bugün

entry'ler (432)

ösym 2016 tercih sonuçları

marmara üniversitesi iktisat bölümü * kazananlara yardımcı olabilirim. marmara'nın göztepe kampüsüyle ilgili soruları da alabilirim. çevresi ev yurt muhabbetine de yardımcı olmaya çalışırım.

gizli seri artılayan melek

o melek bana hiç gelmemiştir. 2011de bile yoktu hala yok a dostlar.

(bkz: #13918683)

ölmeden önceki son entry

çok şeyetmemek lazım.

ismi hatırlanmayan taş gibi filmler

çin kıtlığını anlatan bir filmdi. insanlar açlıktan her türlü hayvanı yiyorlardı. bir köy vardı ve bura yağmacılar tarafından işgale uğruyordu, herkes yürümeye mahkumdu. soylu gibi bi adam vardı kızını çocuklarını alıp çok fazla tahılla yola gidiyordu. kızının birisi çok güzeldi bi şehirde kalmaya aday oluyordu ve ayrılıyordu babasından. yolda bi amerikan gazeteci de vardı fotoğraf falan çekiyordu bisküvisi vardı sakladığı. hatta adamın eşeğini çalıyordu bu yürümeye mahkum olan halk. film sonunda adamın ödül aldığından bahsediliyordu. en akılda kalıcı sahne tren raylarının üstünde ilerleyen insanları uçaklarla bombardımana tutmalarıydı. insanlar açlıktan tahıl için bebeğini karısını satıyordu. çok akılda kalıcı bir filmdi ama yolda televizyondan izlediğim için ismini hiç hatırlamıyorum. ne kadar aradıysam bulamadım filmi. yardımlarınızı bekliyorum.

ygs için en iyi kitap tavsiyeleri

bende baya bi var isteyene verebilirim.

otobüsü kaçırdım diye hayatı sorgulayan tip

babamdır. evde su bitse dahi hayatın ona çok zor geldiğinden isyan etmeye, bişeyleri kırıp dökmeye başlar. gereksizce kendini yıpratmaktır.

sözlük yazarlarını anlatan şarkı sözleri

sorarsanız söylerim, sıkıntı var

hepimiz homoyuz

(bkz: gizli gay)

seni seviyorum ama aşık değilim

biraz da şey gibidir:

(bkz: vericem ama devamlı değil)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

güvendiğim dağların amına koydular sözlük. bittim ben. ne kötü biriymişim ben. acaba daha iyi biri oldum mu hiç yoksa hep mi böyle kötü biriydim onu bile bilmiyorum artık.

sol frame ye türkçe isim önerileri

solski.

acının somut hali

acının maddesel halidir. bazen önümüzde öylece durur göremeyiz.
dolmuş duraklarında yerdeki o yakıldıktan hemen sonra atılmış sigaralar buna örnek gösterilebilir.

sevgilinizi hiç yatakta hayal ettiniz mi sorunsalı

bu sorunsala "insan sevdiğine kıyabilir mi?" diyen davarlar var. seksin ne sanıldığı çok merak edilendir ayrıca. *
(bkz: (#27159368))

şiir yazmak için illa aşk yaşamak mı gerekir

şiir yazmak için konuyla ilgili tecrübe ve duygu gerekir. konu aşk ise aşk yaşamak gerekir. konu karpuzsa çok karpuz yemeniz gerekir. *

ygs 2015 sonuçları

başlığının altına geçen senenin sonucu bu sene diye yazılmıştır.
tıklandığında feci küfredilmiştir.

kürtler anadoluya nereden geldi sorunsalı

(bkz: molotofya yarım adası)

paralelabazaa

(#26718287) no'lu entrysine karşın ya bi siktir git denilesidir.

uludağ sözlük

bu sozlukte yazarken "acaba o ünide okusam mı lan?" dediğim sözlük. *

2000den sonra doğanları ciddiye alamamak

5 sene sonra barda asıldığın bir kızın doğum tarihi olduğunda önyargıların kırılacağı bir yargıdır.

tayt giyen şeytanın kızıdır

"tayt giyen şeytanın kızıysa, başörtülüyken tayt giyenler nedir?" sorusunu sordurur.