını al 2 çatslın arasında bağla sonra pilavları dola ve sara sara ye. Tatlı olarak sabundan bir kit alabilirsin.

Önemli not: sakın ha 2 kıt alim deme sadece 1 kıt. Herşeyin Fazlası zarar.
Medeniyetten nasibini almamış ayıdır. Evet.
o kadar medeni ve kültürlüyüm ki toplu iğneyle yiyorum.
Başıma bir şey gelmeyecekse katıldığım yargıdır.

Arkadaşlar pilav çatalla yenir, çatalla. Pişirmesini bileceksiniz, tane tane gelecek. Lapa yaparsanız elinizle de yersiniz.

Marifetli bir sözlük kızı olmak bunu gerektirir.
Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın felsefesini kendi benliğine kazımış ayıdır.
ayıyım lan varmı?
Kırsal kesimlerde sıklıkla gördüğümüz insanlar yapar bunu. Pilavı alıp sanki çorba içiyormuş gibi kaşıklayıp yerler. Şehirde de yapanlar var. Ruhu köylü olanlar mesela.

Abi tiksiniyorum sizden ya. Kaşık ne? Çatal kullanmayı öğrenseniz de karşınızdakinin mide öz suyunu ağzında hissettirmeseniz? Tiksiniyorum sizden. Mide bulantısını tetikliyorsunuz.
(bkz: o ayı benim)
(bkz: ben bir ayıyım)
(bkz: teflon) " ayı sensin, kaşık da sana girsin " dedirtti.
Pilav makarna erişte, bunlar yenir elle.
Tırşıka hunharca ekmek banan essy nin dediğine bak hele.

Pilavı çatalla yiyecen ama kurufasulye tabağının dibini ekmekle sıyıracan dimi essy?
Ne çatalı ya çin çubuğuyla yenir.
Kaşık ile yenmez ise tadı olmaz.

Dolduracaksın kaşığı..

Offff miss.
benimdir.

pilavda kralını tanımam.