bugün

kürt ve ermeni asıllı teröristlere denir.
terörist diyen arkadaşları anlamıyorum arkadaş. öz ve öz türküm ve milliyetçi birisiyim. bana pkk sempatizanı lafını yüzüme söyleyecek adamı orda gebertirim. ancak peşmergelere neden terörist dendiğini diyen arkadaşlar bi açıklasa iyi olur. ya bu adamlar devlet olmasa da bölgesel bir yönetimin silahlı gücü. tsk yaptığı onlarca operasyonda peşmergeyle bir olmuştur. bizim kürt vatandaşımız neyse bunlar da onlar gibidir. ayrıca askeri yetenekleriyle dalga geçen arkadaşlara şunu söyleyim: bizim 700.000 askerin rahat 600.000'inden daha iyi askerlerdir. bizim bordo bereliler, komondolar ve güneydoğu bölgesinde uzun dönem askerlik yapmış askerlerimizle yarışamazlar ama (bunun nedeni de tsk gibi eğitim almalarının mümkün olmamasıdır.) balıkesir'de, tokat'da şurda burda askerlik yapan askerlerinden çok daha iyidirler. adamlar bizim elimize alışmasın diye boncuk atan tabanca verilmediği yaşlarda kalaşnikofla oynuyorlar. yıllarca doğa koşullarında gerilla hayatına alışıklar. 20 küsür yıldır saddam'a karşı sıcak savaş içinde olduklarından hepsinin çatışma tecrübesi var. bizim çoğu askerimiz kuzey ırak'ın dağlarında yürüyemez bile. ha pkk'ya zaman zaman destek vermiş midir? muhtemelen. ancak bu da başlarındaki barzani ve talabani'den kaynaklanıyor.
bir sınıf arkadaşımın lakabı.
aynı bokun lacivertidir.
görsel
ışid ile karşı karşıya kalmayan grup.

bölgenin güvenliğinin peşmergeye terk edilmesine rağmen peşmerge ışid güçlerine hiçbir karşılık vermiyor.

bölgede olan türkmenlere oluyor, türkmen toprakları paylaşılıyor.
ırak'ta türkmenlerin canlarını teslim ettikleri ordu, kurum, birim... aklıma 2. Mahmut geliyor, Kütahya'ya dayanan kavalalı'ya karşı ruslarla ittifak yapan 2. mahmut. kendisinin bir de şöyle bir söz söylediği rivayet edilir; "denize düşen yılana sarılır."
Peşmerge , kelime anlamı olarak ölümün arkasından giden demektir. Bakıyorum da herkes birşeyler saçmalamış. Ulan peşmerge güçlerinin sayısı şu an 200 bine yakındır ve modern savaş silahlarıyla donatılmışlardır. Bugün IŞiD/DAiŞ örgütünün Bağdat'a kadar girmeyi düşünüp , Kürdistan Federe Bölgesine girmeyi aklının ucundan bile geçirmemesinin başlıca nedenidir Peşmergeler.
tarihtir peşmerge. yılları kanla, acıyla, savaşla, göçle, bombalarla, katliamlarla geçen bunca acıya rağmen hiç bir zaman intikam kültürünü benimsemeyen, kürtlerin silahlı gücüdür. dikkatinizi tekrar çekmek istiyorum intikam kültürü yoktur. orta doğuda yaygın olmasına rağmen, hiçbir zaman canlı bomba yada sivil halka saldırı gibi eylemleri olmamıştır. işide karşı da o bölge de yaşayan insanları ırk, din, dil, mezhep gözetmeksizin canını ortaya koyarak korumaktadır.
Peşmerge katildir senelerdir aşiret liderinin emrinde Türkmenlere canlı bomba suikast gibi eylemler düzenlemişlerdir. Eli kanlı şerefsizlerdir.
hırvatistan, arnavutluk, danimarka, kanada, italya, ingiltere, abd, almanya, fransa, türkiye ve iran'dan silah yardımı almasına ve abd ile makliki'nin hava desteğiyle korunmasına rağmen hala bir "örgüt"e karşı başarılı olamamış kürdistanın 10 kaplan gücündeki askerleridir. en son pkk, ypg, hpg, ypj ve pyd ile ittifak yapmıştı.
israil'in bağımsız kürdistan projelerini de unutmamak gerek tabii.
ışid'in adı çıkmış, kafa kesiyor diye. peki bu ne lan? ışid'li kellesiyle elde poz vermek?
http://www.liveleak.com/view?i=bd1_1410181119
(bkz: para ile satın alınabilecekler)
kürtçe olduğu söylenen yüzlerce sözcük gibi bu da aslen kürtçe değildir. farsça'dır. özgünü pişmergandır. zaten kürtçe de farsça'nın ağzıdır. bakın, lehçe bile değil ağız.

turgut özal'ın türkiye'ye getirip vatandaşlık verdiği 1,5 milyon peşmerge pokökü'nün tabanını oluşturmuştur.
ışidin ağzına yüzüne doladığı örgüt. südyenini mevzide bırakıp türkiyeye kaçan örgüt.
Gerçek anlamını kimsenin bilmediği kelime. Kurdish peshmerga diyor ecnebiler.
anlamını hiç merak etmediğim kelime.
küçükken, beline peştemal bağlayıp skoda kasasında keleş sıkarak çocukları, kadınları öldüren afrikalı teröristleri çağrıştıran kelime. yanılmışım, afrikalı değillermiş, iranlılarmış.
Vatan savunması hususunda, Şener şen koşuşunu mutlak bir başarıyla uygulayan çapulcu sürüsü. ;Kaçtığı yetmezmiş gibi silahlarını da düşmana peşkeş çekip, kendi silahıyla kendini öldürtür. Devlet olma hayallerinde yaşar. kendini korumaktan aciz amerikan beslemeleri.
kelime anlamı savaşçı demektir kuzey ırak kürt yönetiminin askeri koludur savaş tecrübeleri sıfırdır şimdiye kadar hep yatmışlardır ve öyle para kazanmışlardır çıkabilecek herhangi bir çatışmada paniklemeleri olağandır. ama hatrı sayılır bir eğitim almışlardır.
dha nın haberine göre almanyada 32 ite eğitim veriyorlarmış ulan gözgöre göre ne olayla oluyor adamlar bildiğin devlet kurdular almanya da silah yardımı yapıyor nereye gidiyoruz.
http://www.dha.com.tr/ist...i-pesmergeler_772095.html
Şanlı savaşçı demektir. Bizim ülkemizde teröriste kullanılır ve millet manipüle edilir. Psikolojik harbin bir aşamasıdır.
dünün şerefsiz örgütü bugün iyi oldu amk. ne günlere kaldık.
an itibariyle silopi'den kobani'ye desteğe giden kürt askeri gücü.

duygular şelale tabi.
yakında tsk'ya kafa tutabilir. silahlar falan tam gaz veriliyor adamlara. belli olmaz bu işler.