bugün

1.Kamyonet.
2.Plak dinlemekte kullanılan araç.
mitsubishi nin yeni l200 modeliyle hiç bir şartta yolda kalmayacağını iddia ettiği, erkeklere araba kadar olmasa da az buçuk haz veren arazi aracı.
kamyonetin ufağı arabanın büyüğü genelde 5 kapılı yuvarlakımsı araçlara verilen isim.
(bkz: plakcalar)
(bkz: o pikap bu pikap su pikap)
(bkz: turntable)
beyoğlunda bir bar adı.
pikap 2005 yazında arda karaburçak, tibet karca ve övül akyürek tarafından kurulan rock grubu. 2008 ilkbaharına kadar farklı davulcularla çalışmış olan grup martta erkin yalaz'ın katılımıyla şuanki kadrosunu oluşturdu. daha önceki isimleri the mood ve spoonmen olan pikap, rock tarzında cover'lar yapıp 2008 eti crax coverfest adlı yarışmada 1. olmuştur.
muhteşem cover'lar yapan grubun videoları için;

http://www.facebook.com/g...id=806863326.297771072..1

arda karaburçak - vokal/gitar
övül akyürek - gitar
tibet akarca - bas
erkin yalaz - davul

edit: abi 2016 martında bu entry neden eksilenir ? bunu yapan bana ulaşsın.
(bkz: pick up)
sahip olmanın şans olduğunu düşündüğüm, bugün mp3 formatında dinlenilen şarkıların gerçek tadına vardıran harika araç.
ucunda sifri bir iğnesi olan ve plağı okutan meret.

ayrıca kolera nın irtifa kaybı'nda dillendirdiği bir kelimedir.

en iyisi batsın size pikabımın iğnesi
Montaj servisi
Birleştirsin beynini arkadan izledim
Kafiyen eğreti kana nüfuz edemedi
analog sesin yerini tutan birşey olmadığını gözler önüne seren alet.
en dinlenilesi. hâlâ açar dinlerim mütemadiyen.
görsel açıdan tüm müzik çalarlara fark atmış bir alettir. pikap diğer ismi turntable olan müzik aletinin 2 tipi vardır. 1 belt drive 2 drect drive. belt drive olan kayışlıdır drect drive olan motorludur kayış yoktur turntable analog bir cihazdır. çıkan ses doğaldır çaldığı anda sanki yanınızdaymış gibi ses verir. tek kelimeyle harikuladedir.
taksimin en berduş mekanı.

öncelikle mekan sahibi rüzgar denen şarkıcı. dfsakld ya bu adam çok garip. zifiri diye bir şarkı yaptı, ferhat göçer'e, haluk levent'e şarkı verdi, kendi albümünü yaptı, burnunu deldirdi, lan sakalını pembeye boyadı yine meşhur olamadı. tam bi conan sdfsj.

mekana gelen her müşteriyi sikme peşinde. 3 bira içersin 60 lira hesap gelir, adisyonu geri yollarsın 'aa yanlışlık olmuş, pardon.' der. bunu istisnasız her gidişte yapıyor. 5-6 senedir biliyorum pikabı ve kimden dinlediysem hep aynı hikaye. mekanda müzik yapan ya da yapmış pek çok arkadaşım var, onlara bile dünya kazık atmış bi adam.

mekanın müzikleri de çok dandik. adamlar rock müzik yapmak istiyor, ki mekanın konsepti de o, ama rüzgar insanlara tan, gökhan özen falan çaldırıyor. stepne ali var bide, mekanın en lüzumsuz adamı. 50 yaşlarında falan, pişmaniyeye dönmüş ama yılmıyor. mekana giren her kadını 'nasıl götürsem?' derdinde. tam bir gebeş dsfajkhsdf.

istanbul live ın altına taşındılar, yeni mekanın sahnesi sahiden çok güzel. gidip 2 bira içeyim derseniz, 50 lirayı gözden çıkaracaksınız. tuvalet bile paralı mekanda. karambole takılıyor adamlar resmen.
canlı müzik yaptığı için tercih edilen ama gidildikten sonra pişmanlık duyulan , iki birami baska bi yerde içip de muhabbet etseydik bari diyecegin bi mekan. rüzgar desen yalaka masa masa dolaşır hg ayağına bayan müşteri mi gördü tamamdır dürtmenin peşine düşer hemen. ali denen totoş ise ağzı bozuk saygısz bi insan hesap desen kabarık. gitmeye değer mi bi daha düşünün derim
takarsınız pikapınızı yaslanırsınız iskemblenize bakarsınız keyfinize. elime 60 yıllık bir pikap geçti, akşama kadar chopin, bach dinliyoruz.
elbet bir gün benim de olacak...
o pikap bu pikap şu pikap kombosundaki yeri büyüktür.
Şirketlerinkin de genelde ter, unutulmuş pide, apış arası , bok kokan olmassa olmaz arazi aracı.
anlayan yazarların beni hakkında beni aydınlatmasını beklediğim güzel cihaz.
türkiye'de bulması neredeyse mümkün olmayandır. alınabilecek olanlar ya uyduruk yada meblağ olarak fazla fazladır.
şu sıralar acayip kafa yorduğum ve en kısa zamanda almayı düşündüğüm elektrikle çalışan cihaz.
Dün almam ile plak hediyesi beklemeye başlamama sebep olan plak çalardır.
Çok merak saldım bu aralar. Almak istiyorum lakin öğrenci halimle zorlar beni. Ama Bi gün mutlaka alcam ve neşet Ertaş plağımı takıp dinlerken dünyalar benim olacak.