bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Berklee college of music tarafından onur ödülü alip doktora derecesine yükseltilmiş,Dünyanın en büyük jazzcilariyla çalişmiş olup çalişmakta olan, yaşayan en büyük jazz davulcusu.
  1 ... masterdrummer
 2. 2.
  Peter 1954 yılında New Jersey'de doğdu ve 5 yaşında davul dersleri almaya başladı.1972 yılında,Stan Kenton'ın orkestrasına(big band) katılmak için,indiana Üniversitesi'ndeki klasik perküsyon eğitimini yarıda bıraktı.3 yıl süren Kenton Big Band macerasını 2 seneyle Maynard Ferguson Orkestrası takip etti. Daha sonra 1978 yılında,bas gitar dahisi Jaco Pastorius'la mükemmel bir uyum yakaladığı,Weather Report grubuna katıldı. 70'lerin füjın'ı (fusion) daha çok funk-rock ağırlıklı olmasına rağmen,Erskine,Jaco'nun bir nevi üstüne çullanan veya aniden saldıran dinamiklerini övmek için,cazın çevik ve eliçabuk tuşesine sahipti.

  5 yıl sonra,Peter Kaliforniya'dan New York'a taşındı ve Steve Gadd'in yerine Steps Ahead'de çalmaya başladı. 1987'de tekrar Kaliforniya'ya döndü ve dünya çapındaki jazz günlerinin arasında,çeşitlendirmek için,tiyatro ve dans müzikleri yazdı. Peter,bir düzinesi kendi adı altında olmakla birlikte,400'ün üzerinde albümde yer aldı. içlerinde John Abercrombie, Pat Metheny, John Scofield, Chick Corea, Eliane Elias, Michael Brecker, Bob Mintzer, Jan Garbarek, Freddie Hubbard, Gary Burton ve the Yellowjackets gibi modern jazın dünyaca tanınmış müzisyenleri ve gruplarıyla kayıtlara girip turnelere çıktı. Steely Dan ve Joni Mitchell'la da çalışmış hatta Austin Powers'ın filminin müziklerinde bile çalmıştır.

  2000'lerde,Londra Albert Hall'da,BBC Senfoni Orkestrası'yla, klasik müzik virtüyozu Evelyn Glennie'nin yanında yer almıştır. Bütün bunların dışında,Peter'ın eğitim amaçlı seminer, kitap, video ve dvd'leri de bulunmaktadır.

  Yamaha Maple Custom Absolute kullanmaktadır :

  (ABD-1018JF) regular bass drum (free floating system.)
  (ATT-1010J) ve 12 (ATT-1012J) mounted tomlar.
  (AFT-1014) floor-mounted tom.

  Kendi imzasını taşıyan 3 çeşit trampet :

  14 (BMSD-1456) Bamboo model,main snare (ana trampet).
  12 (MSD-12PE) Soprano snare.
  10 (MSD-10PE) Sopranino snare,küçüklüğü sayesinde davul setinin üzerinde rahatlıkla istenilen yere takılabilinen trampet.

  Kullandığı hardware'ler:

  DS-940 tabure; FP-9310 single foot-pedal, 2xCS-645 cymbal stands;
  2xCS-640 cymbal stands; SS-740 trampet stand; WS-865 tom-tom stand;
  CH-745 cymbal holder; ve HS-950 hi-hat stand.

  Bunların dışında Hipgig de kullandığı modeller arasındadır.

  Ayrıca,Yamaha ile birlikte dizayn ettiği Freestanding sistem Stick Bag (baget çantası) (YSB-ERSKINE) bulunmaktadır.

  Resmi web sitesi : http://www.petererskine.com
  2 ... ozix
 3. 3.
  tombik yanaklı davulcu.Metodları harikadır.
  1 ... cazcuz
 4. 4.
  davulun az ve öz çalınarak da harikalar yaratabileceğini gösteren üstat.
  1 ... reverend tholomew plague

alakalı başlıklar