bugün

Acaba baska dillerde insanların birbirlerini övmekte kullandıkları bu tip küfürler varmı diye düşündüren kelimedir. Toplum içinde ''Lan bu ronaldinho ne piç topçu hareketlere bak'' (piç burada muhtemelen yetenekliligi tanımlıyor)ya da ''lan bu gitarist ne piç adam ,ne manita götürdü arkadaş..'' (piç= yakısıklılık,karizma) gibi kullanımları vardır. Ben de kullanırım,severim sayarım bu kalıbı.
(bkz: küçük emrah)
halk arasında anasının gözü,fırlama insanlara yapılan yakıştırmadır... yeri geldiğinde sempatik sıfatlardır... severek kullanırım!...
göreceli bi kavramdır. sözlük anlamı ''babası belli olmayan; gayrimesru'' dur. ama türkçenin elastikiyeti sonucu ne hallere getirilmiştir. hakarettir. annesinden babasından emin oldugunuz birine bile söylediğinizde kavga sebebidir. bu hakaret gerçek anlamından çok uzaklastırlmıştır. bi insanın piç olması için ondan nefret etmeniz, yada bir golü kaçırması yeterli bi sebeptir. bu kadar basit değildir halbuki. olmamalıdırda.
veled-i zina.
(bkz: pij)
''piçlerin çocukları olmaz. piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir. piçlere sır verilebilir. ölümleriyle son bulan sırdaşlıkları vardır. piçlerin cinsel hayatı düzensizdir.
piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır. piçler sadece kendi aşklarına saygı duyarlar. en yakın dostlarının kadınlarına dil ve el uzatabilirler. bu durumda piç tabii ki suçlu, ancak piçlik meşrudur.
piçler düzensiz hayatlarında düzenli olarak içki içerler. belli sayıdaki kadehten sonra sarhoş olup sızarlar. sızdıkları yerin adı huzurdur. piçlerin babalarıyla olan ilişkileri mezar taşı kadar soğuk, yeni dökülmüş kan kadar sıcaktır. ''piçler insan öldüremedikleri, ağır suçlar işleyemedikleri, korkak ve hain oldukları için yaşadıkları yerleri zorunlu kalmadıkça terk edemezler. piçin davranış ve tercihlerini sadece bir başka piç kabul edilebilir olarak değerlendirir ve 'neden? ' diye sormaz. 'neden' sorusu piçliği yok eder.
''piçler açtı. piçler kirliydi. ter, toz ve çamur kokuyorlardı. üşüyorlardı. ama gülüyorlardı.''
(bkz: hakan günday)
(bkz: omercik)
(bkz: sezercik)
piç diye bi kitapta vardır.ne nası yani? bu küfür değilmiydi?sorusunu akla getirir
(bkz: o piç)
hakan günday'a ait olan kitabın ismidir. aynı yazara ait olan "kinyas ve kayra" adlı kitabı okumadan önce okunması tavsiye edilir.
emrahın filmlerdeki yegane karekteri
'ancak tabii ki piçler yaşamaz,sadece hayatta kalır' (bkz: hakan günday)
(bkz: Profosyonel istanbul Çoçuğu)
Anası belli,babası elli....
member unknown
(bkz: formata aykırı olsa da silinmemesi gerekn başlıklar)
(bkz: çip)
hakan günday'ın kinyas ve kayrasından önce okunması gerekilen kitap.
bugün can dündar'ın milliyet gazetesindeki köşesinde bahsi geçmiştir.
aynen aktarıyorum: "içinde bulundukları şartlardan tatmin olmayan hırs sahibi insanlar, piçler hakkında konuşarak kendilerini iyi hissederler. çünkü piçlere kıyasla onlar daima iyi durumdadır. sözünü edebilecekleri konular tükendiğinde tanıdıkları piçlerin ne hale geldiklerini ve o hale nereden geldiklerini konuşurlar."
"okşayan elleri ısıranlar tekmeleyen ayakları öperler" gibi muhteşem cümlelerin olduğu hakan günday kitabıdır.
"hayat seni öyle bir noktaya getirir ki bir bakarsın sevdiklerinle savaşıp nefret ettiklerinle seviştiğini görürsün. canın yanar, üzülürsün" gibi muhteşem cümlelerle süslü ve hiçbir zaman unutulamayacak bir finale sahip hakan günday kitabıdır.
iyi bakimli gorunumlu, agzi laf yapan, cevresindekileri gulduren, dikkatleri uzerine cekmeyi basaran, fiziksel olarak hos, ama duygusal anlamda bos, kalp hirsizi, vefasiz, gunubirlik iliskilerin adamlarina verilen ad... nedense genelde kizlarin hoslandigi erkek tipi..
`tekmeleyen ayakları öpenler okşayan elleri ısırırlar.
sevdikleriyle savaşanlar nefret ettikleriyle sevişirler`.
yukardaki gibi tokat tadında cümleler ordusunun amansızca hücüm ettiği eşsiz hakan günday kitabı.
akraba denen kavramla pek alakası olmayan kafası rahat insandır.

(bkz: aslında piçlik iyidir hocam hiç akraban olmuyor şahane bir şey)
(bkz: vizontele)
(bkz: ben piç değilim)